Nowy klub UKS grappler Bieruń

prgz

Oplot Challenge
Lightweight
Witam jak w tytule otworzyłem nowy klub w którym dzieci i młodzież mogą trenować sporty walki takie jak zapasy grappling mma. Staram się w mieście o dotacje i szukam finansów aby młodzież mogła w godnych warunkach trenować. Piszę tu aby zasięgnąć informacji odnośnie tworzenia strony klubowej bo wpadłem na pomysł aby tą stronę komercjalizować uważam że popularność może mieć wpływ na rozmowy z potencjalnymi sponsorami od roku walczę i działam aby ten klub mógł funkcjonować. Czy macie może jakieś pomysły lub informację gdzie jeszcze można pozyskiwać potencjalne środki na działalność klubu sportowego. Za informacje był bym bardzo wdzięczny.



http://grappler.com.pl/



bubi już lepiej ??
 
z "potęcjalną mlodzierzą" może być ciężko.



Do UE na rozwój stowarzyszenia, pisać do sponsorów, wytrenować kilku prospektów(ktoś ich zauważy na zawodach to zasponsoruje), jakieś programy partnerskie z miastem.



Najpierw wydaję mi się, że musisz mieć jakieś osiągnięcia.
 
Przejdź do właściwego Urzędu - w Twoim przypadku o ile się nie mylę to Starostwo Powiatowe w Bieruniu przy ul.Św. Kingi i męcz, męcz, męcz do skutku. Wpraszaj się na sesje rady powiatu, pisz wnioski o dofinansowania, składaj petycje - drzwiami wyproszą - wchodź oknem. Przejrzyj, zapoznaj się z nazwiskami (Spyra, Barcik, Odelga ), ze składem komisji odpowiedzialnych za rozwój kultury fizycznej w Radzie Powiatu - atakuj do nich, pisz, dzwoń, umawiaj się - krótko mówiąc im bardziej będziesz zdeterminowany tym głośniej będzie tam o Tobie.A to nierzadko przekłada się na wygospodarowanie jakichś środków jak nie teraz, to w projekcie przyszłorocznego budżetu. Jeśli nie mają w budżecie, niech pomogą składać wnioski unijne, pokierują co jak i gdzie dalej...



Na prywatnych sponsorów nie masz co liczyć. Dziś sponsoring to jest ciężki kawałek chleba, bez tytułów i osiągnięć nie masz co liczyć. Mówię realnie jak jest. Powodzonka, dobrze, że działasz ;)
 
urzedy miasta i powiatu czesto sa gluche na potrzeby takich klubow. Wiem bo sam trenuje TKD w jednym z najlepszych klubow na mazowszu a moze i w Polsce. Trener/własciciel juz wielokrotnie staral sie o dofinansowanie dla klubu i mimo ze sukcesy sa (kilku reprezenatnow polski, kilku mistrzow polski, swiata i europy, od lat w czolowce klasyfikacji zespolowej na mistrzostwach i pucharach polski) brak choćby złotówki od miasta czy powiatu
 
Domyślam się silvex, że tak to może wyglądać. Dlatego właśnie piszę, by wyrzucany drzwiami wchodził oknem.



Na pieniądze z Unii nie liczyłbym już w ogóle, na prywatnych sponsorów tym bardziej. Nie zniechęcajmy więc pytającego, niech próbuje. Każda Gmina może inaczej gospodarować środkami, a nóż widelec ;)
 
Dzięki za info liczę na więcej potwierdzonych informacji jak trenujecie zapytajcie w klubach może coś ciekawego się dowiecie, juz sprawdzam link od was dziękuję.
 
W Bieruniu wszystko trzyma Bigos z kung-fu więc nie licz na duże dotacje, przykre ale prawdziwe.
 
Pierwsza rzecz - jaka jest forma prawna tego przedsięwzięcia?



Jeśli jest to stowarzyszenie (tutaj oczywiście ileś wymogów, m. innymi 15 członków założycieli, rejestracja w KRS, trzymanie księg rachunkowych, powołanie organów itd - ale jest to do zrobienia np z kilkoma przedsiębiorczymi rodzicami), dbając o rozwój kultury fizycznej możesz z tego zrobić organizację pożytku publicznego -> będzie można przekazywać na jej rzecz 1% podatku. Poza tym często inaczej jest się traktowanym w rozmowach w urzędach i innych miejscach, jeśli nie jesteś Pan X z jakiegoś klubu grappling tylko reprezntujesz np 'Stowarzyszenie młodzieżowej kultury fizycznej GRAPPLING'.



Jeśli natomiast jesteś osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą są na jej uruchomienie do wyciągnięcia pieniądze z urzędu pracy oraz funduszy unijnych -> gmina powinna zatrudniać kogoś, kto zajmuje się doradztwem w tych sprawach, zorientuj się
 
Generalnie to klub jest zarejestrowany od 2010 roku jako UKS grappler Bieruń lecz z braku maty nie dzialal do paź 2011. W tej chwili mamy mate i za nami 4m treningow co do dotacji to do UM juz zlozylem wnioski i 02.09 bedzie spotkanie. Wspiera mnie bosir Bieruń i ciesze sie z tego bo moge oplacic instruktora dla dzieci lecz nie moze mi zagwarantowac dofinansowania do wyjazdow na zawody dla dzieciakow i mlodziezy.Rownierz czekam na info ze starostwa czyli powiatu tam cos moge otrzymac do organizacji imprez sportowych i tylko tyle, chyba ze sie cos zmieni. Chodzi o to abym sie w tym poscie dowiedzial czegos jeszcze jak ktos bedzie wiedzial to prosze o pomoc, i o info. Z tym 1% to gdzie musze cos zglosic i co musze spelniac?? Ja osobiscie myslalem pracowac nad komercjalizacja strony i w sumie ok mogl bym jakies newsy redagowac aby prowadzic rozmowy ze sponsorami ale puki nie mam pracy lecz jak gdzie bede pracowal to nie ogrne tego wszystkiego.



www.grappler.com.pl
 
Zgłoś sie do PZZ skoro będziesz promował zapasy jak i grapling wg mnie jakieś pieniądze od związku Ci się należą,chyba że juz je dostajesz
 
PZZ nie ma pieniędzy na wyjazdy polaków na mistrzostwa swiata i europy w grapplingu, więc z dofinansowaniem klubu może być mega ciężko.
 
akurat o tym cos wiem bo jak bylem mlody to mnie klub i pzz olali i jako mistrz polski nie polecialem na Mś i to nie jednokrotnie wiec PL standard.
 
Z tym 1% to gdzie musze cos zglosic i co musze spelniac??
Trzeba mieć status 'organizacji pożytku publicznego' - ale wymaga to określonej formy prawnej, np. formy fundacji albo stowarzyszenia.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacja_po%C5%BCytku_publicznego

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stowarzyszenie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja

Jest przy tym dużo formalności, jakie trzeba spełniać, wymagana jest do tego określona ilość osób (np do samego powołania stowarzyszenia 15 osób) - samemu tego nie pociągniesz raczej, także chyba na ten moment nie jest to dla Ciebie dobra opcja :/
Ale może jak zbierzesz wokół siebie więcej życzliwych chcących wspierać tą ideę osób to będzie się opłacało tym tematem zainteresować :)

Na pewno jak wyżej radzą musisz cisnąć powiat i urzędasów, daj znać jak coś z tych umówionych spotkań wyniknie. Warto tematem zainteresować jak największą ilość osób, w ilości siła :) tak jak mówisz masz wsparcie bosiru - to bardzo dobry początek! Może w pobliżu działają inne tego typu jednostki, które by mogły klub wspierać?

powodzenia, gdyby mi coś przyszło do głowy to rzecz jasna napiszę
 
Back
Top