Suplementacja nastolatki

maryjan

WSOF
Middleweight
Witam.
Córka ma 15 lat. Od 3 lat trenuje boks, od pół roku dołączyliśmy siłownię.
Teraz jest zagwozdka ja bym suplementy odrzucił i skupił się na zdrowej i zróżnicowanej diecie. Po prostu dałbym szansę organizmowi nie męcząc go chemią dodatkową.
Jakie macie zdanie ? Jakieś artykuły polecicie albo ktoś tu może rozsądnie wytłumaczy?
Pozdro
 
Witam.
Córka ma 15 lat. Od 3 lat trenuje boks, od pół roku dołączyliśmy siłownię.
Teraz jest zagwozdka ja bym suplementy odrzucił i skupił się na zdrowej i zróżnicowanej diecie. Po prostu dałbym szansę organizmowi nie męcząc go chemią dodatkową.
Jakie macie zdanie ? Jakieś artykuły polecicie albo ktoś tu może rozsądnie wytłumaczy?
Pozdro
O ile nie pojdzie w cpanie to beta alanine
 
Witam.
Córka ma 15 lat. Od 3 lat trenuje boks, od pół roku dołączyliśmy siłownię.
Teraz jest zagwozdka ja bym suplementy odrzucił i skupił się na zdrowej i zróżnicowanej diecie. Po prostu dałbym szansę organizmowi nie męcząc go chemią dodatkową.
Jakie macie zdanie ? Jakieś artykuły polecicie albo ktoś tu może rozsądnie wytłumaczy?
Pozdro
Dobra dieta śródziemnomorska wystarczy. W takim wieku bardzo łatwo rozjebać dziewczynce hormony (estro i tsh), a jak się kobita wysypie to bardzo ciężko naprostować.

Z supli tylko kreatyna ma sens, bo tego z żadnego pożywienia nie dostarczysz.
 
Dobra dieta śródziemnomorska wystarczy. W takim wieku bardzo łatwo rozjebać dziewczynce hormony (estro i tsh), a jak się kobita wysypie to bardzo ciężko naprostować.

Z supli tylko kreatyna ma sens, bo tego z żadnego pożywienia nie dostarczysz.
Już w nią teścia chcesz pakować! :boystop:
 
Już w nią teścia chcesz pakować! :boystop:
Laski biorące jakiekolwiek pochodne teścia to ćwierćmózgi. Jednorazowe przyjęcie już powoduje nieodwracalne zmiany hormonalne.

Jak już trenująca młoda osoba ma coś brać z supli to tylko kreatyna i odżywka białkowa ma sens i działanie potwierdzone badaniami.
:conorsalute:
Ja odradzam doping, że sam biorę to co innego. Lata się uczyłem jak to działa i w razie co mam pod ręką zawodowców od dopingu, którzy mi primo załatwią co trzeba, sekundo powiedzą co z czym jak nie będę wiedział ;)

Bomba dla młodych laczków, którzy gówno ćwiczą nie ma żadnego sensu, zwyczajnie nie zrobili normalnie progresu, nie potrafią często nawet dobrze technicznie ćwiczyć, a o jakimś czuciu mięśniowym zapomnij xD
Chłopaczki wchodzą na "godmode" gdzie receptory androgenowe mają znikomej wielkości, zamiast zacząć małą łyżką od 100tki tygodniowo to walą oporowo bo więcej to wiadomo lepiej i potem hormony rozjebane, prolaktyna rozjebana, przysadka rozjebana i trzeba walić HCG domięśniowo

:beczka:
 
Witam.
Córka ma 15 lat. Od 3 lat trenuje boks, od pół roku dołączyliśmy siłownię.
Teraz jest zagwozdka ja bym suplementy odrzucił i skupił się na zdrowej i zróżnicowanej diecie. Po prostu dałbym szansę organizmowi nie męcząc go chemią dodatkową.
Jakie macie zdanie ? Jakieś artykuły polecicie albo ktoś tu może rozsądnie wytłumaczy?
Pozdro
Śródziemnomorska plus kompleksowe badania krwi na wszystkie witaminy i minerały to podstawa.

Do tego oznaczenie poziomu aminokwasów i hormonów.

Co do samej suplementacji - może się okazać że będzie konieczna, jeśli np mimo dużej ilości danego aminokwasu w diecie, w krwi okaże się niewiele lub niewystarczająco, by pokrywać zapotrzebowanie. Przyczyny można sobie wykrywać na spokojnie, ale warto od razu wiedzieć że coś tam nie pozwala na działanie na maksa, czy porządną regenerację.

Warto wziąć ją również do lekarza sportowego, by sprawdził czy nie ma przeciwskazań do wykonywania sportu na poważnie, skoro to już trzeci rok boksu.
 
Warto wziąć ją również do lekarza sportowego, by sprawdził czy nie ma przeciwskazań do wykonywania sportu na poważnie, skoro to już trzeci rok boksu.

Teraz to już chyba czwarty.

3B4098F6-642E-4668-AE95-852191AA3BDD.jpeg
 
Back
Top