Teddy Riner-Przyszlosc MMA?

Kumar

BAMMA
Heavyweight
Teddy Riner 2,04 cm wzrostu,130 kg wagi Francuz przeszedł do historii judo jako pierwszy zawodnik, który zdobył pięć tytułów mistrza świata. W sobotę po raz czwarty zwyciężył w kategorii powyżej 100 kg (wcześniej w latach 2007, 2009, 2010, 2011), a w jego dorobku jest również złoto w kategorii open (2008). i do tego ma tylko 22 lata.W judo zdobyl juz bardzo wiele moze zainteresuje sie MMA i na debiut walka mistrzow Nastula-Riner :D



Teddy-Riner-Andrea_1714509i.jpg




 
Jestem jednym z tych którzy chcieli by zobaczyć Rinera w MMA, ale nie wspominał nigdy w znanych mi wywiadach, że myśli o obraniu tej drogi. (Jeśli jest inaczej przepraszam, i proszę o źródło) Ale poza nim jest wielu zawodników judo czy zapasów którzy mogliby zrobić kariery. Pewnego czasu chodziła nawet plotka o kubańskim mistrzu olimpijskim w zapasach (Mijain Lopez), mówiło się, że uciekł do USA i trenuje tam w Miami. Gdyby Riner zadebiutował w MMA chętnie bym obejrzał i śledziłbym jego karierę, ale nic na to nie wskazuje.
 
Jakiekolwiek poważne traktowanie pomysłu na zestawienie Rinera z Nastulą jest conajmniej nierozsądne. Co innego gdyby Nastula był w formie jaką miał podczas zdobywania medalu na IO (i to by byla walka !), co innego gdy lata świetności ma za sobą i jest od Francuza niemal dwukrotnie starszy.
 
Niech najpier przez dłuższy czas intensywnie potrenuje stójkę to wtedy może brać się do roboty i niech nie idzie w ślady Nastuli zaczynając od TOP 10 swojej kategorii wagowej i może coś z niego będzie.
 
Z Nastula to oczywiscie byl wielki zart :) Ale wlasnie tak jak Riner,gosciu dominuje w judo i szukajac nowych wyzwan pewnie kiedys trafi do MMA.Ja osobiscie chcialbym zeby bylo jak najwiecej walk zawodnikow ktorzy byli mistrzami w swoich sportach i potem przeszli sprawdzic sie w MMA,chodz tych co od malego zaczynali trenowac MMA tez podziwiam tylko ze w MMA nie ma zadnych stopni itd.Moze kiedys po swiecie beda chodzic jakies czarne pasy MMA :D
 
Back
Top