SOPA i ACTA, czyli... Cenzurowanie internetu

Każdy kto napisał o ACTA "ustawa" jest pierdolonym niedoinformowanym debilem. Czytacie sobie jakieś gówno w necie, a żaden z was nie ma na tyle rozumu żeby zrozumieć że to jest UMOWA a nie USTAWA.


@M.Noonan



Odgarnij się i nie przedstawiaj proste,nikt Tu nie jest twoim debilem zebyś się tak spoufalał proste.
 
Każdy kto napisał o ACTA "ustawa" jest pierdolonym niedoinformowanym debilem. Czytacie sobie jakieś gówno w necie, a żaden z was nie ma na tyle rozumu żeby zrozumieć że to jest UMOWA a nie USTAWA.



Czytając Twoje posty, odnoszę wrażenie, ze wg. Ciebie, społeczeństwo powinno mieć wykształcenie z prawa, po to aby mogli zawierać głos w sprawach dotyczących ich bezpośrednio.
 
Ile tutaj wielkich głów... ho ho ho... jeden mądrzejszy od drugiego z patentem na prawdę. Wiecej dystansu panowie.
 
Dyskusja jest przywilejem demokracji i chyba dobrze,ze dyskutujemy o czyms waznym niz o najlepszym pornusie!Walczylismy o taka mozliwosc setki lat.
 
@Dazz dlaczego mam być jego w dupę ruchanym bez wiedzy debilem?



Śmieszą mnie tylko opinie typu... moja prawda jest prawdziwsza od Twojej prawdy, bo moja prawda to prawda prawdziwa.
 
Jak to mówi fejbukowa prawda :



Ty masz prawo mieć swoje zdanie, a ja mam prawo mieć je w dupie.
 
@M.Noonan strzel se palcowe debilu,moze ci przejdzie!!! widze,ze jestes jednym z tych,kurwa madrusi co wytykaja innym np bledy ortograficzne nie zwracajac uwagi na merytoryczny sens ich wypowiedzi.Gardze takimi pseudo-ynteligentami tak samo jak Rysiek z klanu gardzi nami wszsytkimi.
 
Globalne ocieplenie jest mitem. Przez ostatnie 5 lat lodowce (ich objętośc etc) wzrosly o 25 %, tak wiec mówienie o jakimkolwiek zagrożeniu dla klimatu ziemi na dzień dzisiejszy jest niedorzeczne.

Co do idei wspólnej europy - kiedyś coś takiego było, nazywało się Macedonia Aleksandra Wielkiego, potem Imperium Romanum, potem Imperium Brytyjskie, potem Rosja Carska, potem ZSRR. Obecnie mamy USA, które tonie w długach i w tym tempie za mniej niż 5 lat będzie w gorszej sytuacji niż Grecja dziś. Ktoś może powiedzieć Chiny, ale to państwo jest tak wolne jak 8 latka w objęciach pedobear'a. Nigdy wielki moloch, wielki organizm państowy nie funkcjonował lepiej niż zbiór małych indywidualnych jednostek współpracujących ze sobą w symbiozie. UE najlepsze lata miała jak prowadziła właśnie taką a nie inna polityke, niezależności w gigantyczną współpracą między partnerami. Obecnie chcą nam zrobić jedno państwo z jednym bankiem centralnym, co samo w sobie jest gwałtem na wolności obywatelskie, lecz prędzej popłyniemy w długach od kredytów i kredytów kredytów niż to się stanie (przynajmniej mam taką nadzieje). Tak czy siak, ostatnie wydarzenia, to że ktoś usilnie wprowadza ACTA raczej nie dobrze rokuje dla naszej wolności i swobód obywatelskich. Mam nadzieje że ludzie się obudzą, przestaną doszukiwać sie pozytywnych cech w tych wszystkich organizacjach, bankach, korporacjach, UNIACH etc. (nie wiem jak można promować życie na kredyt przez 30 lat, powinno się promować tanie mieszkania na które każdego stać...) a zaczną myśleć krytycznie w każdym aspekcie życia.

"WĄTPIE WIĘC JESTEM"

EDIT:

Nazywa się Richard O'Dwyer, jest 23-letnim brytyjskim studentem i z powodu domniemanego naruszenia praw autorskich w internecie zostanie pierwszą ofiarą międzynarodowych porozumień antypirackich.

Czym zawinił student?
Richard mieszkał w akademiku w Sheffield, gdzie uczęszczał do miejscowego uniwersytetu. W wolnych chwilach prowadził stronę internetową TVShack, gdzie społeczność zamieszczała linki do różnych źródeł, gdzie nielegalnie można było obejrzeć/ściągnąć materiały filmowe. Strona nie hostowała żadnych plików, umożliwiała jedynie wymianę linków... tak jak setki milionów innych stron w internecie, gdzie funkcjonują fora lub chociażby system komentarzy do artykułów. Czym więc wyróżniał się serwis Richarda? Tym, że osiągnął sukces - w ostatnich dniach działalności odnotowywał ok. 300 tys. wejść miesięcznie. To naprawdę sporo, jak na amatorski serwis.

Co grozi studentowi?

W świetle brytyjskiego prawa student nie popełniał żadnego wykroczenia. Nie udostępniał nielegalnych plików, nie trzymał ich na własnych serwerach, co więcej - sam z nich nie korzystał. Niestety, według prawa amerykańskiego, stał się groźnym przestępcą i USA wystąpiły o jego ekstradycję. Sąd w Wielkiej Brytanii stwierdził, że nie ma prawa odmówić, w związku z czym w najbliższym czasie Richard uda się na wycieczkę do Stanów. Może zostać tam dłużej, niż przeciętny turysta - za "piracką" działalność grozi mu 10 lat więzienia. 23-latek zdaje sobie sprawę, że jego proces będzie pokazowy - amerykańskie władze będą chciały wysłać sygnał do cyberprzestępców poza granicami kraju, że to koniec pobłażania - w związku z tym obawia się najwyższego wymiaru kary.


<br style="font-size: 5px;" />

L21/1673759591/x05/OasDefault/DSNR_41913_ROS_srod_PL/DSNR32149_Praca_mix_b1.html/546c685a786b37357a58304142635770?_RM_EMPTY_&pwastatid=78.88.89.198.23956:1324993916:1356047724:v1,616;13;43875" />



<table align="center" bgcolor="#8d8d8d" border="0" cellpadding="2" cellspacing="0" name="u3" width="660">
<tbody>
<tr>
<td align="center" bgcolor="#ffffff">
tv-shack-net-screen-pirat-wp-660.jpeg
</td>
</tr>
<tr>
<td align="left" bgcolor="#ffffff" id="podpis">
Odwiedzając dziś stronę Richarda zobaczymy tylko groźną wiadomość, pozostawioną przez amerykański Departament Imigracji i Służb Celnych (fot. WP)</td>
</tr>
</tbody>
</table>

Reakcja społeczeństwa

Sprawa wywołuje wielkie emocje w Wielkiej Brytanii. Chodzi tu w końcu o ochronę własnych obywateli, która powinna być sprawowana przez państwo. Matka chłopaka przed kamerami najpierw nazwała decyzję brytyjskiego sądu "obrzydliwą", a potem nie potrafiła powstrzymać łez.

Czy w obliczu podpisania przez nasz kraj ACTA, wkrótce czeka nas seria podobnych spraw? Jak bardzo międzynarodowe porozumienia wpłyną na możliwość ochrony obywateli przez polskie władze? Udzielenie odpowiedzi na te pytania powinny być dziś priorytetem dla rządu.

Na razie społeczeństwo nie rezygnuje z protestów, także tych ulicznych. Zbierane są też podpisy pod wnioskiem o referendum ws. ACTA (potrzebne jest 500 tys. podpisów). Porozumienie nie zostało jeszcze przepchnięte przez Sejm RP, protestujący mają więc cień nadziei, że ostatecznie uda się powstrzymać wprowadzenie ACTA w życie.



1327514204_by_mkln.jpg


EDIT:
 
Co masz na mysli, że Chiny są "wolne " Rozwijają się co roku w tempie 10% PKB, kryzys po nich spłynął, dopiero teraz mają spowolnienie do...8%. I tak z biednego kraju już powoli się stają średnio-zamożnym



USA juz wychodzą z kryzysu chociaż nie tak szybko jakby chcieli.



Ogólnie jak sie spytasz któregokolwiek ekonomisty to 21 wiek będzie należał do Azji, światem będą rządzić Chińczycy, Hindusi a zaraz za nimi osłabione ale nadal mocne Stany. Jezeli Europa chce mieć w ogóle coś do powiedzenia a nie być na peryferiach świata to musi dążyć do integracji na wzór Stanów Europy czy komuś sie to podoba czy nie. I to nie są jakieś bajki ideologiczne tylko po prostu z punktu widzenia ekonomicznego europa podzielona to europa słaba.



Wg. mnie to się nie uda, bo załóżmy ze mamy rząd europejski a na jego czele stoi Niemiec. Przez głowe 3/4 naszego narodu to nie przejdzie
 
Poza tym szczerze to wole żyć w Europie gdzie są wspólne prawa respektowane i za które łamanie grożą konsekwencje. Gdybyś my mieli wcześniej taką umowe fiskalną to dzisiaj by nie było zbankrutowanej Grecji i drżących w posadach Włoch, Hiszpanii, Portugalii czy Irlandii. A to niestety też ma wpływ na nas. Globalizacja jest faktem, czy to sie komuś podoba czy nie to jest wszystko powiązane ze sobą. Jedno się przewróci i wszystko leci jak domino
 
A chiny są wolnym krajem gdzie respektowane są prawa obywatelskie każdego człowieka, czy też ludzie np żyją w fabrykach, pracują po 20h na zmiane, zarabiaja 0,5$ na godzine i dostaja miske ryzu. Jak nie to wpierdol od prewencji?



Indie - też nie ma w tym kraju podziałów klasowych, dyskryminacji, oraz padatków dla biedoty byleby bogaci żyli lepiej.



Noodle - skup sie na tym co mowie, a nie mów o rzeczach oczywistych ale nie na temat. USA tonie w długach zarówno wewnątrz kraju jak i względem zagranicy. Jak powiedziałem za 5 lat są bankrutami, ale ty wiesz swoje. Ja tylko proponuje WĄTPIĆ w przekaz medialny. Co do Grecji. No tutaj tylko dolałeś benzyny do mojego ognia. Problem Grecji był taki że musieli sprostać obostrzeniom UE, nie mogli, bo to Grecja, małe biedne państwo z taką a nie inną ekonomią. Tak więc kłamali, oszukiwali, kradli - koniec końców robili to samo co USA robi ;)



A i NIKT NIC NIE MUSI. USA jest krajem gdzie najbogatsi nie płacą w ogóle podatku. Chcesz żyć w takim kraju? Ja nie... Poza tym wszystkim, wyobraź sobie Stany bez swojej armi, bez całej potęgi militarnej. Myślisz że ludzie by się z nimi tak liczyli... ? hehe. GLOBALIZACJA to jedno, JEDEN KRAJ POD JEDNĄ BIUROKRACJĄ to drugie. Stany Zjednoczone Ameryki to jak nazwa wskazuje zbiór mniejszych jednostek, mających sporą niepodległość. Niestety od lat 80 (Bush senior) ta niepodległość jest zabierana - WIDZIMY JAKIE SĄ TEGO KONSEKWENCJE :D



TO SĄ FAKTY. Jeżeli uważasz że Chiny nie są państwem totalitarnym, Indie nie są krajem elitystycznym gdzie kasty rządzą, A USA nie jest na granicy długu tak wielkiego że może ogłosić bankructwo (Obama przecież musiał prosić kongres o zwiększenie limitu długu, bo nie ma kasy na wojne z Iranem :D ), to w takim razie TY masz RACJE! A ja po prostu sobie dogaduje....
 
Zresztą jaki mamy wpływ na nasz parlament? A jaki mielibyśmy na parlament zjednoczonej europy? Dużo trudniej byłoby zoorganizować chociażby referendum bo trzebaby zbierać podpisy międzynarodowo i w dużo większej ilości - to tylko przykład, nie mielibyśmy na nich żadnego wpływu. Obywatel USA ma niewielki wpływ na władzę federalną a my w europie nie mamy nawet wspólnego języka
 
aaa ja zrozumiałem, ze wolne w sensie iz nie szybkie :-)



No tak, ale ja pisze o Chinach w sensie rozwoju gospodarczego. Dlatego coraz bardziej powątpiewam w demokracje UE bo to mi przypomnia liberum veto. Jestem zdania, że potrzebna jest silna władza, która moze podjąć zdecydowane działania.



Jeżeli czytam, że USA po tąpnięciu spowodowanym przez długi wychodzą na prostą to nie wiem czemu mam nie wierzyć. W Grecji nie ma żadnego światełka w tunelu.



Grecja nie to ze nie mogła sprostać oczekiwainom UE tylko chciała się dostać do strefy euro czyli można powiedzieć dla nich raju gdzie będą mogli brać tanie kredyty. A jak wiadomo zeby wejsc do euro trzeba spełnić trudne wymogi więc oszukiwali.



Z podatkami to nie rozumiem, przecież to zależy od skuteczności państwa czy ściągane są podatki a nie od integracji.







A wracając do ACTA.



Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydał orzeczenie w którym stwierdził, że ACTA jest nie zgodne z kartą praw podstawowych których notabene Polska nie podpisała . Ale ta Unia jest zła :-)



A z mniejszych ciekawostek to John Godson z PO powiedział że przy ratyfikacji zagłosuje przeciw ACTA a ogólnie stanowisko platformy nie jest jeszcze znane.
 
Nie wiem czy było, bo temat rozwinął się do dość prężnych rozmiarów, a nie mam czasu wszystkiego czytać, więc wrzucam:



http://www.tvn24.pl/0,1732732,0,1,przelomowy-wyrok-trybunalu-acta-niezgodne-z-prawem-ue,wiadomosc.html



W skrócie

Trybunał Sprawiedliwości orzekł, iż zmuszanie dostawców internetu do używania narzędzi blokujących pobieranie • pirackich • treści jest niezgodne z Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Oznacza to najprawdopodobniej, że kraje, które przyjęły Kartę Praw Podstawowych nie będą mogły przyjąć ACTA w obecnej postaci. W Polsce KPP w pełnej postaci nie funkcjonuje, ale żeby ACTA weszła w życie musiałoby stać się to na terenie całej Unii Europejskiej. Czekamy więc na rozwój sytuacji i orzeczenie, czy ACTA nie jest sprzeczna z obowiązującymi w UE prawami.




+




Wbrew temu, co można jednak tu i ówdzie przeczytać w Sieci, ACTA nigdzie nie wprowadza obowiązku monitorowania przez ISP aktywności użytkowników w Sieci (aczkolwiek niewykluczone, że niektórzy ISP mogą z własnej inicjatywy w mniejszym lub większym stopniu takie monitorowanie wdrożyć, aby móc spełnić obowiązek udostępniania danych posiadaczom praw w odpowiedzi na nakaz - ale biorąc pod uwagę związane z tym koszty, monitorowanie taki będzie obejmowało na pewno najmniejszy możliwy zakres). Tym bardziej nieprawdą jest - jak można czasem usłyszeć - że ISP będzie miał obowiązek informowania policji o tym, że użytkownik ściągnął chroniony prawem autorskim materiał. Nie mamy też nadal w ACTA kryminalizacji pobierania plików - wobec braku definicji "naruszenia" praw autorskich nadal pozostaje w mocy dotychczasowe prawo.
 
Brawo Eliano za ładne opisanie teraźniejszej sytuacji. noodles, nie ośmieszaj się, twierdząc, że Chiny tak szybko się bogacą. Bogącą się na krwi biednych i bezbronnych, więc chuj im w czoło.
 
noodles Chiny są uważane przez ekonomistów za bańkę która w każdej chwili może pęknąć. A takie wzrosty tłumaczone spekulacjami. Co do kryzysu to HSI w 2008 roku(kryzys) spadło o około ?15000? pkt







eliano55 niezgodzę się z Tobą, USA nie będą bankrutami za 5 lat. Mają dobre drukarnie przecież.
 
wlasnie mi sie przypomnialo jak kiedys chcialem pobrać film a tu mi nagle wyskoczyło. Mine miałem nie za specjalną zwłaszcza jak przeczytałem o 100euro do wpłacenia, a z laptopem nic nie mogłem zrobić , nawet wyłączyć. Na szczęście tylko wirus ale juz wiem jak sie musi czuć osoba która wpadła :-)



bundespolizei_uk.png
 
Back
Top