Praca licencjacka o KSW

RaoulDuke

Oplot Challenge
Heavyweight
Cześć Wszystkim!



Zbieram się do pisania pracy licencjackiej ;D Mój temat to "Kreowanie wizerunku i marki na przykładzie Konfrontacji Sztuk Walki" Czy któryś z userów miał podobny temat? Potrzebuję przede wszystkim materiałów jak funkcjonuje KSW? Jak to powstawało? Jak jest postrzegane poza Polską?



Wiem, że wszystko można znaleźć u wujka Google'a :) ale to pochłania mnóstwo czasu i czasem można coś przeoczyć, a może ktoś ma to jakoś zebrane i by się podzielił ciekawymi materiałami.



Pozdrawiam
 
Szukaj starych wywiadów to na pewno coś się dowiesz o początkach KSW i kreowaniu marki. Możesz taż napisać do KSW o jakieś materiały, myślę że powinni pomóc bo dla nich to chyba coś fajnego, że koś pisze o nich prace licencjacką.
Początek maja a ty się dopiero bierzesz za szukanie materiałów?! :P
 
kreowanie marki?



Kawul: "jesteśmy najlepsi w Europie, a od UFC wcale nie odbiegamy"
 
Widzę że masz ciekawy temat.



Może moje podpowiedzi coś Tobie chociaż troszkę pomogą.



Jęsli chodzi o kreowania marki i wizerunku popatrz na to w dwóch etapach. Od KSW 1 do KSW11 oraz od KSW 12 do teraz.



O co mi chodzi.



dokładnie o to że od KSW 12 wszedł Pudzianowski, który miał już bardzo dobry wizerunek medialy, ale o tym to troszke poźniej.



Zobacz kiedy i gdzie odbywłay się gale do 11 edycji i co sie z tym wiązało. Wszystkie prawie gale poza Extra i Eliminacje odbywały się w Warszawie tylko w piątki i na trybunach nie było za dużo osób. Sam pamiętam jak na KSW X w Torwarze było może 3 tys osób.



Transmisja była tylko w Polsat Sport i nawet nazzwizsko Salety na KSW VII nie przyciągneło zbyt wielu widzów.



D.Accacio bardzo reklamowany przez KSW z który walczył Mammed na XI też niewiele dało co do ogólnopolskiego promowania i wizerunku KSW. Nikt jeszcze wtedy głośno nie mówił że jest to najwieksza organizacja MMA w europie tylko mówiło się o tym w kulisach. Na galę przyjeżdzali tylko fanatyczni fani z całej Polski + dużo ludzi z Warszawy (min. ze względu na Jurasa) + troche "bananów w obcisłych swetrach i ich lansujące się panienki.



Obraz KSW wtedy i wizerunek medialny nie wychodził poza krąg zainteresowanych tym fanów i sypatyków







Wszystko zmieniło sie z chwilą zakontraktowania Pudziana i jego walki z Najmanem na KSW XII.



Po raz pierwszy gala była, której część była transmitowana w Polsacie otwartym a walka wieczoru była w środku gali!!!!! Właśnie tego chał polsat aby walak Pudziana i tego tam boksera byłą w tzw. piku.



Obraz medialny i marka kreaowały się z każdą nastepną galą aż do teraz najwiekszej organizacji MMA w europie.



Dzieki Pudzianowi również wypromoał się szybciej Mammed. Nie mówie tu że on by sie wcale nie wypromował na takoą gwiazde jak jest teraz (Przypominam KSW 13 gdzie po walce pudziana większośc wyszła) ale znacznie przyśpieszyło to medialny rozwój Mammeda bo sportowy poziom to on maiła zawsze.



JAk KSW funkcjonuje i jak się to wszystko powstawało.



Najlepiej napisz maila do Kawulskiego. Z miłą chęcią tak sądzę że o tym wszystkim opowie jak kiedyś rozkładał krzesła na torwarze i naklejał rekalmy sponsorów na ringu. Jak jexdził po warszawie i szukał zawodników do udziału w turnieju.



Teraz to przy gali pracuje jak mówił ok 400 osób a na pierwszych galach to tyle było na widowni wiec miałby o czym opowiadać



Spodziewam się że Kawulski nie odmówi gdzyż bedzie to dla niego kolejny argument że KSW jest wielkie i już są żywą legendą gdyż pisze się o nich prace zaliczeniowe na konec studiów
 
do postu Krzysztofa :






Apropo tego ile osób pracuje przy galach KSW i jak to teraz wygląda to masz to tutaj :
 
Pamiętaj o takich sprawach:



- KSW promuje się na nowy Pride



- często właściciele KSW powtarzają że walki na ich galach powinny mieć swoją historię, muszą być o coś czyli te wszystkie rewanże, konflikty itp



- freak-fighty - trochę nawiązanie właśnie do Pride



- czasem odnoszę wrażenie że tak naprawdę Amerykanie itp wiedzą mniej o KSW niż nam się wydaje



- można jeszcze nawiązać do rozwinięcia skrótu KSW - Konfrontacja Sztuk Walki - a więc wiadomo co



- przejrzyj plakaty gal, zobacz jakie tam mają hasełka



- coraz częściej Kawulski twierdzi że KSW nie jest gorsze od tych największych (UFC, Strikerforce, Bellator) tylko po prostu ma gorszy PR i jest mniej popularne



Chyba tyle ode mnie ;)







Najlepiej przeprowadź wywiad z właścicielami tak jak inni pisali.
 
Bardzo bardzo mocno dziękuje Wam za te wszystkie podpowiedzi :) właśnie taka "burza mózgów" była mi potrzebna i ułatwi zabranie się do pracy. Maile wysłane, czekam na odpowiedzi. Dzięki wam zarobiłem już pewnie jeden dzień szukania i planowania jak się do tego dobrać :)







PS. Michal niestety praca, szkoła i treningi powodują, że ja praktycznie nie mam czasu...dlatego dopiero teraz się za to zabieram :D
 
Myślę, że powinieneś spisać pytania na kartce i szukać odpowiedzi u źródła, może uda Ci się umówić z dyktafonem a 5 minutowe spotkanie?



Na Twoim miejscu bym spróbował
 
@Marcin
Tylko niech kolega RaoulDuke przyjdzie z kwiatami i najlepiej jakimś podziękowaniem na piśmie, bo Kawul to takie wysokie progi, że trudno tam do niego wskoczyć.
 
tez bede niedlugo zaczynal pisac licencjat i najprawdopodobnie rowniez zdecyduje sie na temat zwiazany z MMA, z tymze bede sie skupial bardziej na MMA generalnie w Polsce i Europie, szansach rozwoju itp.







moja sugestia dla ciebie, sprobuj skontaktowac sie z ludzi z KSW, mam wrazenie, ze sa na tyle otwarta organizacja, ze cie nie splawia, jesli bedziesz brzmial sensownie. Ponadto mozesz sprobowac zadac kilka pytan redaktorom naszego portalu :)
 
Back
Top