Rozwój zawodnika, bardzo ważne dla mnie

specjalfrank

Oplot Challenge
Featherweight
Witam, mam jedno bardzo ogólne, ale bardzo ważne dla mnie(pewnie nie tylko) pytanie, a mianowicie jak trenować, żeby się szybciej rozwijać jako zawodnik, treningi mam 5-6 dni w tygodniu na macie i raz rano siłownia(crossfit, stacje), ale chciałbym się dowiedzieć co mam lepiej robić, na co zwracać uwagę szczególnie podczas sparingów, aby się szybciej rozwijać. Trenuję niestety praktycznie z tymi samymi zawodnikami, i co najgorsze tylko 2 max 3 takich, którzy są w stanie mnie dociążyć mocno na sparingach. Na sparingi do innych klubów chodzę raz dwa razy w tygodniu(parter sam). Czy sparingi ze słabszymi zawodnikami dają dużo'? Co wtedy robić? Zmienić klub?
Z góry dzięki za odp i przepraszam za chaos, pisane w nocy;)
 
wbić na koks ;D, a na na serio to korzystaj z klubów jak mówisz że masz możliwość a jak nie to z tego co znajdziesz -zapasy, boks, muay thai ,bjj, itp., a co do sparingów ze słabszymi to staraj wykorzystywać to czego wcześniej nie robiłeś olej to że nie wyjdzie i że ktoś słabszy przez chwile bedzie dominował
 
Właśnie chodziło o to, że nie bardzo mi na rękę zmiana klubu, ogólnie treningi w rodzimym klubie są "lepsze" cokolwiek to znaczy, trener ma większe doświadczenie, tylko czasami są np takie dni, że na treningu są 3 albo 4 osoby i to jeszcze akurat np. chłopacy, którzy dopiero zaczynają i jak wychodzę z takiego treningu to pomimo, że technikę przerobiłem itp, to jednak czegoś mi brakuje. Jedyne co mi bardziej się podoba w innych klubach, to większa ilość sparingpartnerów.
 
Back
Top