Syn, dąb i... ...DOM :)

Już zagadują że najlepszym wyborem jest grzanie prądem.
Mają ludzi za tępych chujów i tyle.
Pompa jest średnio czterokrotnie tańsza niż prądem a jakie ludziska mają rachunki.
Infrastruktura energetyczna w kraju jest tak rozjebany, że zwyczajnie już nie da rady tego dźwignąć, a co dopiero potem.

Nie wiem co oni tam kombinują, ale wiem że w szybkim tempie robią u nas drugie Chiny i nie chodzi tu o gospodarkę
Jak prąd i gaz w tym roku znowu wypierdoli w górę to jak nie staniesz dupa z tyłu.

Ja mam grzanie gazem i myślałem z sąsiadem z góry panele na dach położyć, ale sam się teraz mocno zastanawiam co zrobić.
 
albo się obudzimy jako lud i zmienimy to co się odpierdala, albo zrobi to za nas dopiero wojna i zmieni się wszystko.
To drugie. Plan chazarskich wierzycieli to wywołanie powszechnych buntów społecznych na rok 2025. Debilizm uni to właśnie ten proces do wprowadzania zamieszek.
 
ma ktos informacje odnosnie nowej metody budowania domow? widzialem gdzies zdjecie ale nie moge teraz tego znalezc.
Dach domu wyglada jak kopula, cos jak dom hobbita
:mamed:
 
ma ktos informacje odnosnie nowej metody budowania domow? widzialem gdzies zdjecie ale nie moge teraz tego znalezc.
Dach domu wyglada jak kopula, cos jak dom hobbita
:mamed:
Szczerze mówiąc, to teraz nie ma nowych form budowania domów prócz druku 3D. Najwyżej są one odgrzewane jak kotlety.
Czy masz na myśli domy kopułowe? Jest kilka hobbystycznych budowli u nas. To coś jak dom modułowy tyle, że klocki mają stworzyć kopułe. Ale kwesti prawnych, technicznych itd nie jestem w stanie omówić.
 
Szczerze mówiąc, to teraz nie ma nowych form budowania domów prócz druku 3D. Najwyżej są one odgrzewane jak kotlety.
Czy masz na myśli domy kopułowe? Jest kilka hobbystycznych budowli u nas. To coś jak dom modułowy tyle, że klocki mają stworzyć kopułe. Ale kwesti prawnych, technicznych itd nie jestem w stanie omówić.
strop nie jest prosty tylko krzywy w formie kopuły, jest na pewno.. czytalem kiedys ze robi to furore w stanach.
 
strop nie jest prosty tylko krzywy w formie kopuły, jest na pewno.. czytalem kiedys ze robi to furore w stanach.
blekitny-meczet.jpeg



:werdum:
 
strop nie jest prosty tylko krzywy w formie kopuły, jest na pewno.. czytalem kiedys ze robi to furore w stanach.
chyba takie jak te
Niewątpliwa zaleta to ochrona przed zerwaniem dachu podczas huraganu(ewentualnie wyrwie dom w całości XD). No i budowa "dachu" od samego fundamentu może dać jakieś oszczędności.
Niestety u nas dom musi postawić mietek z 5 kierownikami i nie ma zmiłuj. Kto by pomyślał jakieś domy hobbitów robić. Plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwoli. Jeszcze doczekamy się pozwoleń na budowę szałasu dla dzieci na podwórku. Architekt musi ocenić, czy liście nie wystają za nadto.
 
chyba takie jak te
Niewątpliwa zaleta to ochrona przed zerwaniem dachu podczas huraganu(ewentualnie wyrwie dom w całości XD). No i budowa "dachu" od samego fundamentu może dać jakieś oszczędności.
Wszystko fajnie jak masz tam tylko salon, kanapa na srodku i szafka z tv, spróbuj tam zaarażować łazienkę czy kuchnię, powodzenia. Da się jedynie do ścian środkowych, bo reszta ukośna.
:roberteyeblinking:

Niestety u nas dom musi postawić mietek z 5 kierownikami i nie ma zmiłuj. Kto by pomyślał jakieś domy hobbitów robić. Plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwoli. Jeszcze doczekamy się pozwoleń na budowę szałasu dla dzieci na podwórku. Architekt musi ocenić, czy liście nie wystają za nadto.
Ale to nie architektów wina a urzędników, więc proszę tu nie srać w moje gniazdo. Plany uchwalają planiści na zlecenie gmin, identycznie jest w DE tam też nie postawisz takiego domu.

Dom możesz postawić sobie sam, a kierownika dziadka słupa za 1k znajdziesz bez problemu w każdym mieście są tacy, co już jedną noga po drugiej stronie i mają wyjebane.

A co do meandrów prawa i jego głupoty, daję przykład do przemyślenia...
Największe absurdy współczesne to spróbuj w budynku wielorodzinnym znajdującym się w strefie ochrony zabytków wykonać okno połaciowe.
Koszt dokumentacji (inwentaryzacja a budowlana sporej części budynku wraz z elewacjami, projekt na którym muszą być 4-ry pieczątki projektantów, tak kurwa 4-ry bo wielorodzinka i każdemu trzeba odpalić dolę, uzgodnienie z konserwą, niekiedy kończące się na kilku wyjazdach a nie każdy mieszka w dużym mieście i ma urząd 20min od siebie,
pozwolenie na budowę). Ja już nawet wycen nie robię jak ktoś pyta od razu spławiam, bo wiem, że nie dojdzie do skutku. Koszt wykonania okno+montaż z obróbką z 1100zł.

Na czuja ile powinien taki projekcik kosztować?
Czekam na komentarz...

Analogiczny temat mina to wykonanie nowego wyjścia z lokalu na klatkę schodową w takim budynku tam dochodzi jeszcze uzgodnienie z rzeczoznawcą ds ppoż. Też od razu spławiam.
Ludzie się za głowy łapią ile to kosztuje :lol:
 
Pompa ciepła ma sens jak jest fotowoltaika i magazyn energii,
Ten magazyn musiałby składować energię z wakacji do wiosny.
Przy dzisiejszej technologi byłoby to droższe od samego domu.
Ja analizowałem energię wiatru, bo ta jest całoroczna, ale wnioski są podobne.
 
Ten magazyn musiałby składować energię z wakacji do wiosny.
Przy dzisiejszej technologi byłoby to droższe od samego domu.
Ja analizowałem energię wiatru, bo ta jest całoroczna, ale wnioski są podobne.
Mało tego, taki magazyn energii powinien byc oddalony od domu mieszkalnego i mieć zapewnione stabilne warunki temperaturowe przez cały rok.

W praktyce ludzie walą aku do kotłowni/garażu/strychu, jestem ciekaw co się bedzie działo z tymi bateriami za te 10-15 lat. Jak to fojera złapie to chaty nie ma. Zatęsknimy za płonącymi teslami.

Na sezon to technologicznie nie ma szans oczywiście (jedyna opcja - wodór a i z tym byloby ciezko), ale osiągniecie dnia czy kilku dni niezaleznosci od sieci (w sezonie słonecznym!) może dałoby się zapewnić. Światło, lodówka, zamrażalnik(!), bramy i rolety (!), bojler/pompa ciepła, odkurzacze, roboty koszące, router i komputer (ważne przy pracy z domu), kamery, - cokolwiek na codzień używamy. Bramy, rolety, furtki i drzwi powinny miec opcja otwierania przy totalnym braku zasilania (a niektórzy przesadzaja z rozwiazaniami smart home).

Wiatrowa niestety nie dla wszystkich (sąsiedzi, lokalizacja). Konkurencje chińską zaraz wytną, więc tanio nie będzie.

Swoją drogą czy ma sens kupna stacji pogodowej z wiatromierzem która loguje warunki wiatrowe przez cały rok? To by dało jakieś pojęcie o konkretnie mojej lokalizacji.
 
Swoją drogą czy ma sens kupna stacji pogodowej z wiatromierzem która loguje warunki wiatrowe przez cały rok? To by dało jakieś pojęcie o konkretnie mojej lokalizacji.
U mnie tak wieje,że ciężko drzwi zamknąć od domu.
Kupiłem stacje pogodową no i niespodzianka.Wiatry niestabilne,zmieniające ciągle kierunek,
Średnie prędkości 2m/s ~ 5m/s.
A potrzeba w przedziale 7-15m/s.
 
Nie no, kurwa, przechuj jakiś
putinlaugh.gif


Kupuj!!! A tak serio to nie ma jak wyjebać prawie ćwierć bani, na domek, który teoretycznie nigdy w 100% nie będzie Twój :mjsmile:
 
chyba takie jak te
Niewątpliwa zaleta to ochrona przed zerwaniem dachu podczas huraganu(ewentualnie wyrwie dom w całości XD). No i budowa "dachu" od samego fundamentu może dać jakieś oszczędności.
Niestety u nas dom musi postawić mietek z 5 kierownikami i nie ma zmiłuj. Kto by pomyślał jakieś domy hobbitów robić. Plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwoli. Jeszcze doczekamy się pozwoleń na budowę szałasu dla dzieci na podwórku. Architekt musi ocenić, czy liście nie wystają za nadto.
nie to nie jest to.. strop jest lany z betonu normalnie
 
Back
Top