Specyfika zawodnika MMA

Torrent89

Oplot Challenge
Featherweight
Witam wszystkich użytkowników formu.Jestem studentem WF, piszącym właśnie pracę licencjacką. Jednym z zagadnień które chciałbym poruszyć jest specyfika zawodnika trenującego sztuki walki. Bardzo byłbym wdzięczy jeśli ktoś z was wypowiedział się jaki według niego powinien być zawodnik trenujący mieszane sztuki walki.
 
Piszesz pracę licencjacką na temat zawodnika MMA i nie wiesz nawet jak powinna wyglądać jego specyfika? :-) btw super temat, temat rzeka, o MMA można napisac bez problemu magisterkę a co dopiero licencjat :-)
 
Musi być jak Cain Velasquez, wchodzić do oktagonu, gwałcić, modrować i palić.
 
the-perfect-fighter.jpg
 
O jakie cechy ci konkretnie chodzi? Motoryczne, psychiczne, o technikę jaką prezentuje?Cechą która się narzuca jako odpowiedź na twoje pytanie jest: wszechstronność.Dobrze jest jednak by oprócz opanowania na dobrym poziomie wszystkich aspektów walki, posiadał także bardzo dobre lub nawet wybitne umiejętności w co najmniej jednej z typowo przytaczanych płaszczyzn tj: stójka, zapasy, parter. Oczywiście potem to jest bardziej rozbijane np. defensywne zapasy, ofensywne zapasy itd.Ogólnie bardzo trudno jest określić cechy morfologiczne jakimi powinien się charakteryzować zawodnik MMA. Nawet taka cecha jak wzrost jest trudna w ocenie (wzrost często wiąże się z większym zasięgiem przydatnym m.in. w stójce, ale wyższego często jest łatwiej obalić itd.)Cechy psychiczne wg mnie, nie powinny się różnić od cech jakie powinien posiadać zawodnik reprezentujący jakikolwiek inny kontaktowy sport walki.
 
jemu chyba chodzi o podejście zawodnika do treningu, przeciwników, samej walki... ale to temat rzeka i jest bardzo różnorodnyprzecież wiadomo że najlepszym jest zawodnik wszechstronny który nie da sie zaskoczyc w żanej płaszczyźnie
 
Rozumiem jakby temat dotyczył specyfiki zawodników MMA i podzieliłbyś ich na pewne typy, skąd się wywodzą np. albo bardziej osobowościowo, czy na freak-fighterów, obieżyświatów itp.;] Zaszufladkować i wrzucić do jednego wora się nie da. To jest w tym piękne, że jest tak różnorodne i wszechstronne. Może za kilkadziesiąt lat, choć i tak będą tacy, któzy się będą ze swej bazy potem przenosić do MMA, a nie po prostu każdy będzie trenować przekrojowo MMA ;)Pokrótce: Zmotywowany, ambitny, przekrojowo uzdolniony fizycznie (rozciągnięty, ale i by siły nie brakowało, dobra praca nóg, refleks, spostrzegawczość no i oczywiście kondycja czyli bardziej właśnie fizyczne cechy). Zawodnik MMA musi łączyć wszystko co przydatne jest poszczególnemu reprezentantowi konkretnej sztuki walki. Lata treningu, ale oczywiście nie można nie docenić "talentu", jedni stworzą z siebie coś szybciej, a inni przez 15 lat trenując nie osiągną tego co ktoś w 3.Jak zadasz jakieś pytanie jeszcze to postaram się pomóc, a nie odpisywać pierdoły. Może ktoś tu nigdy w życiu nie miał takiego zadania jak napisanie pracy kończącej dany okres edukacji i nie wie, że to dla uczącego się jak pas dla zawodnika MMA, cel, osiągnięcie ;)
 
Back
Top