Takenori Sato

DesL

M-1 Global
Middleweight
Czy ktoś jest w stanie przybliżyć mi troche sylwetke tego japońskiego zawodnika? Jak walczy, co umie, jakiś ciekawy highlight? Zastanawiam sie czy on ma jakiekolwiek szanse w starciu z Erickiem Silvą
 
Najciekawszym kursem gali UFC Fight Night 36 jest gargantuiczne 7.15 na Takenoriego Sato. Japończyk jest niepokonany od dziesięciu walk (8 wygranych, 2 remisy). Jednak 100 % z tych walk stoczył w Japonii, a 90 % w jednym cyklu gal Pancrase. Brak różnorodności oraz stagnacja we własnym kraju nigdy dobrze nie świadczy o debiutancie, który po latach po raz pierwszy mierzy się z kimś, kto nie jest jego krajanem. Bilanse jego przeciwników jasno pokazują też z kim wygrywał, i niestety nie były to nazwiska godne odnotowania. Niestety kurs ten jest w pełni zasłużony, znaczy to tyle, iż faktycznie szanse na wygraną Sato są marginalne. Jest to typowy japoński zapaśnik jakich dzisiątki mieliśmy przyjemność ujrzeć, w tym ostatnio kilku w UFC się znalazło bez większych sukcesów wymęczając swoje pojedynki. Po rozpoznawczych ciosach Takenori lubi iść po nogi, dążąc do parteru. Gdy tam już się znajdzie, ładnie przechodzi pozycje. Jednak tak jak wspominałem, wygrywał z dyskusyjnymi nazwiskami, a w drugiej walce ze średnio-słabym Shingo Suzuki, ten zdołał go nie tylko punktować w stójce, ale również obalić. Silny Erick Silva, który bardzo ładnie przeciwstawiał się zapasom Kima Dong-Hyuna, prezentuje się na tle Suzukiego czy Sato o dwie klasy wyżej. Teoretycznie mógłby walczyć z dwoma tymi zawodnikami naraz, nadal będąc faworytem starcia. Drewniana stójka, jednowymiarowość, brak mocnego ciosu, to wszystko skreśla Takenoriego jako kogoś więcej niż tylko mistrza Pancrase. Czeka go piekielnie ciężki debiut przeciwko Erickowi Silvie. Nie jest to poziom UFC, a już z całą pewnością nie jest to poziom na debiut z kimś takim jak Erick Silva.
 
Największy zarzut wobec Sato to dziurawa garda i blokowanie ciosów twarzą. Już o tym pisałem, szkoda stawiać na niego kasę.
 
gargantuiczne


funny-cool-kill-bill-lucy-liu-uma-thurman-gore-1360348507.jpg
 
Back
Top