Suchary billa 2.0

FPYT18SSk8rZ5OpSFFZvret7LOeBwMLk.jpg
 
Twórcą stoicyzmu (założycielem szkoły) był Zenon z Kition (Cypr) i było to kilka set lat wcześniej, ale wiadomo, że chwała Rzymu jest wieczna, a wszystko inne przemija.

275971366_5281562111854835_3047528790382388078_n.jpg
Czekałem na Twój komentarz w tej sprawie. Wiedziałem, że warto bo wiedziałem, że dowiem się czegoś ciekawego, czego nie wiedziałem :gabi_much_love:
 
  • Like
Reactions: osk
Czekałem na Twój komentarz w tej sprawie. Wiedziałem, że warto bo wiedziałem, że dowiem się czegoś ciekawego, czego nie wiedziałem :gabi_much_love:
Dzięki, ktoś musi czytać te nudy. :lol: Stoicyzm (nazwa od portyku Stoa) był rozwinięciem szkoły cynickiej. Więc w ramach ciekawostki wspomnę jeszcze o jednym z pierwszych cyników, Diogenesie z Synopy - chyba będzie pasować do sucharów.

Gdy go raz ktoś wprowadził do wspaniale urządzonego domu i pouczył, że nie wolno pluć na posadzkę, odchrząknąwszy splunął mu w twarz, mówiąc, że nie widzi odpowiedniejszego miejsca na ten cel.
Gdy się wygrzewał na słońcu w Kraneionie, stanął przy nim król Aleksander i powiedział: „Proś mię, o co chcesz!" — Na co Diogenes: „Nie zasłaniaj mi słońca".
 
Back
Top