Seriale

Opłaca się w ogóle za to zabierać? Wszędzie czytałem opinię, że to serial dla dzieciakow czy nastolatków
O ile pierwszy sezon był wciągający i miał fajną muzykę to na drugi już im brakło materiału i w dodatku musieli na szybko kręcić alternatywne zakończenie. Do tego jest sporo kontrowersyjnych scen.
 
Oki, na razie spokojnie bez podjarki jak to było przy OGF .... ale kuhwa to przecież REFN !!!



Opis:
"Historia opowiada o policjancie, który jeszcze nie otrząsnął się po śmierci partnera. Bohater trafia do podziemnego świata przestępczego, gdzie spotka mężczyznę, który zabił jego partnera, a także żołnierzy Yakuzy, lokalnych płatnych morderców, asasynów przysłanych przez meksykańskie kartele, kapitanów rosyjskiej mafii oraz młodocianych gangsterów."
 
O ile pierwszy sezon był wciągający i miał fajną muzykę to na drugi już im brakło materiału i w dodatku musieli na szybko kręcić alternatywne zakończenie. Do tego jest sporo kontrowersyjnych scen.
Sezon II wchłonąłem równie szybko co pierwszy. Bardzo dramatyczny, nie bez powodu czułem po zwiastunie, że będzie podobny do Broadchurch. Niektóre sceny potrafią rozłożyć. Po raz kolejny muszę jednak zaznaczyć, że serial jest pewnego rodzaju brutalnym przypomnieniem, ale też oczyszczeniem dla osób które znalazły się w podobnej sytuacji jak ci nastolatkowie. Niestety może też wywołać u kogoś stany depresyjne jeśli nieodpowiednio się do niego przysiądzie i nie dziwię się, że są ostrzeżenia. Warto ten serial puszczać na lekcjach wychowawczych szczególnie właśnie w szkołach średnich. Nie dziwię się też jeśli ktoś powie, że to dziecinny serial, bo nie opisuje on problemów z którymi mierzy się każdy(akurat bardzo dobrze).

Trochę szkoda, że chyba(?) nie ma takiego odpowiednika serialowego w świecie dorosłych. Nie wiem, czy pamiętacie co pisała Talinda Bennington w pierwszym wpisie po śmierci Chestera. Mimo iż wiedziała, że Chester jest w lepszym miejscu i nie cierpi to dla niej i dzieci zaczął się po prostu koszmar. "Było jak w bajce, teraz jest jak w szekspirowskiej tragedii" Nie ma dobrej instrukcji na to jak się zachować, jak sobie radzić po takiej tragedii. "13 powodów" przede wszystkim pokazuje ten żal i złość, szczególnie w II sezonie w świecie nastolatków i jednak tylko trochę w świecie dorosłych.
 
Chciałbym zabrać się w końcu za ''The wire" ale kurwa z lektorem nie chce. Nie ma nigdzie do ściągnięcia/oglądnięcia z napisami?
 
http://www.serialowa.pl/175519/kruk-szepty-slychac-po-zmroku-sezon-2-jakub-korolczuk/

Ciekawy wywiad z twórcą Kruka.

@marcinos ten fragment powinien Ciebie zainteresować.

"Wizja Podlasia Korolczuka też jest skrzywiona. Moją ambicją nie było pokazanie obiektywnej, dokumentalnej rzeczywistości. Chciałem zbudować kolorowe tło dla dramatycznych wydarzeń. Oczywiście przy okazji starałem się oddać coś, co wisi w powietrzu, pewną atmosferę niedopowiedzeń, tajemnic, niewyjaśnionych spraw, którymi Podlasie jest przesiąknięte, ale równocześnie musiałem zrobić wiele uproszczeń. Mam świadomość, jak bardzo karykaturalnie pokazaliśmy narodowców czy jak ostro nakreśliliśmy związki biznes - policja. To akurat pozwoliło dodać trochę lekkości przy dosyć poważnym temacie."


W dalszej części pada pytanie o kontynuację serialu. Kto ciekaw niech przeczyta, bo warto.
 
Obejrzałem "Godless" na Netflixie. Z jednej strony jest fajny klimat, taki typowo klasycznie westernowy, fajna muzyka, scenografia, kostiumy i tak dalej, do tego kilka ciekawych postaci. Z drugiej strony serial sprawia wrażenie jakby nakręcili jakieś 70-80 % planowanych scen po czym zabrakło kasy więc postanowili zmontować z tego co mieli. I przez to jakoś ciężko się go oglądało - często jakoś nie mogłem skojarzyć dlaczego dana postać znalazła się w takim miejscu i sytuacji, fabuła mi się plątała i dopiero w ostatnim odcinku (który zresztą był zdecydowanie najlepszy ze wszystkich) wszystko jest w miarę jasne. Moim zdaniem serial miał ogromny potencjał, gdyby był bardziej dopieszczony, ale niestety w dużej mierze go zaprzepaszczono.
 
Andrew Lincoln ( Rick) oraz Lauren Cohan (Maggie) mają podpisany kontrakt na 6 ostatnich odcinków. Głowna rolę w TWD przejmuje Daryl. ::really::
 
@Tar-Ellendil skonczylem Terror. Wez mi napisz prosze w dwoch zdaniach co bylo fajnego w tym serialu? Jestem rozczarowany.
Choć pytanie nie było do mnie (być może Tar-Ellendil) nie zauważył tego postu lub uznał odpowiadanie za bezsensowne), jednak spróbuję Ci odpowiedzieć.

Terror to niesamowicie klimatyczna, mroczna (przede wszystkim odnośnie sfery ludzkiej), dojrzała opowieść (godna ekranizacja książki Dana Simmonsa), ukazująca zachowania i tragedię ludzi, którzy znaleźli się w koszmarnej sytuacji arktycznego piekła. Co było "fajnego" w tym serialu? Przepraszam, tego w dwóch zdaniach wyrazić nie sposób bez ujmy dla tego obrazu. Uwaga! Możliwe spojlery:

- doskonała realizacja, scenariusz, fantastyczne zdjęcia,

- scenografia dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, jak również kostiumy,

- prawdziwy popis aktorski (wszyscy zagrali bardzo dobrze, ale kilku aktorów wyśmienicie - Harris, Hinds, Menzies),

- genialne przedstawienie napięcia i grozy,

- autentyzm i wielowymiarowość postaci, świetnie przedstawione portrety psychologiczne głównych bohaterów,

- doskonale pokazane zmagania i starcia różnych osobowości, przekonań, ludzkich wierzeń i wizji, a także opadania wszystkich masek w konfrontacji z coraz bardziej trudnymi okolicznościami, które w konsekwencji wydobywają na wierzch to co w nas najbardziej pierwotne,

- fascynujące i nieschematyczne pokazanie relacji pomiędzy kapitanami dwóch statków, którzy różnią się niemal wszystkim, jednak coś ich łączy,

- bardzo udane połączenie kilku gatunków (dramat kostiumowy i psychologiczny, klasyczny horror, film przygodowy z prawdziwą historią w tle, thriller psychologiczny) co sprawia, iż ta inteligentna i klimatyczna rozrywka w trakcie oglądania dla miłośników dobrego kina jest jeszcze większa!
 
Back
Top