Porada prawna

TimCasillas

Oplot Challenge
Heavyweight
Czy miał ktoś może stycznosć z kancelarią prawną Pro Bono z białegostoku? Dziś przysłali mi pozem w którym oskarżają mnie o udostepnienei Harrego Pottera poprzez udługe bitTorrent w roku 2012. Jako zaduśćuczynienie mam zapłacić 700zł i podpisac dwa pisma ugodowe, odysłając oba do nich w ciągu 7 dni a sprawa zostanie wycofana. Powiem szczerze że jestem niemało zaskoczony takim czymś, tym bardziej że nie pamiętam co mogłem pobierac w 2012 roku a napewno nic nie udostepniałem. Poszperałem troche po necie i zauwazyłem że podobnych pozwów z tej kancelarii jest dość sporo. Ktoś wie jak moge wybrnąć z tej sytuacji?
sprawa wygląda dokłądnie tak jak opisana poniżej w linku. Dokumenty któe dostałem również tak wyglądają.
Kto sie w tym orientuje i może pomóc?

http://di.com.pl/kancelaria-chce-1116-zl-za-rozpowszechnianie-h-pottera-przed-laty-51927
 
Powiem szczerze że jestem niemało zaskoczony takim czymś, tym bardziej że nie pamiętam co mogłem pobierac w 2012 roku a napewno nic nie udostepniałem.

Bittorent automatycznie sam udostępnia jak Ty pobierasz. Udostępnia części filmu które zostały już ściągnięte...
 
Czy miał ktoś może stycznosć z kancelarią prawną Pro Bono z białegostoku? Dziś przysłali mi pozem w którym oskarżają mnie o udostepnienei Harrego Pottera poprzez udługe bitTorrent w roku 2012. Jako zaduśćuczynienie mam zapłacić 700zł i podpisac dwa pisma ugodowe, odysłając oba do nich w ciągu 7 dni a sprawa zostanie wycofana. Powiem szczerze że jestem niemało zaskoczony takim czymś, tym bardziej że nie pamiętam co mogłem pobierac w 2012 roku a napewno nic nie udostepniałem. Poszperałem troche po necie i zauwazyłem że podobnych pozwów z tej kancelarii jest dość sporo. Ktoś wie jak moge wybrnąć z tej sytuacji?
sprawa wygląda dokłądnie tak jak opisana poniżej w linku. Dokumenty któe dostałem również tak wyglądają.
Kto sie w tym orientuje i może pomóc?

http://di.com.pl/kancelaria-chce-1116-zl-za-rozpowszechnianie-h-pottera-przed-laty-51927

Czarny nie strasz kolegi. To jest ściema wszystko, nic ci nie zrobią
 
Czy miał ktoś może stycznosć z kancelarią prawną Pro Bono z białegostoku? Dziś przysłali mi pozem w którym oskarżają mnie o udostepnienei Harrego Pottera poprzez udługe bitTorrent w roku 2012. Jako zaduśćuczynienie mam zapłacić 700zł i podpisac dwa pisma ugodowe, odysłając oba do nich w ciągu 7 dni a sprawa zostanie wycofana. Powiem szczerze że jestem niemało zaskoczony takim czymś, tym bardziej że nie pamiętam co mogłem pobierac w 2012 roku a napewno nic nie udostepniałem. Poszperałem troche po necie i zauwazyłem że podobnych pozwów z tej kancelarii jest dość sporo. Ktoś wie jak moge wybrnąć z tej sytuacji?
sprawa wygląda dokłądnie tak jak opisana poniżej w linku. Dokumenty któe dostałem również tak wyglądają.
Kto sie w tym orientuje i może pomóc?

http://di.com.pl/kancelaria-chce-1116-zl-za-rozpowszechnianie-h-pottera-przed-laty-51927
na moje to blef, nic Ci nie zrobia. Dostawalem swego czasu tez podobne pisma minelo 5 lat i NIC a straszyli,grozili i chuja zdzialali. Od dwoch lat dali sobie spokoj
 
Dostałem to samo tylko na chomiku. We wrześniu i listopadzie 2014 i ostatnio w styczniu 2015.
Moja rada, olej sprawe
nie odpisywać na żadne wezwania/wiadomości;
nie dzwonić na podany numer do Kancelarii;
nie przekazywać żadnych danych osobowych w/w podmiotowi;
uważać, przy klikaniu w linki umieszczone w wezwaniu do zapłaty
 
Już myślałem że o film chodzi i się konkretnie zdziwiłem, a tu jednak norma, polska firma szuka zysku xD
 
Pamiętam jak coś czytałem, że jeśli jakiś film czy program jest udostępniony na portalach torrentowych to użytkownik np. bitTorrenta nie jest odpowiedzialny za udostępnianie, bo na tym cały ten program polega. Udostępniasz/Pobierasz, więc jak ktoś zapodał film do użycia przez ten program to to nie wina użytkownika programu ;-)

Rozwój technologii sprawił, że naciągaczy jest wszędzie pełno, komórkowych, komputerowych, internetowych...

@cypher hehe :-) Jak powiedzą, że masz ściągnięte filmy na komputerze to mów, że to nie Twój komputer. Jak Cię złapią za rękę trzymającą myszkę i klikającą "download" na portalu torrentowym to mów, że to nie Twoja ręka.
 
Muszą udowodnić, że tylko Ty wtedy używałeś tego komputera i nikt inny nie miał dostępu. Następnie udowodnić, że udostepniłeś cały film. Później udowodnić iż wiedziałeś, że udostępniasz film.

Czyli nie odpisuj, jak nie dostaniesz pozwu, znaczy , że nic nie mają.
Będa tylko co jakis czas pisac dalej.
To samo mialem z "pobieraczkiem", tylko tam chodzilo o to ze w regulaminie jest iz musze zaplacic 40 zl. Owszem, jest, i tysiace ludzi placilo. Ja olałem, przysyłają mi z automatu maile do dzis, od 5 lat z groźbą , że jak nie zapłace w ciagu tygodnia to nasla na mnie sąd.
 
najbardziej zadziwia mnie to że przyczepili sie o sprawe z 3 lat wstecz. Jutro odwiedze mojego adwokata i zobaczymy jeszcze co on mi powie na ten temat. Płacić nie zamierzam tym bardziej że po podpisaniu nie mam pewnosci kto będzie druga osobą która sie podpize, nie dam im moich danych a tym bardziej nie mam zamiaru przyznawac sie do czegoś czego nie zrobiłem, napewno nie świadomie. Boje sie tylko że nie odpuszcza, naślą policje i skonfiskują mi sporzet na któy będe czekał latami,
 
Miałem takie dwa pisma rok temu od innej kancelarii. nie zrobiłem nic po poradach na forum póki co żyje na wolności, zapłacisz raz to wyślą kolejne pisma o inne filmy. Olej to zima idzie przyda się na rozpałkę.
 
Kiedyś dostałem takiego maila z słynnego pobieraczka. Postraszylem ich wtedy sądem i policją :lol: było to dawno z 5 lat temu, albo i więcej.
 
To doskonale pokazuje, jak kurewski jest świat dzisiaj. Prawnik - osoba, która z zasady powinna być nieskazitelnie czysta, dbać o dobro klientów itd. Tymczasem dziś wielu z nich jest zwykłymi naciągaczami, jak ci domokrążcy.
 
To doskonale pokazuje, jak kurewski jest świat dzisiaj. Prawnik - osoba, która z zasady powinna być nieskazitelnie czysta, dbać o dobro klientów itd. Tymczasem dziś wielu z nich jest zwykłymi naciągaczami, jak ci domokrążcy.

Bo ja wiem.....
Przeca prawnik nie robi nic niezgodnego z prawem, ba, podaje raczej konkretne paragrafy, które Ty @Jakub Bijan , ja, czy inny pirat złamał.

Ps. A mało to papug chwilę po wypadku, co chcą pomóc ofierze uzyskać jakieś odszkodownie i te sprawy?
Kazdy chce jakoś zarabiać.
 
Chciałbym zauważyć, że źródłem posiadania ich danych tj. numer ip jest zwykle jakiś program , którego legalność musi budzić wątpliwości, a obecnie od 1 lipca 2015 roku zmienił się przepis co do dowodów z tzw. zatrutego drzewa. Numer IP ten sam może używać wiele osób, już nie mówiąc o tym , że sam komputer używa kilka osób niekiedy, a odpowiedzialność czy to karna czy cywilna jest odpowiedzialność indywidualną i musi zostać wykazana za pomocą dowodów. Jeśli nie zgadzasz się z roszczeniem to radziłbym unikać podpisywania dokumentów w których go uznajesz bezpośrednio czy też pośrednio, co czasami ludzie robią nieświadomie konsekwencji.
 
Bo ja wiem.....
Przeca prawnik nie robi nic niezgodnego z prawem, ba, podaje raczej konkretne paragrafy, które Ty @Jakub Bijan , ja, czy inny pirat złamał.
Gdyby jakikolwiek paragraf faktycznie został złamany, to sprawa poszłaby do sądu i ci ludzie zarobiliby w ten sposób na chlebek. I nie byłoby w tym niczego złego. Tylko oni niczego nigdzie nie kierują, bo nie mają żadnych dowodów. Liczą po prostu, że trafią na frajerów, których będą mogli tanim kosztem oskubać.
 
Back
Top