Szklana Szczęka - pytania, propozycje

Interesuje mnie Wasze zdanie na temat ewentualnej walki czołowych polskich średnich (w tym także Mameda) z Bruno Carvalho. Czy wydaje Wam się że KSW może podłapać temat i zorganizować taką walkę Mamedowi w przypadku fiaska rzekomych negocjacji z Murilo Ruą lub innymi zawodnikami, którzy są na liście federacji w kontekście walki z Polakiem?
 
To może omówicie szybko niektóre kategorie(KO roku,walka roku,camp,roku,sub roku itd.) i podacie swoich faworytów bo chyba niedlugo sie ''mma awards'' zbliża :D
 
Pytanie w związku z zatrudnieniem przez UFC Kida i Omigawy: Gdzie upatrujecie miejsca Japończyków w organizacji Zuffy? Widzicie jakieś szanse na ich poważne sukcesy?
 
Wszyscy wiemy, że Moks w swoim ostatnim pojedynku ważył dużo za mało. Ile wg was powinien ściąć? Czy da radę tylko do półśredniej czy (w co wątpie) spróbuje nawet do lekkiej? Tak dla przypomnienia - Irokez na codzień waży więcej, a walczy dwie dywizje niżej.
Co teraz z GSP? Chyba nikt nie ma wątpliwości, że wygra dwie kolejne obrony. Czy zbliżamy się w stronę historycznego starcia z Pająkiem? Jakie są wg was szanse na to, by Żorż zawiesił karierę w mma i zgodnie z marzeniami wystartował w zapasach na olimpiadzie w 2012?
Jak widzicie szanse Chlewickiego na zawojowanie wagi półśredniej? Chętnie zobaczyłbym go w turnieju na następnym KSW.
 
Kid i Omigawa u ZUffy.
O ile Michihiro po zejściu z do FW prezentuje się niesamowicie (a jeszcze bardziej decyzje sędziowskie w kilku jego walkach - materiał do ś.p. "Nie Do Wiary"), o tyle KId po kontuzjach jest post prime (przy czym sport poszedł do przodu i nie ma już tak dużej dysproporcji między stójką Japońca, a innych zawodników piórkowej).
Więc chyba raczej jest to następny prestiżowy policzek wymierzony japońskiej scenie, ale bez większych nadziei, zważywszy, że nawet ostatnie występy Kida przestały być istotna karta przetargową pomiędzy FEG, a TBS.
Jak wy sie zapatrujecie na tą sprawę?

W sobotę pojawiło się nieoficjalne info o wejściu kilku większych sponsorów do FEG (ponoć duża zasługa w tym Ishiiego, który ratuje swoje cudowne dziecko - K1), ale ponoć DREAM i tak jest skazane na pożarcie, bo Fuji i TBS są zainteresowane wyłącznie K1. Zapewne spora część skruktur obecnego DSE (które tak naprawdę jest marionetkową spółką FEG i po za częścią osób nie ma nic wspólnego z dawną promocją Pride) zostanie włączona do realizacji eventów K1.
Jako, że SRC juz dawno zeszło do niższej ligi w kwestii promocji upadek DREAM oznacza definitywny koniec Kakutogi w mainstreamowych mediach w Japonii.
Czyżby szykuje się zalew UFC i SF sierotami po DREAM?

Osatnio w ipla na czacie siedział Kawul i pomijając flirty z panią prowadzącą powiedział kilka interesujących rzeczy:
- Janek może wystąpi w Ełku co ma być swego rodzaju warm upem przed KSW15
- Kawul też sceptycznie podchodzi do kontraktowania walki z Sakuraaiem i coś przebąknął o innym bardzo klasowym zawodniku z USA, by polecieć do góry w rankingach. Macie pojęcie o kogo chodzi?
- Fight Club - ponoć finalizowana jest umowa z jakimiś sponsorami na organizację nawet do kilkunastu KSW FC w roku... w Europie! Ja osobiście po za kilkoma krajami naszego regionu nie widzę niszy na to. A wy co o tym myślicie?
- W końcu Kawul oficjalnie potwierdził, że na KSW 15 nie będzie turnieju, a same extra fighty, zaś na KSWW Extra 2 ma odbyć się bodaj czteroosobowy turniej WW. W razie kilku nazwisk z rankingu mmarocks.pl (stawiam na Saidova) szykują się poważne roszady w tej zaniedbanej kategorii po 29 stycznia?

I na koniec K1 - czy tylko ja czuję, że ALi jednak mógł zostać skończony, gdyby Sak i Aerts nie wykończyli się we wcześniejszych walkach? Tyrone (które ostatnio gwałtownie podniósł masę ciała) ani razu do czasu knockdownu w 3r nie był poważniej zagrożony, a do tego skutecznie prowadził wymianę z Reemem. A to przecież naturalny półciężki (tzn, wg wag K1, chodzi o wagę do 83 kg).
 
Dokładnie, Reem wygrał to tylko dzięki temu że jest wielki jak byk, gdyż był najgorszy technicznie w tym turnieju, ale nie zmienia to faktu, że umie wykorzystać swoje warunki. Ciekawe jakby się zaprezentował w walce stojąc z JDS i Cainem.
 
Venom ty jako jedyny z redakcji obstawiales Spidera na 1 miejscu p4p , GSP plasowal sie zaraz po Silvie.


Czy po tej walce zmieniles zdanie ??


Biorac pod uwage postep jaki poczynil GSP w stojce i jak totalnie zdeklasowal kolejnego pretendeta do pasa.


Nie zapominajac tez o formie jaka zaprezentowal Anderrson przeciwko Sonnenowi.


Zaraz po gali ( pod wplywem ) napisalem ze mamy kandydata do gali roku.


Na papierze ta gala wygladala po prostu slabo , nie spodziewalem sie tez fajerwerkow w walce wiczoru.


A wszystkie walki okazaly sie rewelacyjne , poddania , nokauty , piekny wymiany itd.


Czy waszym zdaniem ta gala ma szanse na gale roku ????


I czy miala by gdyby walki wygladaly tak samo , tylko nazwiska byly by duzo wieksze ????????
 
Kogo typujecie na zawodników turniejowych w KSW Extra. Czy Aslambek Saidov ma szansę stać się kolejną twarzą KSW Team. Czy nie obawiacie się że ilość gal KSW nie odbije się na jakości tych eventów (Przykład gale boksu zawodowego, co z tego że więcej, jak poziom widowiska nie taki, a zagraniczni przeciwnicy to często 4 liga.)
 
W boksie poziom przeciwników, nie ma nic wspólnego z częstotliwością gal.


Szczęka będzie dzisiaj czy jutro?
 
Mam nadzieję, że rozgadacie się na jakieś 6h bo co najmniej tyle zajmie mi droga do domu na święta ;)
 
Odczuwam jakąś pustkę w tym tygodniu rozmyślałem pół dnia oco kaman i odkryłem z przerażeniem, że brak mi szklanej szczęki - Ratujcie ;)
 
Bedzie szczeka jeszcze w tym roku? Liczyłem na podsumowanie 2010 i zapowiedzi dynamite i UFC
 
Co sądzicie o szansach Diego Nunesa na walkę o tytuł piórkowej z Aldo? Poirier jak mniemam pozbawił titleshota Josha Grispi, Nunes z kolei zanotował trzecią wygraną z rzędu. Tak więc Nunes czy bardziej Hominick (jeżeli wygra z Roopem)?
 
Czy UFC ma duże szanse na zakontraktowanie Hiokiego i Takayi? Czy w ogóle ci zawodnicy przejawiali kiedykolwiek chęci do walczenia u Dany?
 
Czy Dos Santos dostanie walkę na przetarcie? Sam przejawia taką chęć, tylko czy UFC się na to zgodzi?


Myślicie, że Sandro mógłby zejść wagę niżej i dołączyć do UFC?


Może Vera na KSW dla Janka? Jakbyście typowali?
 
Back
Top