Praca licencjacka o mma

bobyflex

BAMMA
Welterweight
Drodzy forumowicze! Mam ogromną prośbe, otóż piszę pracę licencjacką poświęconą mma. Z grubsza ma to być praca traktująca o historii, zasadach, perspektywach rozwoju, bla,bla. Cel jest taki, żeby uświadomić co nieco "przeciętnego Kowalskiego" czym jest ta piękna dyscyplina sportu, ale do rzeczy. Pisanie idzie całkiem nieźle, 90 % informacji jest zawarte w mojej głowie, ale jest jeden szkopuł - absolutnie nie mam żadnej bibliografii - polskojęzyczna praktycznie nie istnieje, o anglojęzyczne tytuły też trudno. Większość dostępnych informacji to strony internetowe, filmy itd., niestety, jak to w pracy licencjackiej - tradycyjna literatura musi być , bez tego nie przejdzie. Nie musze widzieć tych książek czy publikacji na oczy - wystarczy, że podam w przypisach i bibliografii. Dlatego jeśli dysponujecie jakimś info na ten temat to bardzo proszę o pomoc - jakieś tytuły, autorzy, to może być literatura poświęcona mma, bjj, zapasom, muay thai, boksowi czy nawet pankrationowi, nieistotne, bylem coś do tej pracy wrzucił:-) Przydadzą się nawet jakieś artykuły z gazet - wszystko co "wylano na papierze" na temat mma i w ogóle sztuk walki ( ze szczególnym naciskiem na te wykorzystywane w mma)
 
Alexandre Paiva - Brazyliskie Jiu Jitsu (Wydawnictwo: Publicat, 2010)M. Kozakowski - Jiu-Jitsu (walka wręcz), (dane edytorskie: Cracovia, Kraków [b.r.], s. 79, miękka okładka)Jerzy Miłkowski - Encyklopedia sztuk walki, (wydawca: Algo, Wydawnictwo, 2008)Wszystkie dostaniesz bez problemu chociażby na allegro.
 
"Nie musze widzieć tych książek czy publikacji na oczy - wystarczy, że podam w przypisach i bibliografii.":]weź przeszukaj zasoby bibliotek najwięszkych uczelni na świecie pod katem artykułów. Tu wyniki z Cambridge po wpisaniu hasła "martial arts" coś napewno znajdzieszhttp://journals.cambridge.org/action/quickSearch?quickSearchType=search_combined&inputField1=martial+arts&fieldStartMonth=01&fieldStartYear=1800&fieldEndMonth=12&fieldEndYear=2011&searchType=ADVANCESEARCH&searchTypeFrom=quickSearch&fieldScjrnl=All&fieldSccats=All&selectField1=%23&jnlId=&journalSearchType=all
 
@Born2kill - no jasne jak słońce:-)@Royler - wiem, że to głupio brzmi i mało profesjonalnie, ale (przykład autentyczny) moja przyjaciółka pisała pracę licencjacką o Bollywood, w bibliografii wypisała ze 20 tytułów książek, z których na oczy nie widziała żadnej, zrobiła przypisy "w kit" - dostała 5 z pracy i 5 na obronie, haha, a przy okazji wielkie dzięki:-)
 
Fakt, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś zakupił chociaż kilka książek, przejrzał i odsprzedał. W takich przypadkach lepiej uważać.
 
nie możesz też ominąć doskonałej lektury jaką jest książka Ryszrda Murata: "Karate dla początkujących i zaawansowanych"
 
Gratuluje im więcej osób poruszających ten temat tym lepiej, a co studiujesz pewnie AWF ?? I powodzenia na obronie.
 
Hah, to może wydać się dziwne, ale studiuję turystkę i rekreację:-) No, ale po małym sprytnym fortelu i włączeniu do swojej pracy wyjazdu na gale wraz z imprezami towarzyszącymi (targi, ważenie zawodników itd.) mogę pisać o mma. I nie dziękuję Seven:-)
 
Kolego bobyflex rowniez zamierzam pisac prace, tyle ze mgr na temat mma. Jezeli mozesz daj mi do siebie maila, poniewaz mam kilka pytan.
 
Marcin Najman " Contra spem spero" Podtytuł: " Droga wojownika - od pucybuta do mediagłupa" PWN 2012Polecam, na przykładzie autora publikacji opisana została cała historia współczesnego pięściarstwa amatorskiego, następnie zawodowego aż po salony rodzimego mma. Dużo historii, merytoryki, przypisów, bezcennych zdjęć...A tak poważnie, to rewelacja, że mogłes taki temat wybrać, ehh...pozazdrościć, że dzisiaj można już tą papierkową pracę połączyć z przyjemnością. Owocnej pracy i powodzenia na obronie. Pewne jest, że promotor Cię nie zagnie, bo to nie jego dziedzina, więc plus dla Ciebie ;)
 
Alex Butcher - Judo Sztuka Walk dla Początkujacych (można zakupić na allegro)Paweł Nastula - Moje Judo
 
za jakis czas rowniez mnie czeka pisanie pracy licencjackiej i powaznie zaczynam myslec nad tematem, rozwazam pisanie o MMA z tymze bardziej pod katem marketingu i perspektyw rozwoju w Polsce i Europiepamietam, ze przewinelo sie przez forum jeszcze kilka podobnych watkow, dlatego mam prosbe jesli ktos ma juz na koncie jakas kompletna prace chcialby sie nia podzielic, chetnie rzuce okiem. Dzieki[email protected]
 
Back
Top