Pogotowie informatyczne

@lugasek
gram sobie w Civ5, już sobie ostrzę zęby na resztę świata i nagle JEB, pulpit. . . na moim starym lapku to się nigdy nie zdarzyło. Oczywiście autosejwów nie ustawiłem bo kto by się spodział. . . i takim oto sposobem pół dnia poszło w pizdu. . . nieźle bym się wqrwił jakbym nie bił letko pijany :damjan:
 
Wierzę w edukację przez całe życie. Z podpowiedź dziekuję.
Mój brak wiedzy jest znaczny jeżeli chodzi o komputery. Z tego powodu chciałem zacząć od minta. Moje wątpliwości wzięły się stąd, że na archu (także odpalanym z pendrive, bez instalacji) wszystkie filmy mi szły bez problemu. Na testowanym mincie nie da się nawet zainstalować wbudowanego pakietu Kodeków (wyskakują jakieś błędy).
To nie testuj go z pendrive tylko wydziel mu przestrzeń na wirtualce i tam instaluj. Nie ma to jak się uczyć z ograniczeniem, które posiadają instalacje z pendrive. Takie dystrybucje LiveCD to są po to, żeby coś naprawić zwykle, czy odpalić kompa do sprawdzenia czegoś. A Mint na początek wystarczający, choć proponuję od razu Ubuntu.


Testowałem te wszystkie "łatwe" graficzne linuxy przez rok. Każdego dnia miałem całą kartę komend do wpisania, żeby coś uruchomić, albo zainstalować. Proste w obsłudze jak windows pisali:juanlaugh:
:jjsmile:
 
@tinc to kurwa bardzo zle, jutro bede musiakl przestudiowac pozostale i zeby usunela haslo ;) jest w trakcje rozwodu i sam rozumiesz, jesli ziomek ogarnia cos komputer to sie jej wjebie na poczte, a tam raczej slabu by wyszlo ;)
 
Potrzebuję pomocy w złożeniu zestawu pod gry (dla mojego młodego 12 lat). Oczywiście chcialby, żeby wszystko chodziło na full detalach. Do rozważenia dwa dyski (ssd na system i drugi hdd na dane). Do wydania 4500 zł. Co dało by się zmontować za taką kwotę?
 
Potrzebuję pomocy w złożeniu zestawu pod gry (dla mojego młodego 12 lat). Oczywiście chcialby, żeby wszystko chodziło na full detalach. Do rozważenia dwa dyski (ssd na system i drugi hdd na dane). Do wydania 4500 zł. Co dało by się zmontować za taką kwotę?
https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/

Jest zestaw za 4,5k. Możesz to złożyć np. w Morele to wyjdzie za 1zł montaż z kodem, który gdzieś lata po sieci.

Dla 12latka to i tak sporo, ale skoro tata płaci.

Za 4300zestaw jest z lepszą kartą i bez kręcenia proca, którego pewnie nie potrzebujecie.

Komp na kilka lat w 1080p, a może i 4k. Zależy jeszcze czy masz monitor. Licencją na WIN nie ma co sobie zawracać głowy, na allegro po kilkanaście złotych.
 
https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/

Jest zestaw za 4,5k. Możesz to złożyć np. w Morele to wyjdzie za 1zł montaż z kodem, który gdzieś lata po sieci.

Dla 12latka to i tak sporo, ale skoro tata płaci.

Za 4300zestaw jest z lepszą kartą i bez kręcenia proca, którego pewnie nie potrzebujecie.

Komp na kilka lat w 1080p, a może i 4k. Zależy jeszcze czy masz monitor. Licencją na WIN nie ma co sobie zawracać głowy, na allegro po kilkanaście złotych.
Zestaw za 4300 fajny. Myślałem też o dwóch kościach ramu po 8 Gb. Młody się martwi, że mu będzie lagowało;)
 
Zestaw za 4300 fajny. Myślałem też o dwóch kościach ramu po 8 Gb. Młody się martwi, że mu będzie lagowało;)
W jakiej grze?

16GB to bardziej przyszłościowo, ale jest opcja niżej zaznaczona zaznaczona jako alternatywa. Wtedy ok. 4500 na ten zestaw.
 
Pewnie posprzedażowe z ZUSów itp po zmianie WIN7 -> WIN10. Licencję w 10tce da się jakby wytransferować. Oni mają nowe kompy z nowymi licencjami, a ludzie ze starych licencję.
Ale to nie mogły być OEMowe zatem? Bo te są przypisane do procka/płyty głównej? Jak rozumiem kupuje się kod w formie emaila, nie ma mowy o czymkolwiek innym.
 
Potrzebuję pomocy w złożeniu zestawu pod gry (dla mojego młodego 12 lat). Oczywiście chcialby, żeby wszystko chodziło na full detalach. Do rozważenia dwa dyski (ssd na system i drugi hdd na dane). Do wydania 4500 zł. Co dało by się zmontować za taką kwotę?
https://www.morele.net/inventory/info/43293e6d/

Wyjątkowej klasy zestaw z możliwością rozbudowy. Sprzęt da radę w każdej współczesnej grze.

W przyszłości. Możesz dołożyć 2 kości ramu, zmienić procesor na i5 8600k albo nawet i7 8700k, płyta bez problemu podoła, nawet po podkręceniu.

Obudowę wybrałem nietypowo. Malutka zgrabna skrzyneczka. Jak chcesz klasyczną dużą to polecam regnum rgt4 z oknem lub bez.

kod na montaż i dostawe za 1 zł
W3FHN58JFW

v2
https://www.morele.net/inventory/info/b049bb04/
 
Back
Top