Polacy za granicą ???

Nestoor

BAMMA
Light Heavyweight
Zastanawiam się dlaczego tak mało Polaków z top 10 rankingów walczy za granicą?? Jeśli już pojawiają się Polacy na innych galach są to raczej mniej znani zawodnicy, z czego to wynika? Polacy są za drodzy? za mało znani? mają słabych menadżerów? żadna Polska federacja nie związuje zawodników kontraktem wyłącznościowym. Polscy zawodnicy mma, młodzi - walczą 2 -3 razy do roku lub mniej. Dlaczego to tak słabo wygląda?
 
Wszystko to wynika z wielu różnych względów, i tak naprawdę co zawodnik to inne powody. Marcin Held na przykład walczy tylko za granicą. Podobnie jak Daniel Omielańczuk. Wielu zawodników również, zobacz następną walkię Agi Niedźwiedź, poprzednią Chlewickiego, wczorajsze występy Polaków w Czeczeni czy kilka innych też by się znalazło. Damian Grabowski też ostatnią walkę stoczył za granicą. Nie jest więc tak z tymi zagranicznymi występami tak źle.
 
@LoganJurkowski w swoim videoblogu twierdził właśnie że brak angażu Polskich zawodników w UFC jest spowodowane ich małą "aktywnością"
 
Chodziło o gwiazdy KSW - głównie Materlę i Błachowicza. To oni walczą jedynie w PL bo jakoś ostatnio zagraniczne występy im nie wyszły. Janek nie dogadał się z WSOF natomiast Michał nie zawalczył na GMC 4 z powodu zbyt dużych obrażeń po starciu z Kendallem (a walki były terminowo blisko siebie)
 
Back
Top