Organizator Kings of Sanda oszukał zawodników

Akodo

Oplot Challenge
Welterweight
Organizator Kings of Sanda oszukał zawodników



Niepokojące wieści napływają z wielu części kraju. Krzysztof Witkowski organizator gali Kings of Sanda oszukał zawodników walczących na ostatniej gali. Jak się okazuje promotor i właściciel federacji nie zapłacił 22 fighterom za występy na zawodowej gali. Suma strat zakontraktowanych zawodników liczona jest w dziesiątkach, a może nawet setce tysięcy złotych. Postanowiliśmy nagłośnić całą sprawę i niejako zmusić właściciela do wypłacenia należnej gaży wszystkim zawodnikom. Fighterzy to nie tylko profesjonalni sportowcy, lecz także zwykli ludzie, którzy muszą opłacić czynsz oraz rachunki i mieć co do garnka włożyć. Szczerze krytykujemy działanie pana Witkowskiego i przypominamy, że nie wywiązywanie się z umów finansowych grozi karą grzywny, a nawet pozbawienia wolności.



http://fightcard.pl/polska-mma/inne-polskie/item/26622organizator-kings-of-sanda-oszuka%C5%82-zawodnik%C3%B3w
 
Dla ludzi z Polski to norma, że pracodawca albo się spóżnia tygodniami, miesiącami z wypłatą albo wręcz tak jak tu oszukuje. Pozostaje sąd i prawo pracy, jak każdemu innemu. Przykra jest każda sytuacja, w której ktoś nie dostaje zapłaty za robotę. no, ale ilu ludzi robi, z tą niewiedzą "kiedy" i potem ma problem, bo praca zrobiona, a wypłaty wciąż brak. Tu przynajmniej mogą iść walczyć i zarobić gdzie indziej, a forma i jej utrzymywanie to chyba zawsze powinno być, jeśli wydali na suple i jakieś obozy.
 
Ciekawe czy to info jest gdziekolwiek potwierdzone skoro walczyło 14 zawodników a nie 22 :-)

sanda1.jpg
 
Edytować nie można zatem tu sypie łeb popiołem. Nie zauważyłem, że gala się odbyła...więc swoją robotę zrobili, a wypłaty nie dostali...więc jednak to co częste wśród innych zawodów w Polsce. Przykre, ale niestety nic nadzwyczajnego :( Kontrakt i do sądu, choć jeśli zamknał gość działalność i nic nie ma na siebie to niewiele zdziałają pewnie. Takie ryzyko pracownika, który podpisuje coś z lipnym pracodawcą, bez uznanej marki.
 
Był mały błąd w tekście chodziło o 22 osoby: zawodnicy + osoby pomagające przy organizacji gali np. hostessy itd.



Wkrótce będzie więcej informacji mam je od samych poszkodowanych, więc niestety to prawda.
 
Gala nawet wsród sponsorów miała TVP Sport, więc trochę dziwne wydaje się brak wypłat dla zawodników. Ale tak to jest, organizator pewnie nic nie zarobił, a pewnie musiał jeszcze dołożyć do interesu i zawodnicy cierpią.
 
Bj, znalazłem cos takiego :

Jeżeli chodzi o różnice z kick-boxingiem, to są dość znaczne (daje się to zauwazyć, jeżeli walczy na zasadach sanda kick-boxer z typowym sandowcem). W sanda można przechwytywac kopnięcia w po przechwyceniu obalać, uderzać, kopać, podcinać, rzucać itp. (catchkick - to najbardziej charakterystyczny element sandy). Można normalnie stosować wszystkie uderzenia z boksu + backfist (uderzenie ręką po obrocie), wszelkie kopnięcia + low kick (w sandzie amatorskiej nie ma uderzeń kolanami - w profesjonalnej są). Wykonuje się też wszelkie rzuty z judo - przez biodro, ramię, nogę, można robić rzuty poświęcenia oraz techniki zapaśnicze "na wysoko" - wejście w dwie nogi, w jedną nogę, półsuples i suples, wszelkie zastawienia, podcięcia. Punktowane są też (jak już było napisane) wypchnięcia poza pole walki (leitai), które jest większe od zwykłego ringu (8x8), w sandzie profesjonalnej walczy się na ringu.
Jeżeli chodzi o znalezienie filmów w necie, to jest ich mnóstwo, ale większość jest pod nazwą sanshou (sanda i sanshou stosuje się wymiennie)
 
Ten link niedziała od fightcardu,po pierwsze walczyło 14 zawodników nie 22 cosik jest nie tak, a nie wierze w to żeby zawodnicy czekali na zarobione pieniądze tak długi okres czasu bez nagłośnienia sprawy nie wypłacalności tego pana wcześniej to jest chyba oczywiste
 
@Dazz



link jest zablokowany :)



Poza tym jak piszę informacje mam od samych zawodników, więc są sprawdzone :)
 
Widzialem te walki na TVP Sport - większość trzymała wysoki poziom. Szkoda zawodników.
 
Dla mnie jest zastanawiającę że ów pan bezproblemowo zgarnął kasę za bilety i ogarnął TVP Sport jest naprawdę "przedsiębiorczy" ale dziwię się zawodnikom którzy podpisywali kontrakty jak i ich trenerom że dali sie wyrolować,chyba że takie sprawy załatwia sie na przysłowiową ,GĘBĘ' bez żadnych umów.
 
Dazz są umowy podpisane, natomiast część fighterów skierowała lub zamierza skierować sprawę do sądu.
 
Prawidłowo skoro nie postępuje zgodnie z zawartą umową, pozwijcie ów pana ze wzgledu na zawartą umowę jak i poniesione straty ze względu na nie wywiązania sie warunków umowy czyli terminowej płatności wynagrodzenia
 
No to już kwestia fighterów, ja tylko przybliżyłem temat społeczności po czym otrzymałem wiadomość, że stanę przed sądem za pomówienia ;)
 
Dazz są umowy podpisane, natomiast część fighterów skierowała lub zamierza skierować sprawę do sądu.




Proponuję pozew zbiorowy. Taniej i sprawniej.



EDIT:







No to już kwestia fighterów, ja tylko przybliżyłem temat społeczności po czym otrzymałem wiadomość, że stanę przed sądem za pomówienia ;)


Patrz, a na prawnika to jest kasiora.
 
Back
Top