Nowe organizacje a sytuacja KSW i FEN.

Luiz N

BAMMA
Flyweight
W ostatnim czasie coraz więcej organizacji powstaje w polskim mma - MMA VIP, EFM, HIGH LEAGUE itd itp zastanawiam się jak się to ma do sytuacji KSW oraz FENU. Pamiętajmy, także , że jest jescze ARMIA, BABILION czy pomniejsze organizacje.
Pycha, kroczy przed upadkiem czy brak czujności sprawił , żę KSW staneło w obliczu największego kryzysu ostatnich lat? W organizacji nie ma już Materli, Popka, Akopa, lada moment na emeryturę przejdzie Pudzian, Khalidov czy Kołecki. Odnoszę wrażenie, że to tak trochę jak z zastępstwem dla Pudziana podczas ostatniej gali nie ma żadnego planu B.

Fen lada moment straci Fornellę, Chińczyka czy Kijańczuka , którzy i tak nie są znani szerzszej publiczności śmiem twierdzić, że FEN nie wykreował żadnej gwiazdy w ciągu ostatnich paru lat.

Jako problemy KSW wymieniłbym "
- zbytnie przywiązanie do zawodników z zagranicy z jednego żródła tylko z UFD GYM
- coraz gorsze wybory matchmakingowe ( przekonanie o niemylności dyrektora sportowego KSW?) przedziwne prowadzenie kariery Damiana Janikowskiego ( elektryzujace walki na początku , MAterla czy Kołecki vs obecne , które nie obchodzą nikogo), kompletna porażka przy zastępstwie dla Mariusza Pudzianowskiego, którą nawzałbym kompromitacją ( to był moment na myślenie out of the box czyli np rywalem mógłby Kornik lub Juras czy ewentualnie Kołecki).
- brak następców " koniów pociagowych KSW" poza Soldicem
- zbyt restrykcyjne kontrakty ( brak możliwości odejścia do UFC) blokują rozwój organizacji

Jako problemy FEN wymieniłbym:
- brak umiejętności wypromowanie zawodników
- fatalnie spisane kontrakty z zawodnikami ( dużą rzesza odchodzi do ACA lub KSW)
- brak spójności przekazu ( stawiamy na sport a za pół roku będą u nas freaki)


To by było na tyle. Co wy o tym sądzicie? Czy KSW i FEN są zagrożone rozwojem nowych organizacji?

PZDR
 
Fen juz zmienił strategie. Józwiak mówi nawet o 3-4 freakach na gale w systemie ppv
To ma sens, niestety ale fen ma dużo zawodników którzy mimo dobrych umiejętności są nierozpoznawalni co przekłada się na niską sprzedaż ppv
 
W ostatnim czasie coraz więcej organizacji powstaje w polskim mma - MMA VIP, EFM, HIGH LEAGUE itd itp zastanawiam się jak się to ma do sytuacji KSW oraz FENU. Pamiętajmy, także , że jest jescze ARMIA, BABILION czy pomniejsze organizacje.
Pycha, kroczy przed upadkiem czy brak czujności sprawił , żę KSW staneło w obliczu największego kryzysu ostatnich lat? W organizacji nie ma już Materli, Popka, Akopa, lada moment na emeryturę przejdzie Pudzian, Khalidov czy Kołecki. Odnoszę wrażenie, że to tak trochę jak z zastępstwem dla Pudziana podczas ostatniej gali nie ma żadnego planu B.

Fen lada moment straci Fornellę, Chińczyka czy Kijańczuka , którzy i tak nie są znani szerzszej publiczności śmiem twierdzić, że FEN nie wykreował żadnej gwiazdy w ciągu ostatnich paru lat.

Jako problemy KSW wymieniłbym "
- zbytnie przywiązanie do zawodników z zagranicy z jednego żródła tylko z UFD GYM
- coraz gorsze wybory matchmakingowe ( przekonanie o niemylności dyrektora sportowego KSW?) przedziwne prowadzenie kariery Damiana Janikowskiego ( elektryzujace walki na początku , MAterla czy Kołecki vs obecne , które nie obchodzą nikogo), kompletna porażka przy zastępstwie dla Mariusza Pudzianowskiego, którą nawzałbym kompromitacją ( to był moment na myślenie out of the box czyli np rywalem mógłby Kornik lub Juras czy ewentualnie Kołecki).
- brak następców " koniów pociagowych KSW" poza Soldicem
- zbyt restrykcyjne kontrakty ( brak możliwości odejścia do UFC) blokują rozwój organizacji

Jako problemy FEN wymieniłbym:
- brak umiejętności wypromowanie zawodników
- fatalnie spisane kontrakty z zawodnikami ( dużą rzesza odchodzi do ACA lub KSW)
- brak spójności przekazu ( stawiamy na sport a za pół roku będą u nas freaki)


To by było na tyle. Co wy o tym sądzicie? Czy KSW i FEN są zagrożone rozwojem nowych organizacji?

PZDR
Mam wrazenie ze ksw zamiast się rozwijać to zaczęło się cofać.
Czołowi zawodnicy zaczęli odchodzić (Gamer i Materla)
Zostal im jedynie Pudzian i Mamed ze starej gwardii..
Mamed pewnie ostatnia walka z Soldicem a Pudzian tez 2-3 walki maks i emeryturka.
Ksw bedzie musiało konkurować z FENEM i EFM. Babilonu nawet nie liczę bo to gówno
 
W ksw mnie boli fakt braku sciagania fajnych zagranicznych nazwisk. Ostatnie nazwisko, ktore mnie jakkolwiek grzalo to byl Palhares, który walczył w 2016 roku z materla... Chodzi o nazwisko, które jak zobacze to nie bede musiał go googlować, bo walczyl w UFC i nie byl tam chlopcem do bicia.
Fen jakos ambiwalentnie odczuwam imo wyjebac tych influencerów z EFM i chętniej zapłace 20-25 zł za ich gale niż za najlepsza mozliwa karte fenu 40 zl
 
W ksw mnie boli fakt braku sciagania fajnych zagranicznych nazwisk. Ostatnie nazwisko, ktore mnie jakkolwiek grzalo to byl Palhares, który walczył w 2016 roku z materla... Chodzi o nazwisko, które jak zobacze to nie bede musiał go googlować, bo walczyl w UFC i nie byl tam chlopcem do bicia.
Fen jakos ambiwalentnie odczuwam imo wyjebac tych influencerów z EFM i chętniej zapłace 20-25 zł za ich gale niż za najlepsza mozliwa karte fenu 40 zl
Askham też się okazał dobrym nabytkiem, choć co do punktu o ufc to jednak nie było tak różowo

co do straty pozycji do przez te lata ksw rozbudowało sobie moim zdaniem taką pozycję że jeszcze będą w stanie przez kilka lat pociągnąć, pomimo braku Mameda, Pudziana czy Cipka, co do innych organizacji to życzę sobie żeby było ich jak najwięcej żeby młodzi mieli gdzie walczyć
 
Zgodziłym się z Tobą ale zastępstwo dla Pudziana to była groteska. Sam pomysł z bombardierem był naciągany i oburzenia Woja w rozmowie z INTHECAGE uwaząm za farsę.
KSW traci grunt pod stopami , teraz więcej ludzi mówi o KASJO vs PARKE aniżeli jakiejkolwiej walce KSW. Popatrz na nową organizację Materli jasne popełnili błed za dużo walk jak pierwszy błąd ale prowadząćy wypadli świetnie co do kwestii challangy to mała korekta i możę być nieźle. FEN jest w cięzkiej sytauacji trener Jocz to ikona po zwycięstwach Janka i możę położyć FEN po decyzji ws walki Kijańczuka. EFM show wystarczy że weźmie Gniadka, Kijańczuka i paru kolegów Materli i może być ciekawie.
 
KSW zbyt zawierzyło w swoją wielkość, i mimo iż jeszcze pewnie przez kilka lat będą funkcjonować to przy obecnym modelu biznesowym nie ma prawa to funkcjonować w przyszłości.

Gdyby EFM wzięło na konferansjera kogoś kto się wyróżni głosem i stylem od innych, i z całym szacunkiem ale Krzysztof Skrzypek też nie porywa tłumów. Mimo iż jest mega profesjonalny. KSW ma Kastę, może poszukać kogoś z tych kręgów. Pozbyło się tych celebrytów za 5zł i zmieniło skład prowadzących to było by naprawdę spoko wydarzenie. Oprawa było imponująca jak na start. Rozpiska sportowo nie odstawała od tego co serwuje KSW. Zawodnicy myślę że też bardziej ufali by Materli niż Kawulskiemu, Lewandowskiemu czy tym bardziej Juźwiakowi...
 
Bez ironii, Ważenie mnie bawiło komentarze prowadzaćych co do 4 żywiołów to kwestia gustu mnie średnio przypadło do gustu. Mała Ania czy Jongmen po prostu mi nie pasują do tej formuły. Możę lepiej zrobić reality show a la tylko jeden a potem gala.
 
Ja mam cicha nadzieje ze EFM bedzie nowa sila polskiego MMA. Pierwsze gale nigdy nie sa idealne. Musza sie pojawic bledy. Tylko on nich samych zalezy czy te błędy wychwyca i usuna czy tez przejda niezauwazone na porzadku dziennym. Cipek jest mega atutem. Tak jak KURSOR napisal. Ludzie z kregu bardziej beda ufac bijokowi ktory spedzil troche czasu w octagonie i zna temat. Wieszcze kilka dobrych transferow.
 
  • Like
Reactions: J.K
Woju w OCtagon Live u Turskiego w sumie ustosunkował się do mich argumentów. No ale po co Juras vs Pudzianowski?
 
Bez ironii, Ważenie mnie bawiło komentarze prowadzaćych co do 4 żywiołów to kwestia gustu mnie średnio przypadło do gustu. Mała Ania czy Jongmen po prostu mi nie pasują do tej formuły. Możę lepiej zrobić reality show a la tylko jeden a potem gala.
Jak dla mnie mongolski śmieszek był żenujący, a i ta pani zdaje się nie za bardzo wiedziała, gdzie się znajduje. Na Pasuta i resztę „influenceów” spuszczę zasłonę milczenia. Oczywiście te odczucia to kwestia mocno subiektywna, więc Tobie mogło się podobać. Co do samego EFM — obstawiam, że pociągną jeszcze ze dwie gale i dadzą sobie spokój – koszty pierwszej musiały być spore, a wynikami ppv nikt się nie chwalił. Zresztą w Polsce tego i tak nie da się zweryfikować – wotore chwaliło się wynikami i już ich nie ma.
 
Co do Pani redaktor nie zgadzam się, bardzo merytoryczna , proszę spojrzeć na wywiady z zawodnikami. Co do mongolskeigo śmieszka to on mnie śmieszy. KASTA jest nudny do bólu a RED to człowiek, którego interesuje chyba tlylko on sam.
 
Co do Pani redaktor nie zgadzam się, bardzo merytoryczna , proszę spojrzeć na wywiady z zawodnikami. Co do mongolskeigo śmieszka to on mnie śmieszy. KASTA jest nudny do bólu a RED to człowiek, którego interesuje chyba tlylko on sam.
Odnośnie kasty i reda zgadzam się w zupełności.
 
Narmo jednak nie w KSW. W jakim świetle to stawia KSW?
To ze podpisal kontrakt z one nie znaczy ze nie zawalczy w KSW...moze trzeba sie go lub wlodarzy KSW spytac oco chodzi..pozatym kazdy oni mowi ze to ogor
 
Tak sobie myśle, że udział Woja w Octagon live może właśnie potwierdza moją tezę , że KSW jest w mega kryzysie. Tak jak mówiłem nie następców Pudziana , Materli czy Mameda.
Jakby nie było EFM show możę być większą konkurencją niż FEN i to bardzo szybko. Przykłądowo można było kozacką walkę zrobić w KSW Izu vs Sarara czy rewanż Janikowski vs Kołecki zamiast męczyć nas De Freisami. Obawiam się, że pewna koncepcja się wyczerpała.
 
No po prostu to jest już temat szeroko omawiany w najlepszym programie o mma w mediach. Wydaje mi się, że KSW pwinno parę lat wcześniej zintensyfikować ilość gal i robić np 12 rocznie. DAłoby to możliwość ciągłości walk topowych zawodników a także stworzyło szansę na wykreowanie nwoych gwiazd. Ile KSW ma zawodników w swojje stajni? Ile walk stoczył mistrz Armii Tomasz Jakubiec odkąd przeszedł do KSW? Takich zawodników jest więcej. Ja jestem fanem KSW ale wydaje mi się, że gdzieś tam popełniono błąd. Tak jak wspominałe Janikowskeimu daje się na start w MMA samych przekozaków a Izu kelnerów. Ciekawie jest prowadzona kariera Kołeckiego ale w tym momemncie z kim powinien zawalczyć?!
 
No po prostu to jest już temat szeroko omawiany w najlepszym programie o mma w mediach. Wydaje mi się, że KSW pwinno parę lat wcześniej zintensyfikować ilość gal i robić np 12 rocznie. DAłoby to możliwość ciągłości walk topowych zawodników a także stworzyło szansę na wykreowanie nwoych gwiazd. Ile KSW ma zawodników w swojje stajni? Ile walk stoczył mistrz Armii Tomasz Jakubiec odkąd przeszedł do KSW? Takich zawodników jest więcej. Ja jestem fanem KSW ale wydaje mi się, że gdzieś tam popełniono błąd. Tak jak wspominałe Janikowskeimu daje się na start w MMA samych przekozaków a Izu kelnerów. Ciekawie jest prowadzona kariera Kołeckiego ale w tym momemncie z kim powinien zawalczyć?!
Z większością się zgadzam ale akurat Jakubiec już 2 razy wypadł z powodów zdrowotnych więc częstotliwość jego walk nie ma związku z tym że KSW mu ich nie proponuje.
 
Back
Top