Tanio skóry nie sprzedam

Ten trzeba Roganowi podeslac na twittera
5naKZY2.jpg

8RY1ueR.jpg
 
Kurła, ja chyba dalej nie kumam, kiedy Wy to używacie... - "dla" to znaczy "do"?

Nie. Zamiast np. komuś, często ludzie na podlasiu mówią dla kogoś. Przykładowo zamiast: "Pomogłem Marcinowi", niektórzy tutaj użyją "Pomogłem dla Marcina".
 
Nie. Zamiast np. komuś, często ludzie na podlasiu mówią dla kogoś. Przykładowo zamiast: "Pomogłem Marcinowi", niektórzy tutaj użyją "Pomogłem dla Marcina".
A jak chcą powiedzieć, że mają prezent dla kogoś, to co mówią?
 
O kurła... To sobie takie dodatkowe trudności wymyslili, teraz muszą rozkminiac, o które "dla" chodzi w konkretnym zdaniu... Czyli jednak ludzie ze wschodu to łebskie chłopaki,taką dodatkową rozrywkę dla ludzi inteligentnych sobie zafundować w jakiejś jednej piątej wszystkich konwersacji... :wow:
 
O kurła... To sobie takie dodatkowe trudności wymyslili, teraz muszą rozkminiac, o które "dla" chodzi w konkretnym zdaniu... Czyli jednak ludzie ze wschodu to łebskie chłopaki,taką dodatkową rozrywkę dla ludzi inteligentnych sobie zafundować w jakiejś jednej piątej wszystkich konwersacji... :wow:

Nie muszą rozkminiać, to tutaj wychodzi naturalnie i każdy rozumie. I z tego co się orientuję to rusycyzm, tutaj od zawsze było od groma Białorusinów/osób które mieszkały na terenach dzisiejszej Białorusi i mówili trochę po Polsku i trochę po rosyjsku.
 
Back
Top