Sherdog: To nie jest dobra karta walk (UFC FN Kraków)

Panowie nie ma co się spinać, oni zawsze tak typują.
Joanne też typowali, że przegra, a by było jak było :lol:
 
Ale wam zrzedną miny jak Jan padnie na dechy w 1. rundzie. Czemu nie doceniacie Manuwy, którego zastopował dopiero Gustaffson? Czemu tak mocno wierzycie w parter Janka, który nie mógł poddać Houstona Aleksandra? Nie rozumiem traktowania Manuwy jak jakiegoś ogóra, to jest bardzo niebezpieczny przeciwnik.
 
Ale wam zrzedną miny jak Jan padnie na dechy w 1. rundzie. Czemu nie doceniacie Manuwy, którego zastopował dopiero Gustaffson? Czemu tak mocno wierzycie w parter Janka, który nie mógł poddać Houstona Aleksandra? Nie rozumiem traktowania Manuwy jak jakiegoś ogóra, to jest bardzo niebezpieczny przeciwnik.

Przeciwnicy w rekordzie Janka>przeciwnicy w rekordzie Jimiego.
 
Na pewno większość z nas bardziej ceni Manuwę niż ten redaktorzyna Janka. Manuwa może jedynie ustrzelić jakoś Janka przy odrobinie szczęścia, a Janek jest dużo bardziej wszechstronnym zawodnikiem.

Czemu Janek miałby poddać akurat solidnego Houstona? Przegrał przez poddanie dwa razy...W swoim debiucie w 2001 roku i potem jeszcze w 2008 z niesłabym Schaferem, którego gra polegała głównie na parterze i poddawaniu.

PS: Większość tu dość mocno ceni Manuwę i wskazuje jego ranking. Dla mnie osobiście jest to jednak dość przeceniany, a przede wszystkim jednoplaszczyznowy mocno zawodnik, a nie tego szukam w MMA. Możesz być strikerem, ale radź sobie w parterze jak już do niego trafisz bądź broń się przed nim jak co najmniej Asia w swojej karierze w UFC.
 
Trochę obiektywizmu panowie i chłodnej głowy. Manuwa ma groźniejszą stójkę od Janka i nie ma co się bulwersować. Mam wrażenie, że zyskaliśmy po ostatnich 2 wygranych naszych w UFC pewność, że zagraniczni eksperci zawsze się mylą i już teraz Polacy zawsze będą wygrywać. Nie mówię, że Janek tego nie ugra, bo ma na to sporą szansę, ale kurczę, nie popadajmy ze skrajności w skrajność.
 
Niestety, jak redaktorzy są tak nieobiektywni to i nam w obronie Janka zdarzyć się może popadać w skrajność drugostronną.
Manuwa nie ma słabej stójki, nikt tak nie twierdzi, ale Janek też nie ma jej słabej. Pewnym jest, że jeśli Jimmy ma zagrozić Jankowi to głównie ciosami, to raczej by nie było zaskoczenie jeśli mu Janek na to pozwoli. Jest lepszym zawodnikiem MMA i oby bez problemów to udowodnił w sobotę.
 
Ale wam zrzedną miny jak Jan padnie na dechy w 1. rundzie. Czemu nie doceniacie Manuwy, którego zastopował dopiero Gustaffson? Czemu tak mocno wierzycie w parter Janka, który nie mógł poddać Houstona Aleksandra? Nie rozumiem traktowania Manuwy jak jakiegoś ogóra, to jest bardzo niebezpieczny przeciwnik.

Po pierwsze poddania na Houstonie były blisko i na rozwalonych kolanach mogło to wyglądać gorzej,poza tym się rozwija.Tylko też Manuwa w paru walkach wygrał po kontuzjach rywali (może i wygrywał,ale mimo wszystko) uznaje jego klasę ,ale według mnie Błachowicz jest lepszy.
@Suchar
Czy groźniejsza ,nie mi oceniać.Janek lepszą technikę ,kopnięcia mocne.To że nie ma tyle nokautów nie świadczy o tym ,że nie ma ciosu.Manuwa ma stójkę groźniej wyglądającą na pewno

Według mnie ta pewność Janka to jest połączenie oceny umiejętności +wiary w umiejętności +wiary w Janka.
Myślę,że każdy z nas tu nie lekceważy Manuwy ,ale jesteśmy optymistyczni po prostu
 
Nie wiem dlaczego krytykujecie tego dziennikarza, bo uważa, że Polak jest słabszy? Dlatego należy go wyjebać z sherdoga? Tak, według wielu zagranicznych dziennikarzy to Manuwa jest faworytem i nie widzę w tym nic dziwnego. Manuwa to potężny zawodnik, do tej pory to on prezentował lepszą stójkę od Janka. Janek jest wszechstronniejszy, ale Jimi również przygotowywał się do tej walki i nie trenował na pewno tylko i wyłącznie stójki. Lekceważenie przez wielu Manuwy mnie zaskakuje.
Jasne, kibicujmy mu jak najgłośniej na gali, ale nie rzucajmy obelg w osoby, które mają inne zdanie niż my tylko dlatego, że... nie uznaje Polaka za faworyta.
 
Nie uznaje Polaka za faworyta to najłagodniejsze określenie chyba tego co on wypisuje o Janku i teraz i wcześniej, ale dobra. Zobaczymy w sobotę.

Ja osobiście nie odnosiłem się do samej walki z Jankiem. Jimi mi po prostu nie imponuje praktycznie wcale, nie pokonał nikogo znaczącego jak dla mnie. Co nie znaczy, że nie może wielu ustrzelić w stójce, ale w parterze dotąd miałem go za drewno. Lepiej dla niego by poprawił ten aspekt, bo inaczej Janek go zje. Zobaczymy w walce na ile jego przygotowania przyniosły efekt. Już nie wyrokuję :-)
 
Dla Johnów w USA ta gala jest równie atrakcyjna co ta w Chinach, więc i sherdog sie nie produkuje zbytnio żeby ją opisywać.
 
@hlehle już po gali, każdy widział jak było. To nie była dobra karta, a dodatkowo okazała się fatalna dla Polaków jeśli chodzi o rezultaty.
 
A co w niej było złego? Byli Polacy, zawalczyli. Jak na Prommacu dostawali wpier**l to było podobnie, ale jednak gala pozytywnie odebrana. W zasadzie dzięki Hamiltonowi, Westcottowi i Manuwie mieliśmy 3 nieco nudne walki, ale nie z "naszej" winy.Tak więc fakt, danie w jakiekolwiek karty WALK takich taktyków jest "niedobre", Bo i Daniel i Janek i Paweł chcieli dać nam walki w stójce. Przegrali poza Pawłem, ale zupełnie inaczej by ta gala była widziana bez tych klinczów.

Ponad to Lapilus fajnie się pokazał, Fabiński jak na zastępcę taka forma. Moroz megasprawnie obiła JoJo faworyzowaną. Edwards bardzo szybki nokaut,2 w historii tej dywizji. Walka Mirka przyniosła emocje mimo wszystko i tego, że nie miała wg wielu potencjału na ME. LEbout z Sergio istotna walka. Sergio ostatni, który pokonał cenionego obecnie Magny'ego stoczył fajną walkę wg mnie z LEboutem. Francuz się nieźle zaprezentował jak zawsze dotąd w Polsce.
Stasiak dał ciekawą walkę, Meza zamulał też trochę, więc znowu przyjezdny spowalniał efektowność walki.
 
Myślałem że będzie pełno powtórek na ESC a tu cały tydzień nic nie ma! Nawet wczoraj nie było ale chujnia... Główna kartę chyba wypada obejrzeć i ocenić z perspektywy tv/neta. Mam nadzieję że następne gale będą powtarzane z taką częstotliwością jak na OS było zawsze...
 
Myślałem że będzie pełno powtórek na ESC a tu cały tydzień nic nie ma! Nawet wczoraj nie było ale chujnia... Główna kartę chyba wypada obejrzeć i ocenić z perspektywy tv/neta. Mam nadzieję że następne gale będą powtarzane z taką częstotliwością jak na OS było zawsze...
Tylko na OS totalny wkurw wywolywal pasek z informacjami na dole. Z czasem już miałem przygotowany pasek ciemnej kartki z taśmą na końcach, żeby to gowno zasłonić :D
 
Back
Top