1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

przeskakująca szczęka a treningi

Discussion in 'Suplementacja i Odżywianie' started by jimbean, Mar 15, 2013.

1. jimbean

jimbean BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    957
    Zdobyte Lajki:
    252
    Punkty:
    1,190
    Witam.

Mam problem z przeskakujaca szczeka, ktora przeskoczyla mi do tylu podczas jedzenia jakis rok temu, skacze gdy cofam zgryz do tylu a przy okazji zuchwa jakby sie troche przesunela w bok.
    Bylem z tym u ogolnego, to powiedzial, ze moze mam za malo mazi w stawach O_o a dentysta powiedzial ze mam brac mniejsze kesy przy jedzeniu..

teraz najwazniejsze, czy borykal sie ktos z podobna przypadloscia? i czy to moze w jakims stopniu przeszkodzic w treningach pod mma, w stylu zblokowanie szczeki po uderzeniu czy cos w ten desen, bo planuje wrocic na treningi na dniach, a nie wiem czy ma to jakikolwiek sens

2. Cloud

Cloud UFC
    Heavyweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    17,127
    Zdobyte Lajki:
    26,192
    Punkty:
    1,790
    Walcząc w szczęce zdarzyły Ci się te przeskakiwania?

3. Cwanish

Cwanish Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    74
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Nikt z nas z fusów wróżyć nie umie.Na twoim miejscu udałbym się do rodzinnego po skierowanie do specjalisty.

4. Volf

Volf Maximum FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,450
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190
    Mi pare lat temu szczęka się blokowała. Np. Ziewam i szczęka sie blokuje w trakcie ziewania. I chodź potem z otwartą japa i czekaj aż sie odblokuje :-) Albo podczas treningu kiedy miałem ochraniacz na zęby :D Nie wiem co tobie może się stać ale mi kiedy sie zablokowała nie mogłem wyciągnąc z ust ochraniacza na zęby :D Współczuje każdemu co miał taką przypadłość, mi na szczęście się naprawiła sama i już takich problemów nie mam. Nie chodziłem po lekarzach popsoru liczyłem że samo przejdzie. Lepiej idź do lekarza, nie ryzykuj. Takie jest moje zdanie.

5. raphaelius

raphaelius EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,723
    Zdobyte Lajki:
    36
    Punkty:
    1,790
    w żaden sposób nie jestem w stanie sobie wyobrazić takiej przypadłości :D

6. jimbean

jimbean BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    957
    Zdobyte Lajki:
    252
    Punkty:
    1,190
    no tylko jak pisalem, ogolny na to wylozyl lache i nawet nie chcial mi dac skierowania, powiedzial ze daje dentysta, a ten ktory jest zarazem chirurgiem szczekowym powiedzial ze mam brac kurwa mniejsze kesy jak jem.. w tym pojebanym kraju jak nie posmarujesz to nic nie zalatwisz

@up tak dziwnie to napisalem, z zewnatrz tego nie widac, po prostu zuchwa chodzi tak jakby lekko po skosie zamiast do tylu :D

@tomasz : nie, wczesniej nic w tym zakresie nie mialo miejsca

7. Gaara

Gaara Vale Tudo
    Open

Komentarze:
    21,294
    Zdobyte Lajki:
    27,780
    Punkty:
    1,790
    a rentgen ci zrobil w ogole? jak nie to siej borute, to jest jego pierdolony obowiazek, na twoje rzadanie

8. Born2kill

Born2kill UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,932
    Zdobyte Lajki:
    1,968
    Punkty:
    1,790
    Mi regularnie strzelają stawy odpowiedzialne za ruch szczeny i wówczas też przeskakuje, ale nic mi się nie blokuje, ewentualnie czuć ból jakby "wewnątrz" ucha...

Nie strzelają tak jak inne stawy, które muszą pewien czas odczekać by znowu strzelić, tym mogę melodie wygrywać niemalże i co chwilę...Byłem kiedyś u lekarza, skierowałem do laryngologa, a ten mówił, że to ósemka rośnie...fakt, ząb rósł, ale chyba zbiegło się to jedynie w czasie, bo szczena dalej już od roku czy dwóch poruszana przeze mnie na boki strzela. Wyłożyłem lachę w sumie, może to być też powód "paru wyrw w zgryzie" i nowsze zęby nie rosły jakby natura chciała...czego efektem jest to, że teraz skacze.

Jak Cię boli i to regularnie to działałbym z większym zaangażowaniem, mi nic nie jest, póki sam nagminnie nie strzelam i zaczyna byćnieprzyjemnie w okolicy ucha, jak wspomniałem wyżej.

Nigdy szczeny złamanej nie miałem dodam.

9. Sajd

Sajd Ground Game

Komentarze:
    2,627
    Zdobyte Lajki:
    262
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Szczecin
    Szczęka przeskoczyć Ci nie mogła, co najwyżej żuchwa. Sam miałem kilka razy od zęboleo, że gdy poruszałem żuchwą na boki to jakby przeskakiwało.

10. albert

albert Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    75
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,190
    pojdz do ortodonty, niech obada czy masz wade. Przyczyna moga byc tez luzne wiezadla lub wyrobienie stawu- np od nadmiernego zucia gumy. Jesli zrobisz sobie porzadny ochraniacz ( zainwestuj pare $ w taki robiony do zgryzu porzadny ) i wzmocnisz miesnie to moze byc ok. A moze byc i tak ze masz jakies uszkodzenie wokol stawu- trudno powiedziec.

11. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    343
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    nie wiem czy to dobry temat, ale poszukuje szybko odpowiedzi - może mi ktos powiedzieć, co zrobiona ze szczęką Struve? Tzn w jaki sposób ją naprawili?

@down danke ;]

12. Guest

Guest Guest

Platynową płytke mu zamontowali

13. raphaelius

raphaelius EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,723
    Zdobyte Lajki:
    36
    Punkty:
    1,790
    tytanową :)

14. Drunk Cat

Drunk Cat Brutaal
    Middleweight

Komentarze:
    578
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    1,790
    @ jimbean
    - masz prawdopodobnie - <font size="2">Artropia słuchowo-żuchwowa - mam to samo od wielu lat ( pol roku mialem bole podczas otwierania ust ptm minelo teraz przeskakuje CZASEM DZIEWCZYNY SA PRZERAZONE ;) ) - spokojnie mozesz trenowac ... PODANY PONIEZEJ link wiele Ci wyjasni milej lektury pozdrawiam ....

http://www.insomnia.pl/Boli_mnie_%C5%BCuchwa...._%3A%2F_pomocy-t591318.html

15. Piki013

Piki013 Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    15
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Dzieki Drunk Cat !
    Mam dokladnie to samo od kilku lat, z czasem coraz rzadziej 'zacinala' sie szczeka ale jednak do konca nie przeszlo. W treningach nie przeszkadza mi wcale. Trenuje, kulam sie, walcze i wszystko jest ok. Czasem jedynie podczas kulania jak ktos czasem lokciec mi w twarz-szczeke wbija (wiecie pewnie o co chodzi) da sie odczuc bol i potem ciezko ze zjedzeniem kolacji :) Ogolnie nie wyklucza to wcale z treningow. W linku wyzej wszystko wyjasnione, unikaj spania na brzuchu. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze rano moze byc ciezko z otworzeniem/zamknieciem szczeki a nastepnie zjedzeniem posilku :-)

16. dbgoku14

dbgoku14 Legacy FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,058
    Zdobyte Lajki:
    75
    Punkty:
    1,790
    Na Twoim miejscu w podskokach bym pędził do jakiegoś dobrego lekarza czyt. specjalisty.

Share This Page