Pogotowie informatyczne

slowik_1991

Legacy FC
Lightweight
Panowie w przeciągu najbliższych trzech tygodni planuję zakup nowego laptopa, wybór padł na markę MSI ze względu na gamingowe konfiguracje i w miarę atrakcyjną cenę. Mógłby mi ktoś pomóc w wyborze konkretnego modelu ?



W oko mi wpadły takie :



http://allegro.pl/msi-ge60-i7-x8-3-4-1tb-gtx860-2gb-8gb-usb-3-0-i4393947701.html



http://allegro.pl/laptop-msi-ge60-i7-4700hq-16gb-gtx860-2gb-fullhd-i4394165035.html



http://allegro.pl/msi-game-gx60-4x3-5ghz-r9-m290x-2gb-8gb-1tb-fullhd-i4394165384.html



Cenowo interesuje mnie głównie ostatnia pozycja jednak wyróżnia ją procesor od AMD a nie od Intela. Ktoś coś pomoże ?;)
 
informatyk.jpg



Masz problem z kompem, system Ci sie wiesza, android zawodzi,a wirus szkodzi...?


Pomozemy tu od ręki - w zamian nie bierzemy dzięgi!
 
FullHD na 15'' jest jak najbardziej w porządku. Sam uzywam laptopa z tą rozdziałką i nie wyobrażam sobie teraz zejścia niżej. Te dwa pierwsze MSI wyglądaja nieźle sam się zastanawiałem nad jednym z tych modeli.
 
A nie są ikony/tekst za małe? IMO bardziej taka rozdzielczość się nadaje na matryce 20 cali wzwyż
 
To bardzo subiektywny temat. Na pewno są osoby, którym to nieodpowiada. Dla mnie osobiście litery za małe nie są i jak już pisałem nie wyobrażam sobie pracy na mniejszej rozdzielczości. Co do grania to tak już przyzwyczaiłem się do 1080p, że gra na PS3 sprawia, że krwawią mi oczy ;)
 
A tu ciekawostka :) platna chmura do lamania roznego rodzaju zabezpieczen (WiFi, VPN):



https://www.cloudcracker.com/



w 20 minut, za 17 dolcow, chmurka sprawdzi 300 000 000 (300 milionow) hasel :)



najpierw trzeba zdobyc handszejka :) ale przeciez chodzi o sprawdzenie wlasnej sieci, prawda? :)
 
Pisałem o tym kiedyś w hyde parku, ale chciałbym dostać więcej porad. Otóż zamierzam polepszyc jakość słuchanej muzyki na lapku, który ma zwykłą integre. Chodzi mi głównie o słuchanie na słuchawkach, raz na jakis czas ewentualnie na głośnikach. Nie mam jakiegoś dobrego sprzętu audiofilskiego - muzyki słucham na sony zx600. Słyszę jednak różnicę na minus w stosunku do słuchania na przenośnym odtwarzaczu. Więc być może zewnętrzna karta muzyczna by trochę pmogła. No własnie, zewnętrzna karta dźwiękowa czy DAC (wzmacniacz)? Prawdę mówiąc w ogólę nie znam się na tym. Do wydania mam max 2 stówy.
 
Im większa rodzielczość tym lepiej, sam ma 1920x1200 na 15,4''. Ikony zawsze można sobie powiększyć ctrl+scroll. A przy np AutoCad sprawdza się znakomicie.
 
@DickNiaz



Za dwie stówy podobno nic solidnego nie kupisz, Audiotrak Prodigy Cube podobno z tych tańszych całkiem fajny i pewnie jak już będę miał znowu hajsów dosyć na różne niekonieczne do życia rzeczy to nabędę.
 
slowik_1991, ten z prockiem AMD od razu wykreśl z listy. AMD + MSI grzeje się jak cholera.
 
Dzięki Grzechu za jakiś konkrecik, widocznie stąd taka niska cena a szkoda, bo w notebookchecku sprawdzałem kartę, która jest na pokładzie zestawu z AMDkiem i wyglądała naprawdę zachęcająco.
 
Grafika swoją drogą ale procek też bardzo ważny, a ten AMD ponad 2x słabszy. Nie warto.



p.s. Fajnie byłoby znaleźć 17'' lapka z miejscem na drugi dysk. SSD zawsze się przyda.
 
Mój komputer strasznie buczy robi rututututut warczy i wydaje różne odgłosy. Wydziela się z niego dziwny zapach oraz czasami dymy głównie jak gram w World of Tanks, czy to jakiś nowy patch?
 
p.s. Fajnie byłoby znaleźć 17'' lapka z miejscem na drugi dysk. SSD zawsze się przyda.


Ja mam 15 z dyskiem SSD zamiast napędu DVD. Który w obecnych czasem jest praktycznie zupełnie zbędny.
 
Dobry temat, bede pilowal Grzecha :-)



Od razu podaj link do chata, a Ty Grzechu adres co Ci browarki bede mogl wyslac za pomoc :-)
 
Umiescilem ten post juz w innym temacie - bez odzewu. Sprobuje tutaj:



Otoz mam komputer stacjonarny (skladak), ktory przez ostatnie trzy lata byl uzywany sporadycznie (raz na 6 miesiecy przez 2-3 tyg. max.). Po pierwszym polroczu bez uzywania pojawil sie taki maly problem. W momencie kiedy wlaczam listwe zasilajaca (do niej podlaczone sa wszystkie kable od pradu) ow komputer uruchamia sie (bez koniecznosci nacisania przycisku power na obudowie). Jak by tego bylo malo BIOS wskazuje blad i musze wylaczyc naped dyskietek (myslalem, ze problem rozwiaze wymontowanie owego napedu - nic z tego, blad jak byl tak jest). Nie byloby w tym nic trudnego, ale za kazdym razem kiedy wylacze listwe i prad przestaje plynac ustawienia BIOSu sie resetuja i cala sekwencje musze powtarzac od nowa.



Nie jest to dla mnie jakis mega problem (komputera uzywam tylko do ogladania filmow i tlko jak jestem na urlopie), ale jestem po prostu ciekaw co jest przyczyna calej sytuacji. Moze mozna zrobic cos co zlikwiduje ta niedogonosc ?
 
Wymień baterię biosową. Z tym, że się sam włącza to nie wiem, może źle włożone wtyczki power.
 
Mam pewien problem. Chciałem zamienić stary niepotrzebny dysk twardy na dysk przenośny do przechowywania filmów czy niepotrzebnych rzeczy. Kupiłem obudowę i wszystko teoretycznie działa jak należy. Jednak dysk ten powinien wyświetlać się jako urzędzenie przenośne a nie jako dysk twardy (podłączony z USB). Wiecie co zrobić by nie był już dyskiem twardym a jedynie nośnikiem ?
 
Witam mam głośniki logitech 5.1
Karta dźwiękowa C-media PCI Audio Device

Wczoraj robilem formata i po formacie gral mi tylko 1 glosnik.
X-godzin meczarni przy głośnikach i udało się w końcu zrobić aby grały wszystkie, pomogl mi w tym "PCI 3D Audio Configuration - Xear 3D"
Ale co sie okazalo - wszystkie graja tylko na stronach.
Na kompie na programach roznych dziala mi nadal tylko 1 glosnik.

Jesli już ktoś się z tym trudził i wie co trzeba zrobić aby na programach tez dzialaly wszystkie proszę o pomoc ;)
 
Panowie a co powiecie na taki laptop ? Po bebechach nie wygląda jakoś źle, kartę sprawdzałem też pod kątem wydajności na notebookchecku, wygląda całkiem przyzwoicie.



http://www.mediamarkt.pl/olsztyn/notebook-lenovo-ideapad-y510p,id-958758
 
Grafika trochę słabsza i pewnie jak to w Ideapach, zawiasy ograniczają otwieranie klapy bardziej niż jakieś 100 stopni.
 
Wygląda ciekawie. Dysk hybrydowy na pewno uprzyjemni pracę na Windowsie mimo, że tylko 8 GB to SSD a reszta to zwykły HDD. Zastanawia mnie tylko sens SLI w laptopach i czy nie będzie problemów w związku z tym z chłodzeniem.
 
Właśnie z chłodzeniem wydaję mi się, że będzie niestety problem. 2 karty graficzne, do tego chłodzenie pasywne, jedynie jeden wentylatorek chyba nie dadzą rady. Ja bym odpuścił, za tą cenę lepiej znaleźć z jedną kartą graficzną.
 
Laptop jest kupowany głównie jedynie pod dwa tytuły, GTA V i przyszłorocznego wiedźmina, nie zależy mi na graniu w te gry w najwyższych konfiguracjach ale tak abym nie miał problemu z ich odpaleniem i płynną grą dajmy na to w średnich ustawieniach. Poza tym tylko internet i filmy i muzyka. W gry nie gram praktycznie już od dwóch lat, raz na jakiś czas ukaże się tytuł który mnie interesuje i w, który chciałbym zagrać jak dwie w.w. gry. Do tego chyba mi powinien wystarczyć. Co do dóch kart, jedną w każdej chwili można wyciągnąć dzięki kieszeni UltraBay i zastąpić dodatkowym dyskiem, napędem optycznym czy dodatkowych chłodzeniem.
 
To po co Ci laptop do tego? Poczekaj az wyjdzie Wiedzmin, kup sobie PS4 na 3 miesiace i pograj jak czlowiek na duzym ekranie w obie gry. Potem odsprzedasz z niewielka strata i pieniadze zostaja w kieszeni.
 
Back
Top