Oglądalność MMA - rekordy.

kokos80

Brutaal
Super Heavyweight
Jesli chodzi o Europe, to chyba rekord nalezy do KSW, czyli walka Pudziana z Najmanem (5,7 mln.). Nie dawno zamiescilem statystyke ogladalnosci KSW.



http://cohones.mmarocks.pl/topic/ogladalnosc-ksw



To co mnie ciekawi to rekordy na innych kontynentach. Slyszalem, ze w USA, rekord ma Kimbo, okolo 6 mln. Jego walka z DVD.



W Japonii to pewnie rekordy sa bliskie 30 mln, bo tam to jednak jest zainteresowanie. Sa jakies rankingi w maire aktualne? Jakies dane. O UFC to wiadomo, dzieki podawanej liczbie ppv. rekord maja 1,6 mln. w SF?
 
Póki co chyba nikt nie zbliżył się do liczb ze szczytu boom'u w Japonii



http://sports.yahoo.com/top/news?slug=dm-mmatopten122107



Rating w Japonii to procent populacji więc epicką walkę Sappa z Akebono oglądało ponad 52 miliony osób.
 
hmm z tym doliczaniem to bym tak nie robil. w takim wypadku mozna doliczyc Kimbo kilka milionow z YT. SF mialo, kiedy walczyl Ali o pas 480 000 w peaku. pewnie wiecej widzialo to walke na necie. ogolnie widac, najlepsze cyrki sa.
 
Tylko, że jedno PPV na UFC 100 ogłądało średnio 8 osób i to całkiem, co innego niż obejrzenie walki na yt.
 
UFC, Lesnar w 4 galach z 6 (over 1mln.). nie wiem, z tym ppv to fakt, trzeba bulic, wiec pewnie robia z rzuty :) po 5$ i ogladamy.
 
• Walka wieczoru na gali Strikeforce: Fedor vs Rogers, pokazywana przez CBS, była oglądana przez imponujące 5,46 milionów widzów w samch Stanach Zjednoczonych. Walka była także transmitowana w Rosji przez Kanał 1, największą stację telewizyjną w kraju, obejrzało ją aż 16 milionów ludzi. W dodatku, walka Fedora z Rogersem była też nadawana przez Koreańską stację SBS, jedną z trzech największych w tym kraju, podobnie było w Chinach, UK, Nowej Zelandii, Finlandii, Afryce, Turcji, Izraelu, Indonezji, Bułgarii, Romunii i na Malcie. Walkę Fedora można też było obejrzeć na żywo, za pośrednictwem stron internetowych, gdzie uzyskała rekordową oglądalność, i jest jedną z najchętniej odtwarzanych walk na stronach oferujących usługę Video on Demand. •



znalazlem na necie, czyli w Europie Fedor na 1, a nie Pudzian.



Fedor, Kimbo, Lesnar, Pudzian, Saap. widac ci z wagi ciezkiej wykrecaja najlepsze wyniki.
 
Czytałem, że sztab Fedora poddał kilkukrotnie większyk wynik od faktycznego.
 
kokos80 to są wyniki ściemnione przez M-1. Jak sprawdzałem wynik oglądalności tej gali na rosyjskich stronach zajmujących się ratingami rzeczywiście liczba osób oglądających galę była nieznacznie wyższa od Pudziana (jak dobrze pamiętam jakieś 5-6 mln), ale już procentowy udział wszystkich posiadaczy telewizorów znacznie niższy.
 
@koks80
Ale w jakim czasie? Wątpie, żeby na żywo. A autorowi wątku chodzi o największą oglądalność na żywo.
 
a orientujecie sie moze jaka ogladalnosc mialy ostatnie walki UFC prezentowane na FB i youtube?
 
Tylko ostanie UFC możnabyło oglądać również na YT. Swoja drogą ile PPV sprzedało UFC 129/130/131, bo nie widziałem informacji na stronie?
 
Tens
UFC 129 - 800-900tys PPV
UFC 130 - 300-325tys PPV [LOL]
UFC 131 chyba jeszcze nie wiadomo
źródło: wikipedia
 
czyli tak:

Europa - Pudzian i Fedor, rekordy w granicach 6 mln.

USA - Kimbo 6,5 mln.

Azja - KEN KANEKO VS. CHARLES "KRAZY HORSE" BENNETT ok. 35 mln.
Saap to jednak w K-1 wykrecil.
 
Nie dziwi mnie słaba oglądalność UFC 130. Słaby main-event, wgl main card też jakoś nie powalał.
Za 131 nie spodziewałbym się dużo większej sprzedaży, bo nie było Lesnara.
 
Rekord w USA pobity, JDS vs. Cain - 8.8 mln.



Europa - nie wiem ile miala ostatnia walka Fedora...
 
Lesnar nie, a juz na pewno nie Fiodor; ale Pudzian z KSWXII, Sapp i Bimbo jak najbardziej. Zreszta u Lesnara nieco "freakowy" efekt - bo to w pewnym stopniu kwestia popularnosci z WWE.
 
UFC 131 - 325.000



UFC 132 - 350.000



UFC 133 - 310.000



UFC 134 - 335.000



UFC 135 - 450.000



UFC 136 - 250.000 :/



UFC 137 - 280.000
 
Back
Top