Podstawy BJJ

swixz

Oplot Challenge
Featherweight
Witam. Zaczynam swoją przygodę z treningami mma i jiu jitsu. Nic praktycznie nie umiem bo nawet nigdy się nie biłem, dopiero teraz na tych paru treningach. Mam pytanie do bardziej obeznanych z treningami. Jakich błędów unikać trenując w kimonie i bez kimona? Z tego co na razie wyłapałem to leżąc na plecach nie zostawiać wolnych rąk i przyklejać głowę do podłogi, w przechodzeniu gardy nie zostawiać jednej ręki, tylko wyjmować obie, będąc za plecami nie krzyżować nóg. Z pewnością jest wiele takich podstawowych spraw i jakbym wiedział o nich teraz to będę czynił większe postępy niż jakbym sam miał to wyłapywać czy czekać na trenera. Tak samo pewnie są jakieś takie ważne rzeczy w czasie treningu w kimonie. Moglibyście mi wypisać jakoś w punktach takie podstawowe rzeczy co należy robić a czego unikać?
 
Witam. Zaczynam swoją przygodę z treningami mma i jiu jitsu. Nic praktycznie nie umiem bo nawet nigdy się nie biłem, dopiero teraz na tych paru treningach. Mam pytanie do bardziej obeznanych z treningami. Jakich błędów unikać trenując w kimonie i bez kimona? Z tego co na razie wyłapałem to leżąc na plecach nie zostawiać wolnych rąk i przyklejać głowę do podłogi, w przechodzeniu gardy nie zostawiać jednej ręki, tylko wyjmować obie, będąc za plecami nie krzyżować nóg. Z pewnością jest wiele takich podstawowych spraw i jakbym wiedział o nich teraz to będę czynił większe postępy niż jakbym sam miał to wyłapywać czy czekać na trenera. Tak samo pewnie są jakieś takie ważne rzeczy w czasie treningu w kimonie. Moglibyście mi wypisać jakoś w punktach takie podstawowe rzeczy co należy robić a czego unikać?
Nie możesz zapytać o takie rzeczy trenera? On będzie chyba wiedział najlepiej.
 
Witam. Zaczynam swoją przygodę z treningami mma i jiu jitsu. Nic praktycznie nie umiem bo nawet nigdy się nie biłem, dopiero teraz na tych paru treningach. Mam pytanie do bardziej obeznanych z treningami. Jakich błędów unikać trenując w kimonie i bez kimona? Z tego co na razie wyłapałem to leżąc na plecach nie zostawiać wolnych rąk i przyklejać głowę do podłogi, w przechodzeniu gardy nie zostawiać jednej ręki, tylko wyjmować obie, będąc za plecami nie krzyżować nóg. Z pewnością jest wiele takich podstawowych spraw i jakbym wiedział o nich teraz to będę czynił większe postępy niż jakbym sam miał to wyłapywać czy czekać na trenera. Tak samo pewnie są jakieś takie ważne rzeczy w czasie treningu w kimonie. Moglibyście mi wypisać jakoś w punktach takie podstawowe rzeczy co należy robić a czego unikać?
Wszystko wyjdzie w praniu, będziecie dużo drillować, sparować, na sparingach starsi koledzy na pewno też pouczą, a z czasem te pojedyńcze wskazówki zaczną się składać w całość. Roboty nie przerobisz, kobity nie .. ** , a BJJ ekspresowo nie przyswoisz. Czas, czas , czas. Jest też sporo instruktażówek w sieci, aczkolwiek w moim wypadku lepiej sprawdzały się sparingi na kontrolowanym.
 
Dokładnie. Złożoność BJJ i różne sytuacje w jakich się znajdziesz powoduje, że ciężko sklecić jakieś konkretne rady. Najlepiej tak jak pisał @J-Son pytaj trenera, albo bardziej doświadczonego kolegi z maty. Jest spore prawdopodobieństwo, że oprócz tego, że coś ci podpowie, to jeszcze pokaże na przykładzie i przećwiczycie.
 
Witam. Zaczynam swoją przygodę z treningami mma i jiu jitsu. Nic praktycznie nie umiem bo nawet nigdy się nie biłem, dopiero teraz na tych paru treningach. Mam pytanie do bardziej obeznanych z treningami. Jakich błędów unikać trenując w kimonie i bez kimona? Z tego co na razie wyłapałem to leżąc na plecach nie zostawiać wolnych rąk i przyklejać głowę do podłogi, w przechodzeniu gardy nie zostawiać jednej ręki, tylko wyjmować obie, będąc za plecami nie krzyżować nóg. Z pewnością jest wiele takich podstawowych spraw i jakbym wiedział o nich teraz to będę czynił większe postępy niż jakbym sam miał to wyłapywać czy czekać na trenera. Tak samo pewnie są jakieś takie ważne rzeczy w czasie treningu w kimonie. Moglibyście mi wypisać jakoś w punktach takie podstawowe rzeczy co należy robić a czego unikać?
Najważniejsza rada to nie poddawać się i trenować regularnie ;) Nie spinać się na sparingach i nie nastawiać na wygraną, nie zamykać się w gardzie z pleców.
Oglądaj filmiki instuktażowe na yt, mi to dużo dawało. Nie tylko te, które pokazują technikę, ale także te, które mówią na czym skupić się przy samej walce.
 
No, nie podstawy, ale szczyna mi spadneła...
For anyone interested in the context of this roll... Someone asked Marcelo how do you improve your cardio doing only BJJ against people you outclass on the mat. He said you roll like this.
 
To co koledzy pisali wyżej jak najbardziej wszystko ma sens. Opisowo nie da się zawrzeć tego co zrozumiesz zobaczysz i zrov8sz na treningu, dodatkowo dużo oglądaj. Filmów jest pełno na torrentach i yt
 
Tak, jak napisali koledzy powyżej - najwięcej powiedzą Ci trenerzy i bardziej doświadczeni koledzy. Z własnych obserwacji, powiem tylko o szanowaniu kolegów i koleżanek z maty, oraz siebie i własnego zdrowia również. Nie szalej, nie szarp się, nie przeciągaj technik kończących, i nie bój się klepać. W tym sporcie nie ma miejsca na ego, zwłaszcza na to przebrzmiałe. Lepiej odpuścić, niż skontuzjować siebie/kogoś, a potem nie mieć z kim trenować, lub nie móc wykonywać różnych czynności.
 
Tak, jak napisali koledzy powyżej - najwięcej powiedzą Ci trenerzy i bardziej doświadczeni koledzy. Z własnych obserwacji, powiem tylko o szanowaniu kolegów i koleżanek z maty, oraz siebie i własnego zdrowia również. Nie szalej, nie szarp się, nie przeciągaj technik kończących, i nie bój się klepać. W tym sporcie nie ma miejsca na ego, zwłaszcza na to przebrzmiałe. Lepiej odpuścić, niż skontuzjować siebie/kogoś, a potem nie mieć z kim trenować, lub nie móc wykonywać różnych czynności.
Racja, tydzień temu mi dwa łokcie mi strzeliły mocno, czasem nim zdążysz klepnąć ułamek sekundy i bum, 1szy raz to lżej i raczej dlatego, że kiedyś coś z łokciem mogło być albo niedogrzany, a drugi raz to szybka akcja i chyba się typek podpalił, jak jest ktoś kto jest wyraźnie lepszy raczej ci nie szarpnie momentalnie
 
tumblr_ow1y9b3IeS1rvcjd7o1_400.gif

tumblr_ow1y9b3IeS1rvcjd7o2_400.gif


:antonio:
 
Witam. Chciałbym rozpocząć przygodę z bjj. Chciałbym jednak skupić się na treningach submission fighting. Problem w tym że nie mogę znaleźć w Krakowie klubu. Na forach bjj piszą że treningi w gi lub no gi to nie jest to samo co submission fighting. Mógłby ktoś wytłumaczyć mi czy ja źle pojmuję nazwę sportu który chce trenować czy rzeczywiście jest tak jak przypisują się na forach.
 
Witam. Chciałbym rozpocząć przygodę z bjj. Chciałbym jednak skupić się na treningach submission fighting. Problem w tym że nie mogę znaleźć w Krakowie klubu. Na forach bjj piszą że treningi w gi lub no gi to nie jest to samo co submission fighting. Mógłby ktoś wytłumaczyć mi czy ja źle pojmuję nazwę sportu który chce trenować czy rzeczywiście jest tak jak przypisują się na forach.
Grappling Kraków na Czarnogorskiej albo w okolicach aleji 29 listopada.
Feniks na ludowej (najwyższy poziom moim zdaniem).
Swd osobiście nie polecam jeśli chcesz się tym zająć na poważnie. Jednak jeśli to ma być tylko hobby czy dodatek do siłowni to śmiało tam możesz cisnąć.
Jeszcze z nowych klubów jest GOTA Underground na Lubicz, ale sam nie byłem więc się nie wypowiem.
 
Grappling Kraków na Czarnogorskiej albo w okolicach aleji 29 listopada.
Feniks na ludowej (najwyższy poziom moim zdaniem).
Swd osobiście nie polecam jeśli chcesz się tym zająć na poważnie. Jednak jeśli to ma być tylko hobby czy dodatek do siłowni to śmiało tam możesz cisnąć.
Jeszcze z nowych klubów jest GOTA Underground na Lubicz, ale sam nie byłem więc się nie wypowiem.
Oczywiście że chciałbym się zająć na poważnie chociaż nie wiem czy 24l to nie za późno. No ale jeśli nie spróbuję to się nie dowiem :)
 
Oczywiście że chciałbym się zająć na poważnie chociaż nie wiem czy 24l to nie za późno. No ale jeśli nie spróbuję to się nie dowiem :)
Kazdy wiek jest dobry. 24 lata tym bardziej. Lepiej dzialac niz tylko gadac.
 
Nigdy nie jest za późno, są goście przychodzący pierwszy raz na trening po 40tce i zostają na lata. Nie ma reguły, życie jest jedno. Próbuj
 
Back
Top