Tanio skóry nie sprzedam

Rok 1921, Lenin wdraża idee marksistowskie. Ukraina ma głód jakiego nawet Afryka nie zaznała i to pomimo najżyźniejszych ziem na naszym globie. A to dopiero pierwsza fala, bo jeszcze gorszy zastanie na początku lat 30 dwudziestego wieku gdy Stalin zacznie wdrażać pierwszą pięciolatkę. Póki co, mamy 1921 i Lenin ostro rusza z kolektywizacją wsi. Ukry ojebały już trawę, korę z drzew, szczury, pasikoniki i nawet zalegający w jakichś magazynach majonez kielecki. Teraz to matki z głodu mordują własne dzieci, wnukowie skracają męki dziadków dobierając się im do bebechów. Na zdjęciu możemy zaobserwować straganik zaradnych antysystemowców, którzy na przekór pięknym lewicowym hasłom, wdrażają kapitalistyczny handel prywatny wystawiając na straganie świeżą ludzinę.
To podobnie jak chiński wielki skok naprzód, gdzie Mao wprowadzając gospodarczą komunę doprowadził do wielkiego głodu. Tam też były kwiatki jak masowa produkcja stali nawet przetapiając grabie, łopaty, kosy i inny sprzęt rolniczy, a pracowali przy tym chłopi odciągnięci od pola. Fantastyczny był to plan.
 
Precz z kapitalistyczną kontrabandą!
3a4936a88f4e703b513d88075c061958.jpg
 
To podobnie jak chiński wielki skok naprzód, gdzie Mao wprowadzając gospodarczą komunę doprowadził do wielkiego głodu. Tam też były kwiatki jak masowa produkcja stali nawet przetapiając grabie, łopaty, kosy i inny sprzęt rolniczy, a pracowali przy tym chłopi odciągnięci od pola. Fantastyczny był to plan.
Mao to w ogóle jest odpowiedzialny za śmierć większej liczby ludzi niż Hitler i Stalin. Za jego rządów nadwyżka śmierci wśród Chińczyków to niektórzy szacują nawet na 70 000 000. Ten skok naprzód to taka masakryczna farsa, że to się w głowie nie mieści. Planowali wytapianie stali w przydomowych piecykach wykonanych z gliny i to przez wieśniaków odebranych od pługa - skończyło się na tym, że nie mieli ani jedzenia, ani stali która by się do czegokolwiek nadawała. A jak trzeba było znaleźć winnego to za głód zrzucali winę na szkodniki i wdrażali programy polegające m. in. na walce z wróblami które rzekomo były częściowo odpowiedzialne za wyjadanie planów. Walczyli z nimi tak skutecznie, że praktycznie je wybili przez co szkodniki którymi się wróble żywiły rozmnażały się bez przeszkód co jeszcze bardziej powiększyło straty w plonach. W ogóle historia Chin od XIX wieku jest mega ciekawa i podstawowa błędem Europejczyków jest to, że traktujemy Chiny jako oddzielny kraj (jak np. Niemcy albo Francja) a powinniśmy traktować jako oddzielną cywilizację (jak cała Europa) bo to jest ta skala.
 
Rok 1921, Lenin wdraża idee marksistowskie. Ukraina ma głód jakiego nawet Afryka nie zaznała i to pomimo najżyźniejszych ziem na naszym globie. A to dopiero pierwsza fala, bo jeszcze gorszy zastanie na początku lat 30 dwudziestego wieku gdy Stalin zacznie wdrażać pierwszą pięciolatkę. Póki co, mamy 1921 i Lenin ostro rusza z kolektywizacją wsi. Ukry ojebały już trawę, korę z drzew, szczury, pasikoniki i nawet zalegający w jakichś magazynach majonez kielecki. Teraz to matki z głodu mordują własne dzieci, wnukowie skracają męki dziadków dobierając się im do bebechów. Na zdjęciu możemy zaobserwować straganik zaradnych antysystemowców, którzy na przekór pięknym lewicowym hasłom, wdrażają kapitalistyczny handel prywatny wystawiając na straganie świeżą ludzinę.
Kurwa głód głodem, ale wpierdolić tak jak ci na zdjęciu własną córkę, albo ziomeczka co ma tyfusa to trza mieć nakurwione fest.
 
Co piąty ukr z glodu umarł a reszta cudem przeżyła. Myślisz, że gdybyś od roku wpierdalał trawę i zagryzał to torfem, to byś się nie skusił na policzki chlopięce?
View attachment 18631
Glod glodem ale skad wzial sie tam jjakis owczesny fotoreporter to jestem ciekaw.
W ogole ciekawa jest historia tego zdjecia. Kim sa Ci ludzie na zdjeciu, czyje to zwloki, po ile je sprzedawano i kto niby to kupowal. Hymmmm....
 
Glod glodem ale skad wzial sie tam jjakis owczesny fotoreporter to jestem ciekaw.
W ogole ciekawa jest historia tego zdjecia. Kim sa Ci ludzie na zdjeciu, czyje to zwloki, po ile je sprzedawano i kto niby to kupowal. Hymmmm....
Kanibalizm był tam powszechny, bo skala głodu była niewyobrażalna. Jest trochę tych zdjęć, gdzie leżą padnięte z głodu zwłoki na chodnikach miast i na nikim nie robi to wrażenia. Niestety, nie znam szczegółów zdjęcia i chętnie sam bym poznał.
 
”Choć przez dziesiątki lat nie wolno było o tym mówić, podobne historie przetrwały w pamięci zwykłych Ukraińców. Kiedy po raz pierwszy słyszałam o Hołodomorze było to z ust starej Ukrainki, którą znałam całe życie. Powiedziała mi, że głód na wsiach był tak wielki, że gdy dwóm sąsiadkom zmarły z jego powodu dzieci, to się nimi wymieniały, by nie zjadać własnego potomstwa."
 
”Choć przez dziesiątki lat nie wolno było o tym mówić, podobne historie przetrwały w pamięci zwykłych Ukraińców. Kiedy po raz pierwszy słyszałam o Hołodomorze było to z ust starej Ukrainki, którą znałam całe życie. Powiedziała mi, że głód na wsiach był tak wielki, że gdy dwóm sąsiadkom zmarły z jego powodu dzieci, to się nimi wymieniały, by nie zjadać własnego potomstwa."
Co za pojebana akcja :iamdone:
 
Back
Top