Siatka ogranicza widoczność

kubekk

Jungle Fight
Lightweight
Czytałem ostatnio wywiad z Kawulskim i narzekał że przez siatkę jest słaba widoczność.



Nie dałoby się zamiast siatki dać coś jak płyta akrylowa tylko że bardziej wytrzymałego??Nie wiem pomysł jest banalny może i głupi.
 
po pierwsze ring/klatka to pewien symbol, po drugie mysle ze ograniczyloby to komfort walki fighterom, walka w przezroczystym octagonie to troche tak jak chodzic gdzies wysoko po podlodze ze szkla - bezpiecznie ale jednak dziwnie/niekomfortowo ...choc w przyszlosci, kto wie moze tak wlasnie bedzie
 
Myślę,że bardziej niekomfortowo jest wylecieć z ringu między linami :).



Gdybym był jakimś organizatorem gali mma spróbowałbym takie coś zrobić.







Pawel Szymon przecież do the best of mmarocks chce trafić.
 
Taką płytę trzeba by jakąś gumą oblepić, żeby nie doznawali urazów! :-)
 
a może stalowa siatka pokryta przezroczystym tworzywem zamiast gumy/plastiku? widoczność byłaby na pewno lepsza.
 
Hokeisci w sumie korzystaja z takich plyt, wiec moze to i nie takie glupi pomysl.



PS. Tak w ogole, to mi klatka nie przeszkadza nic a nic.
 
Tylko guma też musi być przezroczysta.



Jakby zamknąć ich w kuli sturlali by mi się na publike i pognietli ludzi z czego ja odszkodowania wypłace.



Zrzute na osiedlu musiałbym zrobić.
 
Na początku wątpiłem w wykonalność oktagonu z akrylu ale teraz jestem przekonany,że da się to zrobić.
 
Google fu twiedzi że w hokeju używa się plexi, więc trzeba użyć czegoś bardziej wytrzymałego.



Poliwęglan?
 
A co w tym dziwnego? trzeba iść z duchem czasu. Rozwiąlało by to 2 odwieczne problemy: widoczność i bezpieczeństwo.



Ale z drugiej strony straciło by cały urok ;/
 
Wy tak poważnie z tym akrylem, czy po prostu nie wyczuwam ironii?


Z akrylem jak z akrylem, ale z jakims przezroczystym materialem, ktory by cos takiego wytrzymal - mozna sobie po rozkminiac.
 
Takie coś byłoby idealne ale była cena 500 dolarów.Myśle że za szybke taką.wyobraź sobie powierzchnie ścian oktagonu.Ile szybek będzie??
 
Tak, takie cos byloby idealne do przygniecenia przeciwnika do sciany, szarpniecia, i zdarcia z niego skory. Wszyscy tez mieliby idealna widocznosc przez pozostawione na szybie slady krwi i potu.
 
To będzie koleś z taką gąbką do mycia szyb jak w biurowcach co windą jeżdżą.
 
Coraz więcej humoru na forum, lepsze to niż spinki :D



Jak dla mnie to można zacząć robić halę pod MMA i nie robić rzędów poniżej klatki tylko na wysokości ogrodzenia i w górę ;) Problem widoczności z głowy ;) Choć starczyłoby nie zasiadać tak blisko...no, ale hala taka musiałaby mieć trybuny dość blisko, a nie najpierw duża płaszczyzna, a kaskady zaczynające się dopiero 50metrów od klatki....
 
Hmm, burza mózgów często może zrodzić dobry pomysł, jednak klatka z MadMaxa dla niewielu widzów starczy, a i kamerzyści musieli by być chyba w środku :D



Mam nadzieję, że ktoś sobie będzie to w stanie wyobrazić. Jest sobie koło, ogrodzone siatką, za ogrodzeniem jest betonowa ściana aż do wysokości ogrodzenia, tam zaczynają siedzieć widzowie(teoretycznie mogąc zrobić krok i znajdują się wewnątrz... Okrągłe kaskady wokoło, odpowiednio skontruowane dla parunastu tysięcy widzów i jak mówię, przynajmniej problem widoczności przez siatkę wyłączony, a i tak sądzę, że większość nawet na najwyższych miejscach widziałaby lepiej niż wielu ludzi w halach podczas gal UFC, którzy i tak muszą śledzić telebimy ;)
 
Chodzi dokładnie o to co mówi konkur - akryl i inne tego typu tworzywa odpadają póki ktoś nie wymyśli inteligentnego, samoczyszczącego się materiału, który w dodatku nie powoduje obtarć skóry u zawodników.
 
Da się oblepić szybę czymś "śliskim" żeby skóry nie zdzierało.Sciany można czyścić w przerwach jakaś ekipa z mopami i jazda :D
 
Ale jakim sposobem to śliskie nie będzie się ścierać w czasie czyszczenia?
 
Back
Top