TOP 10 by Benoit

Benoit

ONE FC
Welterweight


Z racji nadmiaru czasu w pracy, postanowiłem pobawić się w swój temat na cohones :) W wątku tym będę przedstawiał swoje TOP 10 związane ze światem MMA. Oczywiście zachęcam do komentarzy i udostępniania własnych rankingów TOP10, mam nadzieję że się wam spodoba :)


Zacznę od dziesięciu moim subtelnym zdaniem największych prospektów walczących obecnie w UFC. Jako kryteria wyboru uwzględniłem czynniki takie jak styl w jakim wygrywają swoje walki, rekord MMA, wiek oraz medialność. Oto lista zawodników którzy w perspektywie najbliższych lat mogą stać się topowymi gwiazdami UFC.

TOP 10 PROSPEKTÓW UFC


10. Elias Theodorou (11-0) 27 lat

Elias-Theodorou.jpg


Kanadyjczyk o Greckich korzeniach szybko wywalczył sobie mocną pozycję w świecie UFC. Po zwycięstwie w Kanadyjsko-Australijskiej edycji Ultimate Fightera, Theodorou dołożył dwie wygrane z Brazylijczykami, Bruno Santosem oraz Rogerem Narvaezem. Zwieńczenie brazylijskiej trylogii nastąpi już 10 grudnia, gdy na UFC FN 80, Elias zawalczy z innym zawodnikiem Kraju Kawy, Thiago Santosem. Ogromnym atutem tego zawodnika jest umiejętność autopromocji, rozwijana podczas występów w pro-wrestlingu, gdzie Kanadyjczyk zadebiutował w lipcu 2015 roku. Podejście Theodorou do własnej kariery powinno dać mu wiele sukcesów w przyszłości. Mimo momentami niezbyt efektownego stylu (dociskanie rywali do siatki), jest zawodnikiem którego charyzma oraz inteligencja zarówno w oktagonie, jak i poza nim mogą przynieść korzystne wyniki.


"Tu nie chodzi wyłącznie o to jak dobry jesteś, ale o to ile osób będzie chciało Cię oglądać. Nie ważne czy będą Cię kochać czy nienawidzić. Ważne żeby chcieli Cię oglądać. Pro-wrestlerzy to idealny przykład. I to jest coś czego brakuje zawodnikom UFC. Ludzie będę wydawać swoje ciężko zarobione pieniądze, jeśli będziesz potrafił się sprzedać".


9. Josh Samman (12-2) 27 lat

Josh-Samman.jpg


Niespodziewana porażka z Kelvinem Gastelumem w półfinale 17 edycji Ultimate Fightera, ciężka kontuzja i wiążąca się z nią długa rehabilitacja, oraz tragiczna śmierć partnerki, wydawały się zastopować drogę Sammana w rankingach UFC. Nic bardziej mylnego! "Anqa" wrócił w wielkim stylu, w efektownie nokautując Eddiego Gordona i poddając Caio Magalhaesa.

MiniatureDangerousChinchilla.gif


Z dobrym zasięgiem (201 cm) i wszechstronnym stylem, Samman szybko powinien umacniać swoją pozycję w amerykańskiej organizacji. Sporym atutem Josha jest również medialność, coraz częściej pojawia się w mediach, udziela się na łamach BloodyElbow.com. Kolejną walkę stoczy 19 grudnia z Tamdanem McCroyem.8. Aljamain Sterling (11-0) 26 lat

Aljamain-Sterling.jpg


The Funk Master już na początku kariery został namaszczony na nowego Jona Jonesa, i trzeba przyznać że póki co rozwija się bardzo dobrze. 3 wygrane w UFC, wysokie miejsce w rankingach, duża aktywność w mediach społecznościowych. Przez długi czas domagał się walki z Bryanem Carawayem, a gdy partner Mieshy Tate konsekwentnie unikał starcia, otrzymał pojedynek z Johnnym Eduardo, 10 grudnia na UFC FN 80. To co Sterling wnosi do oktagonu, to z pewnością dobre zapasy, świetny parter i agresywna, twarda stójka. Przyszłość zawodnika pozostaje jednak wielką niewiadomą. Od dłuższego czasu narzeka na niekorzystną umowę UFC z Reebokiem, kwestionując wysokość swoich zarobków i częstotliwość walk które otrzymuje. We wrześniu otwarcie przyznał że grudniowa walka jest jego ostatnią w kontrakcie z UFC i zastanawia się nad dalszym rozwojem wypadków.7. Mirsad Bektic (10-0) 24 lata

gnizkQev.jpg


Młody Bośniak który z 3 wygranymi w UFC coraz poważniej zgłasza swoje nazwisko do grona czołowych zawodników kategorii piórkowej. W 2014 portal BloodyElbow.com uznał go za największego prospekta światowego MMA. Bektic słynie ze znakomitego wyczucia dystansu, w swoich dotychczasowych walkach zaprezentował konsekwencje w budowaniu kolejnych brutalnych kombinacji w stójce, które lubi kończyć sprowadzeniem do parteru, by dalej rozbijać rywala. Presja jaką wywiera na przeciwnikach i przewaga siłowa która jest widoczna w każdym jego starciu pozwala mu kontrolować przebieg każdej kolejnej walki.

4_Mirsad_Bektic_vs_Nick_Macias.gif
4_Mirsad_Bektic_vs._Doug_Jenkins.gif


Czy będzie w stanie powtarzać swoją taktykę z mocniejszymi rywalami? Biorąc pod uwagę poziom zapasów w jego kategorii wagowej i potencjalne walki z czołówką w osobach Jose Aldo, Conora McGregora, czy też Frankie Edgara można mieć wątpliwości, jednakże agresywny styl Mirsada jeśli dalej będzie się rozwijał w takim tempie jak dotychczas, sprawia iż warto przyglądać się jego kolejnym starciom.6. Robert Whittaker (19-4-2) 24 lata

image_crop.php


Dlaczego umieszczam go w swoim rankingu, skoro jeszcze rok temu poniósł 2 porażki? Mimo zwycięstwa w Ultimate Fighterze w wadze półśredniej, można było odczuć że nie wygląda optymalnie w tej kategorii wagowej. Przenosiny do średniej poskutkowały wygranymi nad Clintem Hesterem, Bradem Tavaresem i Uriah Hallem. Styl jaki pokazał w tych 3 pojedynkach przypadł mi do gustu, ważnym czynnikiem jest również fakt iż jako Nowo Zelandczyk, może być ważnym zawodnikiem dla UFC, coraz odważniej organizującego walki na terenie Australii. "Nowy" Whittaker jest groźnym zawodnikiem dla czołówki wagi średniej, ale spodziewam się stopniowego budowania jego rekordu i pojedynków z zawodnikami typu Michael Bisping.5. Sage Northcutt (6-0) 19 lat

9550cb771c9b2855dc56c5483fc29a5e


Cudowne dziecko MMA, któremu jedna walka wystarczyła do wzbudzenia zainteresowania milionów widzów. Już na starcie kariery jest niesamowicie rozpoznawalną personą, co finalnie może doprowadzić go do pozycji supergwiazdy UFC. 6 stoczonych walk, wszystkie zakończone efektownie przed czasem, wiele komplementów ze strony byłych zawodników UFC, m.in. Georgesa St-Pierre'a, który w Northcutt'cie widzi przyszłego mistrza tejże organizacji, poważna plany ze strony Dany White i często obecność w mediach społecznościowych, to wszystko powoduje iż w stosunkowo krótkim czasie Sage może osiągnąć wielki sukces w MMA. O tym czy woda sodowa nie uderzy mu do głowy, dowiemy się już 10 grudnia na gali UFC FN 80, gdzie Amerykanin zawalczy z Codym Pfisterem.4. Paige VanZant (7-1) 21 lat

rendc5-6df4o0srgjm14dba7lv0_layout.jpg


109 tysięcy fanów na twitterze, pół miliona na facebooka, indywidualny kontrakt z Reebokiem. Marketingowo Paige VanZant już osiągnęła sukces. Co więcej, łączy to z solidnymi wygranymi w oktagonie. Prawdziwą weryfikacja może być walka z Rose Namajunas, do której również dojdzie 10 grudnia na UFC FN 80. Oczywiste jest iż swoją popularność młoda amerykanka zawdzięcza w dużym stopniu urodzie, jednakże efektowny styl sprawia iż szybko zdobyła wielu sympatyków. Wydaje sie mało prawdopodobne by miała szanse w walce obecną mistrzynią w osobie Joanny Jędrzejczyk, ale przebojowy, agresywny styl walki i szybki rozwój mogą na przestrzeni najbliższych lat umocnić ją jako jedną z czołowych zawodniczek kobiecego MMA na świecie.3. Makwan Amirkhani (14-2) 27 lat

image_crop.php


Jeden z najsympatyczniejszych zawodników MMA, Mr. Finland po dwóch szybkich wygranych jest już często nazywany Fińskim Conorem McGregorem. Znakomita lekkość w wywiadach, charyzma zauważalna w każdym występie przed kamerą, świadczy o tym że Amirkhani może z walki na walkę, zyskiwać na popularności. Nie boi się zabierać zdania w ważnych medialnie sprawach, niedawno chętnie wypowiadał się na swoim facebookowym koncie na temat religii, zamachów w Paryżu i dołączenia do Teamu Conora McGregora. W swoim stylu zazwyczaj szuka pracy w parterze, ale gdy walka toczy się w stójce również potrafi zaskoczyć, tak jak 8 sekundowy nokaut latającym kolanem na Andy'm Ogle'u.
2. Max Holloway (14-3) 24 lata

image_crop.php

Mając 24 lata, ma serię 7 wygranych z rzędu w UFC, jest jedynym zawodnikiem który stoczył walkę z Conorem McGregorem na pełnym dystansie i 5 miejsce w światowych rankingach. Siłą Maxa jest zdecydowanie jego postęp, porównując jego ostatnie walki, do starcia ze wspomnianym wcześniej Irlandczykiem można zauważyć iż Holloway nieustannie się rozwija, z walki na walkę jest coraz lepszym zawodnikiem. Swoją pozycję w UFC buduje efektownymi wygranymi nad solidnymi rywalami, w pokonanym polu pozostawił w ostatnim czasie Andre Filiego, Cole Millera, Cuba Swansona oraz Charlesa Oliveirę. Kolejnym którego Holloway będzie chciał dopisać do swojego rekordu jest Jeremy Stephens, na gali UFC 194. Przy efektownej wygranej realne jest iż temat walki o pas mistrzowski będzie bardzo realny. To co można uznać za słabą stronę Amerykanina to medialność, jego twitterowe konto śledzi zaledwie 20.5 tysiąca osób, a ze swoich ostatnich 8 walk zaledwie jedną stoczył na gali w formacie PPV.
1. Thomas Almeida (20-0) 24 lata

thomas-almeida_503488_left30.png

20 walk. 20 wygranych. 19 przed czasem. 4 walki w UFC. 4 nagrody za występ wieczoru. Czy można mieć bardziej obiecujący rekord niż młody Brazylijczyk? Fenomenem Almeidy nie jest jednak jedynie jego rekord. Styl Brazylijczyka jest niesamowicie ekscytujący i efektywny. O błyskotliwości w stójce przekonali się znokautowani Yves Jabouin, Brad Pickett i Anthony Birchak, a nie są to przecież zawodnicy którzy łatwo odpuszczają w swoich walkach. Brazylijczykiem zachwycony jest Dana White, który wielokrotnie chwalił go na twitterze, niedawno John Dodson zaproponował mu pojedynek, który Almeida odrzucił, celując w starcie z Urijah Faberem.

Thomas%2BAlmeida%2BStops%2BYves%2BJabouin%2BUFC%2B186.gif
Flying%2BKnee%2BKnockout%2BThomas%2BAlmeida%2Bvs%2BBrad%2BPickett%2BUFC%2B189.gif
thomas-almeida-ufc-knockout.gif
10. Elias Theodorou (11-0) 27 lat
9. Josh Samman (12-2) 27 lat
8. Aljamain Sterling (11-0) 26 lat
7. Mirsad Bektic (10-0) 24 lata
6. Robert Whittaker (19-4-2) 24 lata
5. Sage Northcutt (6-0) 19 lat
4. Paige Van-Zant (7-1) 21 lat
3. Makwan Amirkhani (14-2) 27 lat
2. Max Holloway (14-3) 24 lata
1. Thomas Almeida (20-0) 24 lata
 
Szacunek za wkład pracy. Dobra robota.
Mi osobiście Amirkhani tu średnio pasuje. Największe nadzieje wiążę z Bekticem i Sterlingiem, o których kiedyś też co nieco napisałem. ;)
 
Jak zwykle w prospektach nikt z HW lub LHW, jak bede miał niedługo czas to może zrobie coś o prospektach tych królewskich kategori, tylko samo UFC to tam nie starczy
 
Super robota @Benoit, w natłoku tych wszystkich gal i zawodników dobrze jest wyłuskać tych najlepszych ale nie koniecznie najpopularniejszych jeszcze :beer:
 
Szacunek za wkład pracy. Dobra robota.
Mi osobiście Amirkhani tu średnio pasuje. Największe nadzieje wiążę z Bekticem i Sterlingiem, o których kiedyś też co nieco napisałem. ;)
Almeida to kocur nad kocury! :wink:
Jak zwykle w prospektach nikt z HW lub LHW, jak bede miał niedługo czas to może zrobie coś o prospektach tych królewskich kategori, tylko samo UFC to tam nie starczy
HW ma mało młodych zawodników, najmlodszy jest chyba Struve
 
Fajna inicjatywa Benoit. :applause:

Prospekt nie koniecznie musi być małolatem imo. Taki Romero ma 38 lat a w sumie rok, dwa lata temu też mozna było nazwać go prospektem.
 
Dzięki za miłe słowa! :beer:

Domyślam się że z kilkoma nazwiskami można się spierać, chociażby nie ująłem tam Josepha Duffy'ego, który mimo 27 lat wpisuje się w rolę prospekta, albo Sergio Pettisa który ma 22 lata a już 6 walk w UFC. Duże znaczenie miał dla mnie czynnik marketingowy, dzięki któremu taki Sage Northcutt jest lepiej promowany niż Aljamain Sterling, mimo iż pokonanych przez obu panów rywali nie wypada porównywać. To co mnie osobiście jara, to fakt że większość z wymienionych przeze mnie zawodników zawalczy w odstępie kilku najbliższych dni. Co do samego tematu, postaram się systematycznie dodawać kolejne "dychy", wierzę że wam się spodoba, mam wiele pomysłów do zrealizowania :)

Peace and :heart: cohones!
 
Kolejne zestawienie jakim chciałbym się z wami podzielić to dziesiątka najlepszych zawodników którzy nie walczą w UFC. W gronie tym zabranie dwóch zawodników w postaci Palharesa, który obecnie jest zawieszony i jego powrót do organizacji Dany White'a graniczy z cudem, oraz Phila Davisa który niedawno odszedł z UFC. Zapraszam do lektury i komentarzy :)


12351227_951514354898451_563519432_n.jpg


TOP 10 ZAWODNIKÓW WALCZĄCYCH POZA UFC


10. Bibiano Fernandes (18-3) 35 lat

20111231064426_111231205052.JPG

Są eksperci dla których Bibiano to najlepszy koguci na świecie. Czy można jednak realnie oceniać zawodnika który walczy wyłącznie na galach w Japonii i Filipinach z nieznanymi szerszemu gronu widzów przeciwnikami? Przyznam że osobiście jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tego pana. Szansę debiutu w UFC miał już w 2012 roku, gdy wpisany był już nawet do rozpiski gali UFC 149. Walka została jednakże odwołana na skutek kontuzji Brazylijczyka, następnie pojawiły się informacje że kontrakt jest cały czas negocjowany, po czym ogłoszono iż Bibiano podpisał kontrakt z One FC. Brak weryfikacji na tle realnych rywali powoduje że trudno obiektywnie ocenić umiejętności Fernandesa.​

Bibiano_Fernandes_vs._Yoshiro_Maeda_3.gif
tumblr_nrqjgmQewK1u2ragso2_400.gif
9. Ivan Buchinger (30-4) 29 lat

Ivan-Buchinger1.jpg

Mistrz organizacji M-1 ze świetnym rekordem, niepokonany od 3 lat, kiedy to znokautował go niejaki Conor McGregor. Słowak walczy regularnie, z przyzwoitymi rywalami, ale brak starć na tle najmocniejszych rywali sprawia iż ciężko ocenić granicę jego możliwości. Z 30 wygranych w karierze, 16 odniósł w wyniku poddań. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzi żeby Buchinger znalazł się w UFC, ale można odnieść wrażenie że nie jest to wcale kierunek za który Słowak chciałby umierać. W przeprowadzonym niedawno wywiadzie stwierdził iż chętnie zastanowiłby się nad ofertami z innych organizacji, ale nie będzie zawiedziony jeśli pozostanie w Rosji, gdzie mu się bardzo podoba. Osobiście dziwi mnie że Amerykańskie organizacje i Polskie KSW nie walczą o tego zawodnika, który potencjał ma całkiem przyzwoity. Patrząc na styl Ivana, sceptycznie oceniam jego szansę z mocniejszymi rywalami. To co kuluje to przede wszystkim zapasy. O ile w Europie niewielu zawodników potrafi zapaśniczo zdominować rywali, to weryfikacja na tle Amerykańskich zapaśników mogłaby okazać się niezwykle bolesna.​

tumblr_mzodrubto51ry1rm7o2_r1_400.gif
8. Justin Gaethje (15-0) 27 lat

69952.jpg

Gaethje nie ma większych problemów rozbijając kolejnych rywali w WSOF, będąc prawdopodobnie obecnie największą gwiazdą tejże organizacji. Czy bilans 15-0 wystarczy do spekulowania o jego szansach w UFC? W tym wypadku uważam że rekord jest przesadzony, a sam zawodnik powinien dostać solidną weryfikację zanim rozpocznie się dyskusję o jego angażu w UFC. Niby rekord robi wrażenie, ale wystarczy spojrzeć na walkę z Melvinem Guillardem, który przecież odchodząc z UFC nie wykazywał zbyt wysokiego poziomu sportowego, by zauważyć że Justin ma sporo słabych stron, które mocniejsi zawodnicy mogliby brutalnie wykorzystać. Realnie oceniając przyzwoity zawodnik, ale poziom lepszych zawodników UFC może okazać się dla niego za wysoki.

2.gif
7. Rafael Carvalho (12-1) 29 lat

image_crop.php

Niespodziewany mistrz Bellatora w wadze średniej, z 12 wygranych, 10 przez nokaut. Jeszcze niedawno moim murowanym faworytem w tego typu rankingu, byłby Brandon Halsey. Niestety, Halsey kilka tygodni temu stracił pas Bellatora, przegrywając przez TKO z Carvalho. Sama kariera Brazylijczyka w Bellatorze jest dosyć niezwykła, wzięta w zastępstwie walka z Brianem Rogersem, w której Rogers był zdecydowanym faworytem, a mimo to szybko poczuł siłę pięści Rafaela, wygrana przez split decyzję z Joe Schillingiem, który tym starciem miał umocnić się jako pretendent do pasa, oraz wygrana z niepokonanym wcześniej Halseyem. Sytuacja wagi średniej w Bellatorze ciągle ulega jednak zmianom, Carvalho powinien więc mieć sporo do udowodnienia w kolejnych starciach.

Rafael%2BCarvalho%2BBeats%2BUp%2BBrian%2BRogers%2BBellator%2B125.gif6. Ben Askren (13-0-1) 31 lat

askrenrwoypic.jpg

Ocenienie szans Askrena w porównaniu do czołówki zawodników UFC to karkołomne zadanie. Zdania są podzielone, dla jednych Ben jest niesamowicie przereklamowanym człowiekiem, który ma duże ego i dobry rekord, ale walczył głównie ze słabymi rywalami. Dla innych, Askren to znakomity zawodnik którego miejsce jest w elicie. Prawda jest również taka, iż Ben zdecydowanie traci czas w One FC, a negocjacje z UFC od dawna stoją w martwym punkcie. Bez walk z klasowymi rywalami, Askren nie rozwija się, więc tak jak będąc mistrzem Bellatora oceniano go bardzo pozytywnie, tak obecnie coraz bardziej sceptycznie podchodzi się do jego umiejętności.


ben_5.gif
4_Ben_Askren_vs._Andrey_Koreshkov_medium.gif5. Patricio Freire (24-3) 28 lat

20150117015302_1DX_0672.JPG

Umieszczam go w swoim rankingu, mimo utraty pasa Bellatora w wadze piórkowej na rzecz Daniela Strausa. W moim przekonaniu Pitbull jest po prostu lepszym zawodnikiem, zresztą wcześniej dwukrotnie pokonywał Strausa. To wszechstronny zawodnik, który z 24 wygranych 10 odniósł przez nokaut, 8 przez poddanie a 6 przez decyzje. Od 5 lat związany z Bellatorem, gdzie brał udział w 3 turniejach, z których w dwóch zwyciężył. Co ciekawe, od kilku lat jest jednym tchem wymieniany jako ten z Bellatora który miałby największe szanse w UFC. Wiele portali daje mu nawet miejsce na podium w swoich globalnych rankingach.

tumblr_nqd2jiJtTU1ry1rm7o1_400.gif
Patricio_Freire__vs._Justin_Wilcox.gif4. Liam McGeary (11-0) 33 lata

image_crop.php

Angielski mistrz Bellatora w silnie obsadzonej wadze półciężkiej, niepokonany, na 11 walk, 10 zakończonych przed czasem. W światowych rankingach zajmuje miejsca w pierwsze dziesiątce, ale niewiele ma walk z klasowymi rywalami. Za takowego z pewnością uchodzi najbliższy rywal Liama, Phil Davis który powinien zweryfikować talent Brytyjczyka. To z czego słynie McGeary to bardzo dobry parter, jego inverted triangle choke z Anundsonem i Tito Ortizem bez wątpienia kandydują do ścisłego gronia najlepszych poddań 2014 i 2015 roku. Szanse na angaż w UFC znikome, zawodnik silnie związany z Bellatorem (stoczył w tej organizacji 7 z 11 zawodowych walk).

tumblr_nbudco5QdM1rofocqo2_400.gif
Liam_McGeary_vs._Najim_Wali.gif3. Will Brooks (18-1) 29 lat

image_crop.php

2 lata temu znokautowany przez Saada Awada w półfinale turnieju wagi lekkiej Bellatora, ale od tamtej pory efektowna seria wygranych, nad tak mocnymi nazwiskami jak Sarnavsiy, Chandler, Jansen i Held. Na ten moment Brooks jest niekwestionowanym królem wagi lekkiej w Bellatorze, a wielu ekspertów ocenia go jako zawodnika czołowej 5 na świecie. Amerykanin jest również o tyle cennym zawodnikiem, gdyż często aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, codziennie komentuje najważniejsze wydarzenia ze świata MMA czym przyciąga uwagę wielu fanów. Jakie ma szanse na angaż w UFC? Raczej niewielkie, chyba że Dana White zdecyduje się na bardzo korzystną ofertę finansową. Obecnie Brooks pokonał liczących się rywali i powinien czekać na dalszy rozwój wypadków w lekkiej.​

brooks_head_kick.gif
2. Mamed Khalidov (37-4-2) 35 lat

khalidov.png

29 skończeń przed czasem na przestrzeni 31 wygranych, pokonane takie nazwiska jak Kendall Grove, Melvin Manhoef, Maiquel Falcao czy też Michał Materla, sprawiają że temat "Mamed w UFC" nigdy nie przestanie budzić emocji. Czy Mamed poradziłby sobie w Stanach Zjednoczonych? O ile pytanie te może na zawsze pozostać bez odpowiedzi, to nie wypada umniejszać osiągnięć Czeczena z Polski. To co osobiście doceniam w Mamedzie, to niesamowita inteligencja w trakcie walk, doskonale potrafi eliminować silne strony rywala, wyczekać moment na poddanie lub ofensywę z ciosami. -Ja w wymiany ciosów nie wchodzę-lubi powtarzać Khalidov i ewidentnie opłaca mu się taka taktyka. Oczywistym problemem Mameda jest brak potencjalnych rywali na wysokim poziomie, których podebrało UFC. Czy Olsztynianin byłby skazany na porażkę z zawodnikami typu Rockhold, Belfort lub Romero? Pozostaje życzyć sobie żebyśmy kiedyś się tego dowiedzieli, póki co szanse na angaż Khalidova w UFC są niemalże zerowe.1. Vitaly Minakov (17-0) 30 lat


HORMVEQGVHYCGIZ.20131116050624.png

Nie ukrywam że jestem wielkim fanem talentu Minakova. W Sambo w latach 2008-2011 czterokrotnie zdobywał złoty medal mistrzostw świata, w judo w kontrowersyjnych okolicznościach nie wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie jego szanse były oceniane jako bardzo duże. Bez problemu pokonywał kolejnych rywali w M-1, bez problemu zdobył i obronił pas mistrzowski w Bellatorze, bez problemu dwukrotnie poddał w ostatnim czasie byłych zawodników UFC. W całej karierze 17 wygranych w 17 walkach z czego 15 przed czasem. Patrząc na to jak słabo wykorzystuje jego potencjał Bellator i widząc posuchę w wadze ciężkiej w UFC, szokujące jest że organizacja Dany White'a nie powalczy mocniej o tego zawodnika. Podopieczny Grega Jacksona jest na tyle intrygującym fighterem, iż jestem w stanie uwierzyć w jego szansę na zdobycie pasa UFC.

Ron_Sparks_vs._Vitaly_Minakov.gif
Vitaly_Minakov_vs._Cheick_Kongo_2.gif
 
Back
Top