Sprzęt i ciuchy do Sztuk Walki - MMA, KB, Grappling itd.

Olos

-=PRIDE FC=-
Temat zakładam z polecenia administracji :D Mam nadzieje, ze nazwa odpowiednia. Potrzebuje kupić jakiś zestaw małego fightera. Zaraz bedzie miesiąc jak trenuje KB, ale nadal korzystam z klubowego sprzętu. Chcialbym jednak na dniach kupić coś swojego. Potrzebuje przede wszystkim szczęki i suspensorium. Czym się kierowac przy wyborze? Jakieś propozycje/opinie? Wszystko mile widziane. Zastanawiałem się też nad kupnem ochraniaczy na golenie i rękawic. Tylko myśle nad rękawicami coś jak pod mma, wiele osób takich tam używa zauważyłem. Tylko mają jakby mniej gąbki. Nie do końca wiem jak inaczej je określić. Prosze o jakieś opinie itd. Nie chciałbym się zrujnować, więc jakichś Venumów czy topowych marek nie rzucajcie.

Mam nadzieje, że temat sie przyjmie jako zbiorczy.
 
Szczęka Ci styknie taka z Decathlonu za dychę. Ochraniacze na golenie pewnie prędzej czy później każe trener nabyć - tutaj się nie wypowiem, bo używam chwilowo produktu no - name, ale w najbliższym czasie planuję go wymienić. Rękawice mam z Adidasa, modelu niestety nie pamiętam, ale również w Decathlonie nabyłem z pseudowijkami i skakanką w zestawie - dobra rzecz, od ponad dwóch lat używam kilka razy w tygodniu (raz dwa, raz pięć) i są już dosyć mocno zużyte, ale dalej nadają się jeszcze do użytkowania - przy czym to inwestycja w okolicach 150 - 200 złotych.
 
Ochraniacze na golenie polecam masters, mam drugi sezon i jestem bardzo zadowolony! Przerobiłem kilka par ochraniaczy i z mastersów jestem najbardziej zadowolony cena to ok 150zł. Co do rękawic to trenując kick boxing to nie widzę sensu kupowania rękawic jak pod mma :) Rękawice najlepiej mierzyć w sklepie i wybrać to co pasuje (zawsze później możesz zamówić przez internet). Ja zawsze kupuje skórzane ale to wydatek kolejnych 150zł.
 
Szczękę mam najzwyklejszą, za 20 zł. Już 4 rok mi służy. Ochraniacze na piszczele dostałem na urodziny od kumpli, firma AllRight i też nie narzekam. Rękawice Poundouta się bardzo fajnie trzymają, prawie rok z nimi sparuję. No i kup sobie też jakieś owijki, z Decathlonu kupiłem z rok temu, nieco inny materiał ale nie narzekam.
 
To nie są rękawice jak do MMA, przypominaja zwykłe rękawiczki jak do dźwigania, ale mają troche gąbki. Jednak nie tyle co te do MMA własnie. A dlaczego takich tam używają? Bo w trakcie treningów często są przerwy na pompki itd. Zdejmowanie rękawic jest uciążliwe i upierdliwe. Poza tym te które sa na wyposażeniu klubu są dobre i póki co dlatego nie chciałem kupować bokserskich. Dwa, ze trenuje też z grupą karateków i oni używają tylko takich własnie o jakich wspomniałem. Nie wiem jak inaczej je określić czy opisać.
 
Nie @steel, one są bez palców. Mówie tak jak zwykłe rękawiczki na siłownie czy na rower. Mają tylko ciut gąbki na sobie, na knykciach.
 
@herzbi ja używam - w kolorze czarnym. GI nie do zajechania. Spodnie wolałbym lżejsze, np. z ripstopu, bo te bawełniane są co prawda mocne, ale podczas treningu robią się na prawdę ciężkie. GI za tą cenę - rewelka.
 
Ale powiem Ci, że nie wiem czy jest sens to kupować. Moim zdaniem trochę szkoda kasy.
Btw. dziwi mnie, że u Ciebie są tak popularne. Co do pompek to u mnie po prostu jest opad na klatę i pompowanie w dużych rękawicach :D
 
Ja mam rekawice Hayabusy 16oz. i chwale sobie podwojne zapiecie na nadgarstku, ktore doskonale stabilizuje i nawet ostre lomotanie o worek czy tarcze nie powoduje dyskomfortu. Szczeka to jak juz wyzej zostalo napisane, w zupelnosci wystarczy zwykla, na gorne zeby (zwlaszcza dla poczatkujacego, ktory pewnie sparuje lekko). Ochraniacze na piszczele mam jakies badboya, ktore sa znakomicie wyprofilowane i lekkie, jednak ich mankamentem jest neopranowy rzep, ktory juz zdazyl sie nieco rozciagnac, takze w pierwszej kolejnosci przy wyborze ochraniaczy zwrocilbym uwage na ten aspekt. Oczywiscie wszystko bedzie zalezalo od tego ile funduszy planujesz na zakup sprzetu przeznaczyc. Ochraniacz na jaja kup jakis tani, najzwyklejszy bo to raczej nie jest skomplikowany sprzet, na ktory warto przeznaczac wieksze pieniadze tylko z uwagi na znaczek.
 
Ja mogę polecić sprzęt Top King i Twins, zdecydowanie warte swojej ceny. W rękawicach Top King nadgarstek jest bardzo dobrze usztywniony, fajna sprawa. Jeszcze godna polecenia jest marka Fairtex, co prawda nie miałem okazji testować ich sprzętu oprócz tarcz pao (zajebiste!) ale z tego co słyszałem to same pozytywne opinie, tylko cena jeszcze wyższa niż Top King czy Twins.
Ochraniacz na zęby, suspensor czy owijki - raczej jakieś najprostsze będą wystarczające.
 
Panowie pytanie od żółtodzioba. Jakie GI dla amatora na pierwsze treningi. Dosyć nietypowe wymiary 183cm wzrostu, waga ok 105-110kg i do tego odstający bęben. Kumpel od wtorku uderza do copacabany i jedyne co musi zrobić to zabrać ze sobą GI, no i mnie przyatakował z tym pytanie. A sam raczej nie pomogę więc liczę na was.
 
Na pierwsze treningi już w kimonie? Jak Copa to tam rabat masz klubowy na Manto. Ale na początek weź od kogoś przymierz A2 i A3 i zobacz w czym lepiej. Ja nie przymierzyłem i A1 było za duże i musiałem pogonić :oops:
 
Ja używa rękawić Fairtexa.
images

Fakt, że są drogie ... ale warte swojej ceny. Jakościowo rewelacyjne. Tłukę je już dwa lata po 3 treningi w tygodniu. Wcześniej miałem Everlast Fighter i je zajechałem po 3 miesiącach przy dwóch treningach dziennie, 5 dni w tygodniu.

Na goleń polecę Masters:

ochraniacze-goleni-piszczeli-i-stopy-ns-3-gel-masters_0_b.jpg

Stosunek ceny do jakości wychodzi bardzo dobrze.
 
Nadszedł czas na wymianę zużytych rękawic do mma, więc tu pytanie do Was: znacie jakiś dobry i godny polecenia model? Chodzi mi raczej o rękawice bardziej wypełnione żeby nie rozbijać nikogo niepotrzebnie, a jednocześnie żeby były wygodne w czasie kulanek.
Cena tak +/- 160 zł
Z góry dzięki za pomoc
 
Nadszedł czas na wymianę zużytych rękawic do mma, więc tu pytanie do Was: znacie jakiś dobry i godny polecenia model? Chodzi mi raczej o rękawice bardziej wypełnione żeby nie rozbijać nikogo niepotrzebnie, a jednocześnie żeby były wygodne w czasie kulanek.
Cena tak +/- 160 zł
Z góry dzięki za pomoc
Nowość od Manto sprawdzałeś?
 
Nowość od Manto sprawdzałeś?
Tak, tak systematycznie śledzę oferty wszystkich sklepów, tylko bardziej chodziło mi o polecenie jakiegoś sprawdzonego (z własnego doświadczenia) modelu.
Co do manto to te rękawice za 189 wyglądają dobrze, ale jednak cena spora i nie wiem jak wygląda trwałość w tym modelu. Zdjęcie to jedno, a jak jest w praktyce to już całkiem inna sprawa :)
 
Tak, tak systematycznie śledzę oferty wszystkich sklepów, tylko bardziej chodziło mi o polecenie jakiegoś sprawdzonego (z własnego doświadczenia) modelu.
Co do manto to te rękawice za 189 wyglądają dobrze, ale jednak cena spora i nie wiem jak wygląda trwałość w tym modelu. Zdjęcie to jedno, a jak jest w praktyce to już całkiem inna sprawa :)

Nie polecam, mialem, uzywalem, szybko zniszczylem. Lepiej kupic mniej znana marke (skorzany model).
 
Podepnę się pod temat. Panowie na co zwrócić uwagę przy kupnie Gi? Wiadomo, dopasować rozmiar, ale czy są jakieś szczególiki, (np wziąć większe spodnie) na które warto zwrócić uwagę, czy kierować się wyłącznie rozmiarówką?
 
Podepnę się pod temat. Panowie na co zwrócić uwagę przy kupnie Gi? Wiadomo, dopasować rozmiar, ale czy są jakieś szczególiki, (np wziąć większe spodnie) na które warto zwrócić uwagę, czy kierować się wyłącznie rozmiarówką?

ja trochę jestem zielony jeśli chodzi o gi, ale raczej gramatura jest najwazniejsza, im większa, tym (chyba) mniejsze szanse porwania się kimona. Ja mam kimono od GroundGame surf&jitsu z wszytym rashem. Cud, miód, orzeszki. :jump:
 
Może nie konkretnie pod MMA, ale jeżeli ktoś chce tanie i dość solidne ubrania do treningu to przejrzyjcie kolekcje H&M sportową...
 
Podepnę się pod temat. Panowie na co zwrócić uwagę przy kupnie Gi? Wiadomo, dopasować rozmiar, ale czy są jakieś szczególiki, (np wziąć większe spodnie) na które warto zwrócić uwagę, czy kierować się wyłącznie rozmiarówką?

Podaj kilka szczegółów, bo to zależy do czego głównie będzie Ci potrzebne. Ile już trenujesz, jak często itp.
 
Back
Top