Orange sport zakończy nadawanie?

grabuss

Oplot Challenge
Middleweight
Nadawany przez Telekomunikację Polską sportowy kanał telewizyjny Orange sport traci prawa do Ekstraklasy, a od czerwca znika z oferty Cyfry+. Czy stacja zakończy nadawanie?
Czarne chmury wiszą nad kanałem Orange sport. Stacja wraz z grupą TVN przegrała przetarg na prawa do pokazywania Ekstraklasy, rozgrywki polskiej ligi były główną atrakcja stacji. Pełne prawa do Ekstraklasy nabył Canal+ (o czym szerzej informujemy tutaj). Dodatkowo od czerwca 2011 roku Orange sport zniknie z oferty Cyfry+ (więcej o tym tutaj), która zapewnia dostęp do ponad 1,5 mln gospodarstw domowych.

Jak informuje Presserwis, nieoficjalnie mówi się o planach zakończenia emisji kanału. Dziennikarze stacji w nieoficjalnych rozmowach przyznają, że sytuacja jest napięta, ale otrzymali zapewnienie, że kanał na razie funkcjonuje bez zmian. Nie wiadomo jak długo.

Telekomunikacja Polska na razie nie chce ujawniać swoich planów dotyczących przyszłości kanału. W tej sprawie milczą także Szef Orange sport oraz rzecznik Grupy TP, którzy nie chcą komentować informacji dotyczących planów zamknięcia kanału.

Jedno jest pewne, Orange sport bez Ekstraklasy poważnie traci na swojej atrakcyjności, szczególnie jako kanał Premium - stacja dostępna jest za dodatkową opłatą (ok. 14 zł).

Źródło: Presserwis

http://media2.pl/media/79091-orange-sport-zakonczy-nadawanie.html#utm_source=internal&utm_medium=link&utm_campaign=popularne_news



Chyba nie muszę mówić czym się to dla nas fanów MMA skończy :P, znowu szukaniem nie zacinających się streamów :P, miejmy nadzieje,że całkowicie nie znikną ( z cyfry orange sport znika 1 czerwca).
 
o ja jebie ale lipa :(



ja specjalnie kupilem cyfre pod MMA. A w dodatku orange sport zamierza zakonczyc nadawanie. Wszystko przez szmacianke i 22 spoconych kopaczo biegaczy :-)



kurwaaaaaaa
 
Ktoś kiedyś wspominał, że Orange Sport po wypełnieniu kontraktu z Cyfrą przejdzie pod skrzydła Polsatu. Ile w tym prawdy? Dyrma, ratuj!
 
Właśnie , gdzie jest Dyrma? Dawno się ten Pan nie wypowiadał, a tematów, chociażby o KSW, było aż nadto
 
Właśnie , gdzie jest Dyrma? Dawno się ten Pan nie wypowiadał, a tematów, chociażby o KSW, było aż nadto
 
kurde cos mi sie zdaje ze zakoncza nadawanie, tak to by cyfra przedluzyla z nimi umowe jesli w najmniejszym stopniu by im sie to oplacalo.



Moze transmisje UFC przejdą do OSI ??
 
noodles Pociesz sie, ze nie jestes sam. Mam nadzieje, ze jakos sie uratuja albo jakas inna stacja sie tym zajmie. I pomyslec, ze bede tesknil za Janiszem.
 
Canal+ ma już estraklasę, jest to program bardziej nastawiony na piłkę nożną niż na sporty walki i szczerze wątpię, żeby Canal+ chciał UFC już prędzej Puls chyba chociaż pewnie ich nie stać.
 
Tez mi sie wydaje ze jedyne stacje ktore wchodza w gre to polsat i eurosport (maja strikeforce w koncu )
 
zapomnijcie o UFC w ogolnodostepnej TV. nikt im nie da tyle, na ile cenia swoj produkt. Canal plus jak dla wchodzi tylko w gre teraz. zaden Polsta sport, czy Puls.
 
Polsat sport nie wykupi, przeciez to jest stacja nastawiona na boks. Pokazuja praktycznie wszystkie wazniejsze gale, odbywajace sie w godzinach UFC
 
najprawdopodobniej OS dołączy do oferty n-ki







zreszta juz tam czeka "pusty" kanal 119 tuz przed OSI :)
 
ta opcja mi sie w sumie najbardziej podoba gdyz jestem posiadaczem telewizji nowej generacji :D



ja mam OSI na 68 chyba ze cos sie zmienilo
 
Z tego co wiem licencja na gale UFC wcale nie jest taka droga. Ale to nie takie proste, kryzys na rynku reklamowym uderzył głównie w mnieszje stacje, wszyscy operują na ciasnych rocznych budżetach. Jeśli OS pójdzie na dno, może się okazać, że trochę czasu minie zanim UFC powróci do polskiej TV.
 
Milan - Gale bokserskie leca zazwyczaj na polsat sport extra.



Nie mialbym nic przeciwko temu zeby Polsat Sport przejal od Orange Sport transmitowanie gal UFC
 
A mi by nawet odpowiadał ten Eurosport 2. Niedrogo można wykupić kanał w internecie i wszystko jest pięknie i każdy zadowolony.
 
Jakiś czas temu czytałem wywiad z panem od c+ w którym mówił, że c+ pracuje nad rozwojem oferty sportowej m.in. jeśli chodzi o sporty walki. Więc może oni się zainteresuja UFC jeśli OS padnie.
 
nie mam OS ,ale osi chetnie oglsdsm. mam nadzieje ze program trafi na platforme polsatu gdzie teraz widnieje jako nieosiagalny a jakis czas temuwidzialem go w ofercie,
 
Polsat Sport już kiedyś pokazywał gale Pride no ale było to gdy Nastula w nich walczył. Teraz UFC trochę ciężka sprawa. Polsat zwykle kupuje coś na takiej zasadzie, że muszą tam występować Polacy np.: Eredivisie, kiedyś BundesLige bo było kilku polskich piłkarzy, zwykle mecze jak pokazywali to też te z Polakami (typu Energie Cottbus - Norymberga ;) ) + wiadomo hity (Bayern - Borussia). Ostatnio jak Pudzian walczył to Moosin kupili. Tak samo z F1 dopóki Kubicy nie było to tego nie pokazywali jak się tam pojawił to już to było. Dziwi mnie tylko, że NBA nie pokazują widać Gortat to za mało. Prawda niestety jest taka, że bez Pudziana w UFC nie ma co na transmisje w Polsacie liczyć więc na pewno sobie nie pooglądamy. Wiem, że parę lat temu za prawa na cały sezon Eredivisie zapłacili jakieś 100 tys dolarów. Orientuje się ktoś ile OS zapłacił za UFC?
 
"Mimo, że Canal+ w swojej ofercie posiada różne dyscypliny sportowe, to stacja kojarzona jest przede wszystkim z piłką nożną. Czy w planach Canal+ jest powiększenie praw do innych dyscyplin, np. walk MMA?"



- Jak już wspominałem Ekstraklasa obok europejskich lig piłkarskich, to bardzo istotny element oferty Canal+ Sport. Dostarczamy naszym widzom wielkich sportowych emocji. Jest to jeden z głównych argumentów decydujących o korzystaniu z propozycji Canal+. Jesteśmy liderem na rynku praw sportowych. Pokazujemy najbardziej prestiżowe rozgrywki. Niedawno przedłużyliśmy prawa do najsilniejszych piłkarskich lig europejskich, żużlowego cyklu Grand Prix i Drużynowego Pucharu Świata, a także koszykarskiej Euroligi, polskich gal boksu zawodowego oraz boksu wagi ciężkiej.


Myślimy nad dywersyfikacją naszej oferty. Wciąż śledzimy możliwości pozyskania praw do kolejnych dyscyplin i kolejnych wydarzeń sportowych. W obszarze naszych zainteresowań są m.in. relacje sportów walki, w tym boksu. Chcemy wzmacniać także ofertę 3D, której jesteśmy prekursorem w Polsce. Stworzyliśmy specjalne pasmo Canal+ 3D, w którym będziemy regularnie oferować trójwymiarowe relacje z emocjonujących wydarzeń sportowych. Nieustannie myślimy o kolejnych, unikatowych atrakcjach dla naszych widzów, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach. Nie chcę psuć efektu niespodzianki.







całość tutaj"




http://media2.pl/media/79056-szef-sportu-canalplus:-pelna-ekstraklasa,-urozmaicanie-oferty.html#utm_source=internal&utm_medium=link&utm_campaign=popularne
 
Platforma N podjęła współpracę z TP, więc może prawa do transmisji, które posiada OS przejdą do nSport ewentualnie jak ktoś wyżej wspomniał - do OSi.
Jest jeszcze jedna opcja - ze względu na brak ekstraklasy Orange Sport przestanie być kanałem premium (dodatkowo płatnym) i dołączy do N jako zwyczajny kanał współtworzący pakiet sport.
 
Ja ciągle licze, że C+ dołączy UFC do swojej oferty - czasem transmitują większe walki bokserskie, także od dłuższego czasu są zainteresowani polskim MMA.
 
Czyli dzisiaj oglądamy ostatnią galę UFC w OS ...



Może by napisać do Szaranowicza, niech TVP kupi UFC. :-D
 
Moze jednak w N - ce.



Pojawiają się nieoficjalne informacje, że stacja od czerwca zniknie z <nbsp></nbsp>operatora w tej sprawie. Telekomunikacja Polska zapewnia jednak, że Orange sport nadal dostępny będzie w jej usłudze telewizyjnej (drogą kablową i satelitarną). Nadawca nie zdradza także czy stacja trafi do oferty telewizji "n". Obecnie TVN oraz TP finalizują negocjacje - w najbliższych dniach zostanie zaprezentowana nowa, wspólna oferta telewizyjna. Pod znakiem zapytania stoi także forma dystrybucji kanału (premium czy w ramach pakietu, jak np. TVP Sport). Pojawią się także informacje, że stacja może zakończyć nadawanie.



http://media2.pl/media/78990-co-dalej-z-orange-sport.html
 
@Shogun


Co do F1 to akurat się mylisz. Pokazywali F1 jeszcze sezon albo nawet dwa przed przyjściem Roberta Kubicy. Oczywiście, początkowo nie emitowali tego na Polsacie, tylko na TV 4. O ile dobrze pamiętam, przerzucili się na Polsat, gdy Robert był rezerwowym kierowcą BMW Sauber.
 
Back
Top