Przerabianie judogi na gi od BJJ

Keylock

WSOF
Heavyweight
Na gwiazdkę (czyli już jakiś czas temu) dostałem od matki judogę. Byłem w niej na treningu może ze trzy razy i różnica jest, moim zdaniem zbyt niewygodnie się w tym walczy. Mama kolegi jest krawcową więc zamierzam skorzystać z okazji i zaadaptować górę od tego kimona na potrzeby BJJ i tu się nasuwa pytanie - mam brać pod uwagę coś jeszcze, oprócz skrócenia połów (poł?) i zwężenia rękawów? Nic więcej mi nie przychodzi do głowy, a nie chcę nic pominąć. Spodnie się wydają ok (wiadomo, luźniejsze od tych z kimona od BJJ), czy je też dla zasady pozwężać?
 
Nie wyobrażam sobie jak można przerobić tak kimono. Ciąć plecionkę i zszywać ? Podwinąć i spiąć/zszyć ? To chyba nie będzie tak wytrzymałe albo komfortowe. Wybacz że nie odpowiedziałem na pytanie.
 
To zrobiłaby osoba, która się na tym zna, ja nie zamierzam tego kroić nożyczkami i zszywać igłą i nicią. O skracaniu tego mówili mi ludzie w klubie, dlatego to biorę pod uwagę.
 
tak jak napisał Logan, nie sądzę, żeby długo to wytrzymało po "własnoręcznej" przeróbce.



Poza tym jak chcesz skracać poły? Ciężko będzie całkowicie zwęzić krój. Największa różnica to rękawy, których przeróbkę jeszcze jestem w stanie sobie wyobrazić, ale też nie sądzę, żeby to długo wytrwało.







Masz kilka lepszych opcji niż przeróbki.



sprzedaj dżudoge, kup gi pod bjj, albo ciśnij w tym kimonie na razie, a jak uzbierasz troche hajsu to kup cos pod bjj.



Moim zdaniem naprawde nie ma dużej różnicy na początku, znam gości, którzy do niebieskich pasów cisnęli w dżudogach i jakoś bardzo nie nażekali. Sam też zaczynałem w za dużym gi :-)
 
Jak ma to robić krawcowa, to nie wiem dlaczego miałoby nie wytrzymać? Uświadomić ją tylko, że szwy muszą być mocne, bo będą sporo dostawały i będzie ok.
 
ALbo wystaw na tablicy/ allegro i napisz, że chętnie zamienisz na gi.



Edyta: raphelius, słucham radia i leci jakiś gówniany remiks, techno, czy jakiś inny house, nie znam się, w każdym razie twój gif idealnie pasował do tego podkładu
 
Dostając niebieski pas miałem tylko 2 judogi. Gi wjechały później. Jak się nauczysz walczyć w judodze to walka w gi stanie się później dużo łatwiejsza.
 
Dobra, to jeszcze pogadam z panią krawcową co ona o tym myśli, a w razie czego będę ćwiczył w judodze. Dzięki panowie!
 
Sluchaj jak chcesz zeby ta pani krawcowa Cie znienawidzila to jestes na dobrej drodze. Takie materialy szyje sie niezwykle ciezko i mala szansa ze zrobi to dobrze. Sprzedaj judoge i kup Gi
 
Cały patent polega na tym, że cokolwiek być nie zrobił, plecionka kimona - bawełniane włókna tak czy siak stracą swoją wytrzymałość i inne właściwości, przez co choćby najlepsza przeróbka nie da Ci tego co oryginalne Gi wykonane przez producenta, choćby klasę gorzej. Tak jak radzą powyżej, póki możesz walcz w dżudodze lub zamień ją na jakieś Gi.
 
Back
Top