Pierwsze słowa Tysona Fury’ego po walce z Usykiem. „Ludzie stają po stronie kraju w stanie wojny”

Jakub Madej

Moderator
Cohones
FuryWywiad.jpg


Tyson Fury przegrał z Oleksandrem Usykiem podczas gali bokserskiej, która odbyła się 18 maja w Riyadh w Arabii Saudyjskiej. Brytyjczyk uważa jednak, że wygrał ten pojedynek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

- Wierzę, że wygrałem tę walkę. Wydaje mi się, że wygrał kilka rund, ale ja wygrałem większość z nich - zaczął Tyson Fury chwilę po zakończeniu pojedynku.

35-latek wypowiedział także słowa, które z pewnością odbiją się szerokim echem. Fury zasugerował, że Usykowi mogła pomóc… wojna na Ukrainie.

- Wierzę, że obaj daliśmy dobrą walkę, najlepszą, jaką tylko mogliśmy. Wiesz, jego kraj jest w stanie wojny. Ludzie stają po stronie kraju w stanie wojny - powiedział Fury.

Dwóch sędziów punktowało na korzyść Oleksandra Usyka – Mike Fitzgerald wskazał 114-113, a Manuel Oliver Palomo 115-112. Tylko jeden sędzia punktował wygraną Tysona Fury’ego – Craig Metcalfe wskazał 114-113 na korzyść Brytyjczyka.



Tyson Fury (34-1-1, 24 KO) w zawodowym boksie poniósł pierwszą przegraną. W poprzedniej walce Brytyjczyk pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Francisa Ngannou. Wcześniej 35-latek pokonywał między innymi Dereka Chisorę, Dilliana Whyte’a, Deontay’a Wildera czy Otto Wallina.

Oleksandr Usyk (22-0-0, 14 KO) to zawodnik niepokonany. 37-letni pięściarz w poprzedniej walce znokautował w dziewiątej rundzie Daniela Duboisa. Ukrainiec wcześniej wygrywał między innymi dwukrotnie z Anthonym Joshuą, Derekiem Chisorą, Tonym Bellew czy Muratem Gassievem.

 
Last edited:
To jeden z wielu przykładów, że po zainkasowaniu 20 ciosów bez odpowiedzi, w tym 4-5 torped, nie powinno udzielać się wywiadu.
Cygan lubię Cię i kawał z Ciebie kozaka ale lepiej czasami nic nie powiedzieć.
 
Tak wygrałeś, ale to max 4-5 rund... a nie te 7... a wyraźnie tylko 2 rundy...
Na pewno tą 9... gdzie sprawdzałeś liny w każdym narożniku czy utrzymają 120 kg cielsko... chyba że to był styl pijanego mistrza, tylko bez zadawania ciosów
PS. wytrzymały
:juanlaugh:
 
Po takim wpierdolu to dobrze że cokolwiek mówi XD jakaś część mózgu przetrwała 9 rundę
 
Mimo, że byłem za Furym i kibicuje jemu, to niestety walka uczciwie wygrana przez Usyka. Zapewne będzie robienie pewnej gownoburzy przed rewanżem.
 
To dlatego tak tanczyl w 9 rundzie, przez wojne na Ukrainie?
Bo mi to wygladalo ze sedzia go uratowal, jakby to puscil dalej to by zaraz mogl byc koniec walki.
Moze by jeszcze wstal, ale bylby jeszcze mocniej naruszony po 2 kolejnych bombach.
 
To dlatego tak tanczyl w 9 rundzie, przez wojne na Ukrainie?
Bo mi to wygladalo ze sedzia go uratowal, jakby to puscil dalej to by zaraz mogl byc koniec walki.
Moze by jeszcze wstal, ale bylby jeszcze mocniej naruszony po 2 kolejnych bombach.
Dostał mocnego gonga 30 sekund przed końcem 9 r, a sędzia wkroczył do akcji ok 8-9 sek. przed gongiem... czyli dobre 20 sek to było walka o ustanie w pionie (najlepiej pewnie było to puścić do końca) jakby np. brakowało do końca te 60 sek to by mógł Usyk nawet wykończyć, z AJ w ich pierwszej walce pod koniec 12 też niewiele brakło... aby go skończył... i nawet gong zabrzmiał 5 sek szybciej.
 
Taa tylko co Arabów obchodzi jakaś wojna na Ukrainie. Organizowali przepłaconą galę tylko po to żeby wypromować / pokazać z dobrej strony swój kraj. Nie na rekę byłoby im żeby walka skończyła się jakąś kontrowersją a potem media głosiły o "skandalu w Arabi saudyjskiej" albo "kradzieży w Rijadzie"
 
Back
Top