1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tragiczna śmierć wywołała burzę w Argentynie (MMA) artykuł z WP

Discussion in 'Forum MMA' started by tenchi18, Apr 24, 2010.

 1. tenchi18

  tenchi18 Oplot Challenge
  Middleweight

  Dołączył:
  Apr 1, 2009
  Komentarze:
  94
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  2,790
  MMA, które w wielu krajach m.in. Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, zyskuje coraz więcej fanów, wzbudza wielkie kontrowersje w Argentynie. Głównie za sprawą tragicznej śmierci 30-letniego Franco Lescano.


  Według argentyńskiej prasy Lescano przygotowywał się w salce Tiger Gym (w San Fernando) do swojego profesjonalnego debiutu w MMA. Podczas jednego ze sparingów doznał poważnych obrażeń szyi. - Opuścił salę gimnastyczną jako osoba sparaliżowana, zmarł 21 dni później - mówi Eduardo Duarte, jeden z większych ekspertów sztuk walk w Argentynie.


  Lescano doznał złamania dwóch kręgów, w efekcie czego został sparaliżowany od szyi w dół. - Z tego co wiem, po rozmowie z ludźmi, którzy tam byli, to Lescano robił wejście w nogi w celu obalenia i nadział się na duszenie gilotynowe. Nikt jednak nie jest pewien, co stało się - dodał Duarte, który - co warto zaznaczyć - z Tiger Gym ma niewiele wspólnego. Wręcz przeciwnie, wypowiada się o tym miejscu negatywnie.


  Wraz ze śmiercią Lescano argentyńscy dziennikarze zaczęli krytykować MMA. Uznali, że rywalizacja w tej dyscyplinie jest dużo bardziej brutalna niż pojedynki starożytnych gladiatorów.


  - To prawda, dziennikarze napisali też, że jest to walka bez żadnych zasad, wewnątrz klatki, tak aby uczestnicy nie mogli uciec. Dodali również, że nie ma sędziego, rund i jest to walka aż jeden z zawodników padnie. To było bardzo brzydkie - stwierdził Duarte.


  19-letni Peruwiańczyk David Zalacar, który był sparingpartnerem Lescano gdy doszło do wypadku, został oskarżony o morderstwo drugiego stopnia. Rodzina zmarłego 30-latka oskarżyła także właścicieli sali gimnastycznej, w której doszło do wypadku.


  Już wstępne śledztwo wykazało, że doszło do zaniedbań. Treningi MMA odbywały się w tej sali bez należytego pozwolenia. Właściciele nie wystąpili o niezbędną licencję do państwowych władz. - W tej akademii działa facet, który zupełnie nie wie co trzeba robić - dodał Duarte. Nie powiedział jednak czy chodzi mu o peruwiańskiego trenera.


  Tragiczne wydarzenie ma negatywny wpływ na rozwój MMA. Po śmierci Lescano znacznie trudniej namówić tamtejsze firmy do sponsorowania różnych imprez. W Argentynie trwa dyskusja czy powinno się zakazać walk MMA, czy też wprowadzić restrykcyjne standardy związane z imprezami tego i treningami.


  http://sport.wp.pl/kat,60960,title,Tragiczna-smierc-wywolala-burze-w-Argentynie,wid,12203475,wiadomosc.html?ticaid=1a0c3
   
 2. Anusiak

  Anusiak Brutaal
  Bantamweight

  Dołączył:
  Jun 2, 2009
  Komentarze:
  459
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  2,790
  Moim zdaniem kretynizm ze taki artykuł publikują na głównej.
   
 3. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  747
  Punkty:
  2,790
  wp.pl to super express polskiego internetu, jakoś mnie to nie dziwi
   
 4. Guest

  Guest Guest

  Umknelo mi. Sorry za dubla.
   
 5. Nilg

  Nilg PRIDE FC
  Welterweight

  Dołączył:
  Mar 30, 2009
  Komentarze:
  6,527
  Zdobyte Lajki:
  3,552
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  to wp bardziej szmacić się już nie może
   

Share This Page