Tomasz Drwal o pierwszych Mistrzostwach Polski EFMMA w oktagonie

Kwalifikacje do pierwszych Mistrzostw Polski EFMMA odbędą się w Krakowie(obiekty Hutnika) nowym klubie czołowego zawodnika MMA Tomasza Drwala. Jak już wcześniej informowaliśmy kwalifikacje oraz walki finałowe amatorów obejrzymy w oktagonie. Jest to nowość na polskim rynku MMA i niesamowita frajda dla sportowców rozpoczynających przygodę z MMA. Dodatkowy smaczek zawodom dają nowe przepisy, które już dziś wzbudzają wiele kontrowersji i poruszają dyskusję na szerszym forum. Szczegółowy regulamin zawodów znajduje się na stronie organizatora www.efmma.pl. Najwięcej emocji wzbudza przepis o 1 minucie walki w parterze. Jeżeli w tym czasie zawodnik nie dąży do akcji kończącej sędzia podnosi pojedynek do stójki. Takie regulacje zdecydowanie sprawiają, że walka jest ciekawsza dla kibiców, ale gloryfikuje tzw. "uderzaczy". Kwalifikacje odbędą się pod okiem pierwszego Polaka walczącego dla UFC Tomasza Drwala. "Gorilla" zdradza szczegółowe informacje i zasady dotyczące pierwszych Mistrzostw Polski MMA w oktagonie. Wszyscy którzy chcą spróbować swoich sił mają możliwość zapisów do końca września. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Tomaszem Drwalem.<font class="Apple-style-span" face="arial, sans-serif">
 
Jak się kiedyś dorobię, to zrobię w drugą stronę. Po minucie walki w stójce, jeśli zawodnik nie będzie miał nokautu, to przenosimy walkę na ziemię. Sędziowie punktują minutę walki i ten, który ma ich wskazanie wybiera pozycję. W przpadku remisu, zaczynamy z kolan, a osoba, która wstanie na nogi przed upływem kolejnej minuty jest karana odjęciem punktu i musi oddać rywalowi plecy na kolejną minutę. Jak się bawić, to się bawić!
 
Dużo narobiło się tych "Pierwszych MP" ...


Edit:


@Kaczka


Nie oceniam tego pod względem "pozytywny" czy "negatywny". Sądzę, że jest to wykorzystywane do celów marketingowych i tylko po to... Pogubić się można w tym wszystkim ;)
 
@Kaczyto chyba nie jest pozytyw,fajnie że jest tyle zawodów, ale może być niezły bałagantak jak napisał Stasinek Dużo narobiło się tych "Pierwszych MP" ...:-)
 
Kontreowersje to beda podczas walk bo jak zmierzyc i udowodnic od ktorego momentu zawodnik nie probuje zrobic techniki tylko "odpoczywa". Tak samo przy g&p minute od ostatniego ciosu czy od przeniesienia do parteru? Totalny bez sens, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
 
Jak patrzyłem ostatnio na ciężkich na UFC 135 w trzeciej rundzie (Brown, czy Hunt) - to czasem rozumiem czemu u nas 3 nie chcą wprowadzić
 
Walka w parterze jest ograniczona do 1 minuty bez względu na aktywność walczących. Sygnał dźwiękowy oznaczający koniec czasu 1 minuty będzie znacznie różnił się od sygnału końcowego rundy. W przypadku dźwigni końcowych czas 1 minuty zostaje wydłużony aż do wykonania wymuszenia poddania na przeciwniku.


Tak czy tak smieszna zasada. Walki na takich zasadach nie powinny moim zdaniem byc traktowane jako normalne walki MMA.
 
@EscobarHahaha, rozwaliło mnie to :) Ale fakt faktem, że przepis kompletnie idiotyczny wg mnie.
 
Back
Top