PS4 czy Xbox One - ankieta

Która konsola lepsza?

  • PS4

    Votes: 60 77.9%
  • Xbox One

    Votes: 17 22.1%

  • Total voters
    77

Szady

MMARocks
Cohones
20150528084026171.jpg



CZY

xbox-one-featured-image.png


Chcę sobie kupić na gwiazdkę PS4 (albo kilka tygodni po świętach, jak będzie taniej), ale korci mnie, żeby zaryzykować z konsolą od Microsoftu. Od zawsze pykałem w Playstation i miałem wszystkie trzy konsole, ale chciałbym spróbować czegoś innego. Co cohones poleca? W sumie to grałbym od święta, więc pewnie bez różnicy?
 
Nie pytaj, która konsola, tylko w jakie tytuły możesz na niej grać:)) Gierki na wyłączność - to dla nich kupuje się sprzęt.
 
Nie mam wielkich wymagań, gram od święta, głównie w FPS'y, a te to znajdę chyba na każdą z konsol. ;)
 
Nie mam wielkich wymagań, gram od święta, głównie w FPS'y, a te to znajdę chyba na każdą z konsol. ;)
W takim razie zorientuj sie co mają Twoi znajomi. Battlefield, COD czy FIFA są zarówno na XO i PS4 a dobrze jest móc pograć ze znajomymi.
 
Też mnie to zastanawia lecz dopiero po nowym roku. Tylko u mnie sytuacja wygląda tak, że muszę jeszcze tv kupić więc może lepiej Laptop?
Nie pytaj, która konsola, tylko w jakie tytuły możesz na niej grać:)) Gierki na wyłączność - to dla nich kupuje się sprzęt.
tu też jest problem....
 
Patrząc na moja sytuację, lepiej byłoby mi wziąć PS4, bo wielu moich ziomków ma właśnie tą konsolę i miałbym gry na płytkach, czy by mi je po prostu udostepniali. Patrząc od innej strony, jak chodziłem po sklepach i sprawdzałem ceny, okazje, to Xbox miał zawsze dołączane fajne gry, natomiast PS4 jakieś syfy i to nie było fajno.
 
Tylko u mnie sytuacja wygląda tak, że muszę jeszcze tv kupić więc może lepiej Laptop?
Nigdy nie grałem na PC/laptopie. Poza tym, chyba droga inwestycja jeśli chcesz grać w nowe tytuły.
 
Zaznaczyłem PS4.
Jak dla mnie lepszy pad, konsola jest mocniejsza, lepiej wygląda i potencjalnie ciekawsze exclusivy.
Jednak Xbox ma 2x lepszą usługę sieciową, stabilniejsze serwery. Dają ciekawe darmowe gry za wykupienie abonamentu xbox gold, gdzie sony w ps + daje teraz takie gówno indyki, że aż wstyd to pobierać na konsole. Do tego ciągle się sypie psn network. Wyjdzie jakaś gra, to nie idzie jej pobrać.
Płacisz, żeby grać online, a nie otrzymujesz w 100 % działającej usługi sieciowej.
 
Jak dla mnie jedna gra przemawia tylko za kupnem X-a - Forza Motorsport. Najlepsza samochodówka dostępna na rynku, już od czasów pierwszego klocka. Niestety Sony z Gran Turismo zatrzymało się na GT3 - a nawet GT2. Poza tym Ps4 mi bardziej podchodzi, nawet bym powiedział, zdecydowanie.
 
Zaznaczyłem PS4.
Jak dla mnie lepszy pad
A właśnie gdzieś czytałem, że pad od nowego X klocka jest bardziej ergonomiczny od tego z PlayStation. Jak ktoś jest przyzwyczajony do padów od Sony, to może początkowo nie pasować mu ten od Xboxa, ale z czasem się do niego przekona...
 
A właśnie gdzieś czytałem, że pad od nowego X klocka jest bardziej ergonomiczny od tego z PlayStation. Jak ktoś jest przyzwyczajony do padów od Sony, to może początkowo nie pasować mu ten od Xboxa, ale z czasem się do niego przekonać...
Tak, od X-Boxa zdecydowanie lepszy. Choć w PS4 nieco poprawili, jest większy itd. Ale summa summarum "X" pod tym względem wygodniejszy, lepsze triggery itd.
 
A właśnie gdzieś czytałem, że pad od nowego X klocka jest bardziej ergonomiczny od tego z PlayStation. Jak ktoś jest przyzwyczajony do padów od Sony, to może początkowo nie pasować mu ten od Xboxa, ale z czasem się do niego przekona...
No bardzo dużo ludzi woli pady Xbox'a. Ale ja nie mogę się przekonać do ustawienia tych gałek. Pad od Xbox One ma też wibracje na triggerach, fajna opcja dla tych, którzy lubią nowe doznania :)
Pad od ps4 jest teraz o wiele większy niż ten od ps3 i teraz gra się wygodnie, ręce nie bolą nawet po długiej sesji.
 
Miałem x360, teraz mam PS4, z tymi lepszymi i gorszymi padami to bzdury, przyzwyczaisz się w trzy dni. U mnie usługa sieciowa PSN chodzi bez problemu, natomiast wkurza mnie w PS4 zakodowany bluetooth.
 
Jak dla mnie jedna gra przemawia tylko za kupnem X-a - Forza Motorsport. Najlepsza samochodówka dostępna na rynku, już od czasów pierwszego klocka. Niestety Sony z Gran Turismo zatrzymało się na GT3 - a nawet GT2. Poza tym Ps4 mi bardziej podchodzi, nawet bym powiedział, zdecydowanie.
no co ty, gt4 na ps2 dorownywal najlepszej na swiecie jedynce. dwojka to byl wlasnie syf
 
Ja się przez dłuższy czas zastanawiałem i nawet mocno skłaniałem ku XOne, m.in ze względu na pada. Co w końcu przeważyło, że mam PS4?
- sentyment (miałem, przynajmniej przez pewien czas, każdego PS-a do tej pory)
- exclusive'y w postaci Bloodborne'a, Uncharted i potencjalnie kolejnych produkcji od Naughty Dog.
- pad do PS4 wg pierwszych opinii miał być już prawie tak wygodny jak XOne i faktycznie daje radę. A do tego ma gniazdo słuchawkowe, którego konkurencyjne pady doczekały się dopiero niedawno
- łatwiej w Polsce o używane gry w dobrej cenie, zdecydowanie więcej kopii krąży w wersji na PS4
- a poza tym to tak jak @midern i @Matszo92 napisali - patrz co mają znajomi, żebyś mógł pograć z nimi ;)

Natomiast dla fanów wyścigów to zdecydowanie XOne ze względu na Forzę.
 
A właśnie gdzieś czytałem, że pad od nowego X klocka jest bardziej ergonomiczny od tego z PlayStation. Jak ktoś jest przyzwyczajony do padów od Sony, to może początkowo nie pasować mu ten od Xboxa, ale z czasem się do niego przekona...
xbox niby ma miec wsteczna kompatybylinosc, a ps4 same remastery robi po 250zl
 
Back
Top