Propozycja nowego cyklu Mma Rocks

bax

Maximum FC
Featherweight
Co powiedziecie na coś w stylu "Redakcja punktuje"? Niekiedy zdarzają się bardzo kontrowersyjne werdykty, fajnie by było dowiedzieć się, co sądzą na ten temat specjaliści. Poza tym, jeżeli punktowania byłyby opatrzone komentarzami, to wielu osobom pozwoliłoby pozać zasady punktowania w mma. Wiadomo, jest SSS, ale co np. 5 głów to nie 2.



Nie mowię, żeby punktować każdą walkę każdej gali, ale fajny byłby cykl obejmujący najbardziej kontrowersyjne pojedynki, jak np. ostatnio Jotki, Celinskiego i Grabowskiego.
 
Lepiej wprowadzić po gali całą kartę walk razem z punktacją poszczególnych rund w ramach ankiety. Wtedy byłoby wiadomo jak widzi to cała społeczność.
 
Bardzo ciekawy pomysł, jeśli redaktorom starczy czasu na jego zrealizowanie to super.
 
Np. punktowałem 10-8 dlatego, dlatego i dlatego itd. Dobra opcja bo czasem te punktowania są dziwne. Można też wyjaśniać czy obalenie jest wyżej punktowane czy obrona obalenia, jak punktować klincz przy siatce/linach, co to jest dominacja bo znam jednego sędziego który chyba nie wie dając 10-7 dla Janka:-) Mogłoby to mieć znaczenie dydaktyczne choć kontrowersje napędzają ruch na stronie...:-)
 
To byłoby też fajne z tego względu, że dyskusje o punktowaniu skumulowałyby się w 1 temacie, teraz różnie z tym bywa.
 
Zaszkodzić nie zaszkodzi, ale szczerze mówiąc wystarczy mi że podsumowanie jest w szklanej szczęce.
 
Świetny pomysł. Fajnie by było gdyby każda walka była punktowana przez redaktorów. Zawsze podobała mi się taka działka na sherdogu, byłbym zadowolony jakby było takie coś na MMARocks. :-)
 
Z tego co mi wiadomo to następne odcinki oczywiście w planach są, jednak wiele zależy tutaj od materiałów video i kwestii praw autorskich do ich wykorzystania.
 
bardzo fajny pomysł, tylko według mnie fajnie byłoby to rozszerzyć o najbardziej kontrowersyjne puntkacje w historii UFC, dla mnie np. fajnie byłoby zobaczyć jak redakcja zapatruje się na niektóre walki.
 
Kiedyś wystosowałem podobny pomysł, z tą różnicą, że chciałem jak Sherdog na bieżąco punktować walki w tematach z wynikami live z aktywnymi redaktorami. Niestety nie oglądamy gal razem (zwykle jedna/dwie osoby live), mało kto ma na to czas, a ogarnięcie punktacji oraz relacji w jednym czasie jest niemożliwe.



Po gali takie punktowanie nie ma sensu, bo każdy może sobie obejrzeć dwa razy walkę i wybrać "idealną" punktację. Większość sędziów gdyby miało ten przywilej, to by weryfikowało swoje punktacje, więc wcale to nas nie stawia w roli eksperów, że podamy ten jeden właściwy werdykt na dzień po walce. Ja na MMA Attack punktowałem dla Jotki, po obejrzeniu ripleja, moja punktacja się już zmieniła. Pomysł więc dobry, lecz nie do zrealizowania na obecną chwilą. A punktowanie po czasie nie ma kompletnie sensu.
 
Dobry pomysł. Fajnie by było zobaczyć jak redakcja punktuje jakiś kontrowersyjny bój. Bo w komentarzach często te wpisy giną.
 
Dobry pomysł. Fajnie by było zobaczyć jak redakcja punktuje jakiś kontrowersyjny bój. Bo w komentarzach często te wpisy giną.






Wyjaśniłem przecież, że większość sędziów po obejrzeniu walki przed kompem wycofałoby się z wielu punktacji. Jaka to więc różnica jest: redakcja, sędziowie czy użytkownicy? Mając klip wideo ja sobie przystopuję go i podobnie jak w "MikrosKOpie", wyciągnę najmniejsze techniczne aspekty stójki, zapasów i parteru i dam IDEALNĄ punktację, no ale chyba nie o to chodzi? Najlepszym rozwiązaniem, byłoby punktowanie na żywo, ale już to przerabiałem z kolegami z redakcji.



PS. Wiem, że głównie o Wojsława chodzi, jednak wypowiadam się jak sytuacja wygląda.
 
Wyjaśniłem przecież, że większość sędziów po obejrzeniu walki przed kompem wycofałoby się z wielu punktacji.




Wybacz. Nie widziałem Twojego wpisu podczas dodawania swojego;)




Po gali takie punktowanie nie ma sensu, bo każdy może sobie obejrzeć dwa razy walkę i wybrać "idealną" punktację.


No to nawet, przed pokazaniem swojej wersji Wojek/Ty czy ktokolwiek inny zaznaczyłby, że ocena tej walki jest poprzedzona 4ktrotnym obejrzeniem pojedynku.
 
No, ale jaką wartość ma taka punktacja? :) Każdy może być wtedy idealnym sędzią.
 
Tomasz Chmura napisał:

No, ale jaką wartość ma taka punktacja? :) Każdy może być wtedy idealnym sędzią.
@Tomasz
885.jpg
 
Ankiety były by dobre chociaż wątpie że na tym silniku da się je zrobić :-)
 
No, ale jaką wartość ma taka punktacja? :)


Porównawczą. Będzie spokój z pytaniami typu: "Venom, a jak sędziowałeś walkę XYZ". I poprostu zaspokoi to ciekawość urzytkowników. Ale to wszystko zależy od redakcji, czy ma czas i chęci na takie zabawy.
 
Tomasz Chmura: IMO punktowanie po walce ma identyczny sens, jak:



- komentowanie wyników walki,



- rozważanie możliwych kolejnych zestawień,



- dywagacje 'kto jest lepszy i kto by kogo pokonał',



- budowanie rankingów,



- analiza przyczyn wyniku walki (sekcja zwłok);



- i inne podobne, czysto teoretyczne dywagacje, dla których istnieje to forum.



Czy powyższe są niezbędne dla istnienia świata i całego mma? Raczej nie. Tylko czym żyli by fani pomiędzy walkami?



Nikt nie twierdzi, że sędzia jest w stanie ocenić walkę tak, jak użytkownik cohones na slow motion w HD. Wiadomo, że każdy ma prawo się pomylić i dlatego sędziów jest 3, a nie 1. Pomijam czynnik 'x' czyli 'ściany pomagają gospodarzom', bo branie go pod uwagę nie ma sensu. Chodzi o to, że wszyscy tutaj oglądali walki, żeby daleko nie szukać: Jotki, Celińskiego, Grabowskiego czy freakfight z ostatniej gali, a rozbieżności dalej istnieją. Gdybym zobaczył artykuł po gali, w którym cała (albo chociaż 2/3) redakcja (która z całą pewnością zna się na mma co najmniej 100 razy bardziej niż ja) punktuje za Jotką, to bym pomyślał: ok, nie miałem racji, chyba rzeczywiście wygrał.



Wiadomo, że przedmiotowy cykl to nic innego niż zabawa, która z praktycznego punktu widzenia nie ma żadnego sensu. Punktowanie walk to zabawa, tak samo jak zabawą jest całe oglądanie mma. Dlatego - w ramach tej zabawy - z chęcią bym się dowiedział, jak punktują walki ludzie, którzy lepiej znają się na rzeczy niż ja.
 
Back
Top