Pogotowie informatyczne

Kurde nie oznaczyłeś i dopiero teraz zobaczyłem to pytanie. Telefony: mój to Samsung Galaxy S6, drugi S5. Mam Androida 5
Tego się spodziewałem, czyli problemów przy Androidzie w wersji 5, ale żeby przy S6? Niestety to już za duża półka dla mnie, bo sam posiadam teraz Lumię, a znajomi góra S4 i nie pokombinuję. Jeśli próbowałeś z ręcznym ustawianiem parametrów(bo chodzi o wifi w domu?), nie masz filtrowanego MAC w routerze i robiłeś testy na 2,4GHz lub 5GHz i nic to nie dało to może problem rozwiąże Android 6, który już niebawem.
 
Tego się spodziewałem, czyli problemów przy Androidzie w wersji 5, ale żeby przy S6? Niestety to już za duża półka dla mnie, bo sam posiadam teraz Lumię, a znajomi góra S4 i nie pokombinuję. Jeśli próbowałeś z ręcznym ustawianiem parametrów(bo chodzi o wifi w domu?), nie masz filtrowanego MAC w routerze i robiłeś testy na 2,4GHz lub 5GHz i nic to nie dało to może problem rozwiąże Android 6, który już niebawem.

Tak. Dokładniej chodzi o wifi w mieszkaniu, gdyż w domu rodzinnym i na uczelni jest wszystko OK.
 
@Dzihados ze mnie sieciowiec jak z koziej dupy traba. Nie pomoge :(
@Nameless jeśli adwcleaner nic nie daje, to zobaczy czy coś sie nie doinstalowało w dodatkach przeglądarki albo w panel sterowania - programy i funkcje
 
Panowie, kupiłem nową baterię do laptopa. Trzeba robić jakieś mityczne formatowania itp czy po prostu wymieniam baterię i korzystam jak zwykle?
 
Myszka bezprzewodowa mi sie jebała -zamieniła się z osiami.Co robić? już przeinstalowywałem sterownik.
 
Myszka bezprzewodowa mi sie jebała -zamieniła się z osiami.Co robić? już przeinstalowywałem sterownik.
Na początek sprawdź ją w innym kompie, jak tam będzie tak samo to walnęło coś w płytce, można spróbować przeczyścić, ale raczej złom. Istnieje jeszcze taki program, ale to już w ramach konieczności: http://www.maf-soft.de/mafmouse/ (trial) lub do wyboru: http://pcgamingwiki.com/wiki/Glossary:Invert_Y-axis#Polynomial.27s_Mouse_Inverter

@Matszo92, zawsze możesz napisać o co kaman, będzie łatwiej :)
 
Zna ktoś aplikację do Chroma, która dodaje drugi pasek zakładek ? Takie coś istnieje w Firefox, a tutaj nie mogę znaleźć.
 
Zna ktoś aplikację do Chroma, która dodaje drugi pasek zakładek ? Takie coś istnieje w Firefox, a tutaj nie mogę znaleźć.
Firefox posiada możliwość edytowania wyglądu zakładek i dlatego można dodać drugi pasek i to wygląda spoko. W Chrome takiego czegoś nie ma. Jest taka aplikacja, ale ucina górną część strony. Z braku laku można wypróbować: "Roomy Bookmarks Toolbar". Drugą z opcji jest menadżer zakładek taki jak np. to:

I właśnie tego typu aplikacje: https://chrome.google.com/webstore/search/bookmark?utm_source=chrome-ntp-icon

Choć bez bajerów chyba łatwiej je katalogować właśnie w/g standardowego stylu i edytować właśnie w ustawieniach: chrome://bookmarks/
 
Od jakiegoś czasu na Chromie mam problem. Jak klikam w zakładkę np. cohones, otwiera się a po sekundzie przechodzi na jakąś stronę z jakimiś pierdołami, reklamami. Przeinstalowałem i dalej to samo.
 
Od jakiegoś czasu na Chromie mam problem. Jak klikam w zakładkę np. cohones, otwiera się a po sekundzie przechodzi na jakąś stronę z jakimiś pierdołami, reklamami. Przeinstalowałem i dalej to samo.
To samo co wcześniej do innych. AdwCleaner, Malwarebytes Anti-Malware, CCleaner i czyść dokładnie. Pewnie jakiś tolbar siedzi w środku.
 
Panowie jakiś laptop do 2k, poleci ktoś coś, może być z lekkim ukierunkowaniem na gry, ale w większości oglądanie filmów, praca biurowa itp.
 
Czy da rade na liveboxie ustawić limit predkosci? siostra ogląda film ,plus ktoś telefon i mam lagi w grze. Można jakoś ograniczyć im prędkość??
 
Czy da rade na liveboxie ustawić limit predkosci? siostra ogląda film ,plus ktoś telefon i mam lagi w grze. Można jakoś ograniczyć im prędkość??
Raczej nie ma takich możliwości ten sprzęt. A na pewno dostępnych dla zwykłego użytkownika. Masz dwie opcje:
a)NetLimiter
b)inny router
 
Witam
Mam problem ze swoim laptopem. Kilka razy poszedł mi z niego dym od strony wentylatorów,
przy tym wydawał krótki, dziwny dźwięk. Także czasem zdarza się ze mój wiatrak strasznie wyje.
Temperatury nie są bardzo wysokie , HDO ok 40, GPU i Core 40-60. Pasuje go przeczyścić
ale wydaje mi się, że nie jest jeszcze źle. Z czego może być ten dym? I czy trzeba laptop przeczyścić
czy raczej cały wiatrak do wymiany?
 
Witam
Mam problem ze swoim laptopem. Kilka razy poszedł mi z niego dym od strony wentylatorów,
przy tym wydawał krótki, dziwny dźwięk. Także czasem zdarza się ze mój wiatrak strasznie wyje.
Temperatury nie są bardzo wysokie , HDO ok 40, GPU i Core 40-60. Pasuje go przeczyścić
ale wydaje mi się, że nie jest jeszcze źle. Z czego może być ten dym? I czy trzeba laptop przeczyścić
czy raczej cały wiatrak do wymiany?
Rlyy? Dym? Jak poszedłby dym to już po lapku i post by brzmiał "jak odratować dane, bo wszystko zjarane". Kurz co najwyżej. Odkręcić tylną pokrywę, przepsikać ostrożnie sprężonym powietrzem, czy trochę odkurzyć(patyczek do uszu, czy specjalne małe odkurzacze pod usb) dla spokoju wymienić też pastę spod CPU. Nie wiem skąd temperatury i po jakim czasie pracy mierzone. Wiatraki przeważnie głośno "wyją" jak są na maksymalnych obrotach, czyli temperatura powyżej normy. Dźwięki też mogą być od zanieczyszczonego wiatraka.
 
Dym lub raczej malutki dymek, lub kurz właśnie, a dźwięk był taki nietypowy jakby skrobanie.
Wszystko wskazuje na wiatrak. Zastanawiam się nad dofinansowaniem lapka, bo muli
i ten dym/kurz mnie trochę zaniepokoił i nie chce żeby w między czasie mi cały laptop szlag
trafił. Jak to kurz i wiatrak to pewnie wymienię cały wiatrak i przeczyszcze + pasta.
 
@Sabina
Łożysko, łopatki mogą wydawać dźwięki(coś w rodzaju) gdy nie ma odpowiednio odprowadzonego systemu chłodzenia, czy też są zakurzone. Wystarczy nie docisnąć jakiegoś elementu i też będzie problem z chłodzeniem. Bardziej mnie interesują temperatury i czas pracy. Skrobanie to też często objaw pracy dysku twardego.

Przeczyścić nic nie zaszkodzi, pastę wymienić także. Tylko ostrożnie z tym. Nie jest to mega ciężka robota, ale delikatna.
 
W desktopach czesto winowajca dzwieku jest tasma, kabelek ktory po zmianie pozycji zaczyna haczyc o wentylator. W laptopach to raczej niemozliwe, wiec tak jak sugeruje @bart123 to raczej lozysko.

Ja raz mialem taki przypadek, ze na plycie glownej desktopa - na moich oczach - zjaral sie jakis maly element, cos jakby kondesantorek albo rezystor, nie pamietam, ale caly komputer przez lata jeszcze dzialal bez jakiegokolwiek zarzutu.
 
To był napewno jednak mały dym, ponieważ unosił się do góry i ten dźwięk to było coś jak spięcie, zwarcie. To skrobanie nastapiło równocześnie z dymkiem.
Komputer działa bez zarzutu, temperatury też nie są najgorsze, tylko czasem strasznie wyje.
Łożysko w wentylatorze?
 
Pany potrzebuję pomocy. Mianowicie : świeżak windows 8 zainstalowany (bez płyty, z dysku) nie chcę ni uja aktualizacji pobrać. Pasek postępu (postępu, akurat kurwa) leci ale niczym to nie skutkuję. Co z tym fantem zrobić ? Jest jakiś service pack na czystą 8 żeby ściągnąć bezpośrednio na dysk np na pulpit i odpalić z kompa, a nie z witryny microsoftu pobierać ?
 
@Dzihados @Fresh lub ktokwiek inny
Mam problem z siecią bezprzewodową w lapku hp. Przycisk włączania sieci świeci tak jak powinien, karta sieciowa ustawiona na połączenie bezprzewodowe, a dalej nic nie działa. Cały czas pokazuje mi komunikat brak dostępnych połączeń. Router działa ok - inne urządzenia śmigają.
Pomóżcie.
 
@maryjan
0% ? Tak pokazuje? Czy inaczej? Jest kilka sposobów, ale potrzebny mi główny problem. Zaproponuję w razie potrzeby FixIt: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/971058

Bo po prostu może być jak tu: http://silesiacoders.pl/update-windows-8-1-wskaznik-zatrzymany-procent/

@nicos podaj model lapka. Przyda się, bo laptopy mają swoje błędy często naprawialne w/g modelu. Oczywiście mówię tu o nowym urządzeniu, bo jak się to zdarzyło teraz po sprawnym działaniu to być może wystarczy mała reinstalacja. Ja tylko podpowiem, że w Acerze trzeba było kiedyś sterownik od touchpada instalować, żeby Wi-Fi działało w lapku xD

Sorki, że wam się tak wtrącam w temat @Dzihados @Fresh :ashamed:
 
@maryjan
0% ? Tak pokazuje? Czy inaczej? Jest kilka sposobów, ale potrzebny mi główny problem. Zaproponuję w razie potrzeby FixIt: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/971058

Bo po prostu może być jak tu: http://silesiacoders.pl/update-windows-8-1-wskaznik-zatrzymany-procent/

@nicos podaj model lapka. Przyda się, bo laptopy mają swoje błędy często naprawialne w/g modelu. Oczywiście mówię tu o nowym urządzeniu, bo jak się to zdarzyło teraz po sprawnym działaniu to być może wystarczy mała reinstalacja. Ja tylko podpowiem, że w Acerze trzeba było kiedyś sterownik od touchpada instalować, żeby Wi-Fi działało w lapku xD

Sorki, że wam się tak wtrącam w temat @Dzihados @Fresh :ashamed:
Pisałem, że lapek HP, model ProBook 4530s na win 7
E: poradziłem sobie:)
 
Last edited:
Back
Top