Newsy i ploty z UFC

madafaka

Maximum FC
Middleweight
Rewanżowy pojedynek najlepszych lekkich został oficjalnie zapowiedziany. Odbędzie się on na gali UFC 118, 28 sierpnia w Bostonie.

Joe Doerksen (44-12) zastąpi kontuzjowanego Tima Creudera w walce z Tomem Lawlorem (6-2). Kanadyjczyk z imponującym rekordem wygrał ostatnie pięć walk - dwie przez decyzję, dwie przez TKO oraz jedną przez poddanie.

Znamy też już pierwszą planowaną walkę na oficjalnie ogłoszonej gali UFC on Versus 2. W wadze półśredniej Jake Ellenberger (22-5) zmierzy się z Johnem Howardem (11-4)

W sieci pojawiło się zdjęcie Tito Ortiza, zawodnik przeszedł chorobę , która prawdopodobnie zmusiła go do zrezygnowania z roli trenera w jedenastym sezonei TUF-a. Sam Ortiz twierdzi, że w wyniku hospitalizacji stracił ponad 15 funtów wagi. Twierdzi, że była to zwykła grypa.
hii-front-tito2_medium.jpg


Ryan Bader przeszedł operację dłoni, rekonwalescencja potrwa 6 tygodni.
88513139.jpg
 
Fajnie że Dirty Joe Doerksen wraca do UFC. Oby tym razem był to udany come back. Na pewno łatwo nie będzie mieć bo Tom Lawler to ciężki przeciwnik.
 
Mały Nog o walce z Griffinem:
http://www.lowkick.com/UFC/Little-Nog-talks-about-facing-the-well-rounded-Forrest-Griffin-7247
 
jeszcze dwa newsy z UFC, nie pamiętam czy były już wrzucane

Dwóch zawodników, wracających po porażkach, zmierzy się na finale jedenastego TUF-a. Spencer Fisher (23-5 MMA, 8-4 UFC) spotka się z Dennisem Siverem (15-7 MMA, 4-4 UFC).
Gala prawdopodobnie odbędzie się 19 czerwca w kasynie The Palms, w Las Vegas.

Na UFC 116 planowane jest zestawienie Matta Browna (11-8 MMA,4-2 UFC, ostatnia walka - porażka na UFC 111 z Ricardo Almeidą) z Chrisem Lytle (28-17-5 MMA, 8-7 UFC, ostatnia walka- wygrana na UFC 110 z Brianem Fosterem).
 
mmamania.com donosi, że na gali UFC on Versus (1 sierpnia w Solt Lake City) zobaczymy walkę Joe Stevensona (31-11) z Takanorim Gomi (31-6).


Bardzo dobre zestawienie :)


ps. Prośba do adminów - zmieńcie nazwę tematu na "Newsy i ploty z UFC". Dzięki!
 
Jon Madsen (5-0 MMA, 2-0 UFC), który w ostatniej walce pokonał Mustaphe Al-Turka, zmierzy się z debiutującym w UFC Czechem Karlosem Vemolą (7-0).
Vemola trenuje w London Shootfighters, wszystkie swoje dotychczasowe walki wygrywał w pierwszej rundzie.

Drugą szansę w UFC dostanie Jason MacDonald (24-13 MMA, 5-5 UFC), zastąpi on Davida Loiseau (który z kolei miał zastąpić kontuzjowanego Nicka Catone) . Zmierzy się z Johnem Salterem (4-1, 0-1 UFC)

W czwartek, 29 kwietnia, posiadacze Xboxa 360 i Sony PS3 będą mogli ściągnąć demo UFC Undisputed 2010.
Wersja demonstracyjna oferować będzie grę czterema ciężkimi :Mauricio Rua, Lyoto Machida, Rashad Evans, Quinton Jackson. Zagrać będziemy standardowy exhibition oraz turniej w trybie offline.

za bloodyelbow.com
 
Wywiad z Nogiem


z Edgarem


trashtalk Daleya przed walką z Koscheckiem :)
pudel36.jpg

"On twierdzi, że chcę wypromować swoje nazwisko przez walkę z nim? To on mnie wyzwał, ja się tym nie przejmuję. Nie jest takim świetnym zapaśnikiem. Jego zapasy były niwelowane, przez prawie każdego przeciwnika z którym walczył. Jego kick-boxing też nic nie znaczy. Jeśli będzie próbował stać ze mną chociaż przez sekundę, zacznę się obawiać o jego zdrowie.
Jego ground and pound to gówno. Jeśli próbował by go na mnie kiedy śpię, ledwie starczyło by mu siły żeby mnie obudzić. Jego poddania opierają się na jego sile, technika prawie nie istnieje. Jest dobrym atletą i jest silny, ale ja jestem dużo silniejszy. Jestem innym gatunkiem niż on. On na mnie nie zadziała. Zapomnij o tym, Fraglesie.
Znokautować mnie? Bardzo zabawne. Ludzie o szklanych szczękach nie powinni rzucać kamieni. Nie mam czarnego pasa w BJJ ale jestem pewny, że uderzam trochę mocniej od Paulo Thiago, który prawie urwał głowę Kosa. Pytanie za 10 punktów: Nazwij klauna z głupią fryzurą, który jako jedyny został znokautowany przez Paulo Thiago."
za ufc.com
 
Jones vs Matyushenko na Versus 2
jonesj.jpg


Źródło bliskie teamowi Bombsquad donosi, że pojedynek został słownie potwierdzony przez oba obozy i pozostaje tylko
podpisać kontrakty.
Vladimir Matyushenko (24-4,5-2 UFC) ostatnie dwie walki w UFC wygrał przez decyzję: z Eliotem Marshallem oraz Igorem Pokrajcem.
Jon Jones (10-1MMA,4-1 UFC) ,po przegranej przez dyskwalifikację (niedozwolone ciosy łokciem)z Mattem Hamillem, na UFC on Versus 1 szybko rozprawił się z Brandonem Verą.

za Bloodyelbow.com
 
Koscheck dla UFC.com :
"Kiedy to czytacie pozostaje już tydzień do mojej walki na UFC113z Paulem Daleyem. Poprzedni tydzień skupiałem się na tym aby nie doznać kontuzji, pracowałem ciężko nad cardio ponieważ reszta ciężkiej pracy jest już za mną. Niewiele możesz zrobić w ostatnim tygodniu więc składam wszystko w całość, żeby kiedy już dojdzie do walki wiedzieć, że zrobiłem wszystko, że jestem już przygotowany i czas trochę się pobawić.
8 maja to dzień zapłaty za ciężki obóz. Pieniądze są dużą motywacją i jest to jeden z głównych powodów dla których walczę. Mam duże umiejętności i kocham wygrywać, ale na koniec tego dnia chodzi o to żeby zarobić na siebie i swoją przyszłość,żebym mógł skupić się na treningu, sprowadzaniu nowych ludzi i płaceniu , żeby pomogli mi stać się mistrzem. Wszystko co robię w ciągu ostatnich paru lat to paca nad tym: dojście do momentu w którym mogę dać dobry show, wygrać tą walkę, zostać pierwszym pretendentem, walczyć o tytuł i zostać mistrzem UFC pokonując GSP.
Czuję, że nadchodzi mój czas i kiedy byłem już bliski rewanżu z GSP nie dochodziło do niego. Rzeczy nie dzieją się bez przyczyny i kiedy jedne drzwi się zamykają, inne się otwierają. Więc teraz myślę, że mój czas i ciężka praca teraz się odpłacą.
W wywiadach ludzie dużo ludzi spekuluje, że moja następna walka będzie z GSP, ale szczerze, nie wybiegam myślami tak daleko. Byłbym głupcem gdybym tak robił, nie wybiegam myślami poza walkę z Daley'em. On jest moim jedynym celem, pokonanie go. On mówi dużo głupot i mi się to podoba. Podoba mi się, że jest taki pewny siebie, że jest gotowy. To znaczy, że kiedy go obiję nie będzie żadnych wymówek. Jeśli będzie je robił, wyjdzie jakim człowiekiem jest Paul Daley.
Podczas, gdy każde zwycięstwo jest dla mnie słodkie, to nad Daley'e, będzie dla mnie jeszcze słodsze, ponieważ, jak napisałem na swoim blogu, przeszedłem przez piekło żeby je osiągnąć. Przeszedłem wojnę, miałem wiele prywatnych problemów, kontuzji; wygrałem kilka walk, kilka przegrałem i popełniłem błędy podczas mojej kariery ale to będzie słodkie uczucie pokonać Paul'a Daley'a.
Śmieszne jest to, że Paul Daley ciągle mówi że : stań ze mną "toe-to-toe". Więc może wdamy się w zapasy ? Jest na to spora szansa . Mam 50 obaleń na te 15 minut. Gwarantuję ci to. Za każdym razem jak Daley kładzie się spać musi myśleć " o $%^% Josh Koscheck pewnie mnie obali i rzuci głową o matę". Za każdym razem kiedy będzie wyprowadzał cios będzie się martwił, że rzucę nim o matę. O to bym się martwił, gdybym był Paul'em Daley'em.
Więc jeśli jesteś hazardzistą, lepiej jedź do Vegas i postaw pieniądze na Josha Koschecka bo teraz ten gość mnie wkurzył.Gwarantuję, że wejdę tam i obalę jego tyłek i założę RNC w pierwszej rundzie. Pewnie obiję go trochę przed tym duszeniem, ale w pierwszej rudzie będzie uduszony. I to będzie miał spania na ten tydzień : "jak do diabła powstrzymam obalenie i posadzenie tyłka na macie?".

tłumaczenie nie dosłowne.
 
Couture vs Toney
Były mistrz UFC w dwóch kategoriach wagowych - Randy Couture - w rozmowie z MMA Weekly Radio powiedział, że może walczyć z bokserem Jamesem Toney'em na jego warunkach. W light heavyweight lub heavyweight.
Couture:
"Nie robi mi to różnicy. Właściwie to myślę, że będzie w lepszej formie i będzie trudniejszym przeciwnikiem jeśli zdecyduje się zbijać do 205. Jeśli zdecyduje się pozostać w swojej wadze 230 funtów to nie ma znaczenia, nie jest ode mnie dużo większy."

Daley już na luzie
Daley dla MMAFighting.com:
"Dużo już było trashtalk, za dużo. Media powtarzają w kółko kilka rzeczy, które powiedziałem zaraz po ogłoszeniu walki ale ja jestem zbyt zajęty treningami żeby zwracać na to uwagę na to co on (Koscheck) mówi. Chce żeby moja walka przemówiła za mnie.
On będzie chciał mnie obalić, to jest pewne. Niezależnie od tego co on mówi, ja wiem co on będzie chciał zrobić, mam game plan i wiem, że będę gotowy na jego nieuchronne próby obaleń.
Oczywiście ja i moi trenerzy zawsze pracujemy nad tym elementem. Jestem najlepszy stojąc na nogach i nokautując ludzi, więc unikanie obaleń jest dla mnie bardzo ważne. Studiowałem sposoby w jakie on dochodzi do obaleń, obejrzałem kilka jego walk razem z moimi trenerami ale kiedy już zacząłem obóz pomyślałem, że oglądanie jego walk będzie mnie tylko rozpraszać. Oczywiście jestem fanem MMA i oglądałem jego pojedynki, ale przygotowuję się na swoją walkę i nie przejmuje się jego zapasami.
Denerwują mnie już ludzie pytający się, czy moja obrona przed obaleniami poprawiła się od czasu walki z Jakiem Shields'em. Jake Shields właśnie kompletnie zdominował Dana Hendersona - zapaśnika z olimpiady. Jake Shields może mieć jedne z najlepszych obaleń w MMA. Ja kilka z nich z zniwelowałem.
Nie patrzę na to jak na początek walki o pas UFC. Patrzę na to jak na każdą inna walkę. Chcę ją wygrać, jak każdą inną."

Lauzon vs Etim na UFC 118
Jak donosi fightersonlymagazine.com wracający po porażkach Joe Lauzon (18-5 MMA, 5-2 UFC) oraz Terry Etim (14-3 MMA, 5-3 UFC) zmierzą się na głównej karcie gali UFC 118.

trening Wanda


nowy trailer A-Team
 
Wygrany z Koscheck / Daley dostanie titleshota oficjalnie zapowiedzial Dana White na konferencji przed ufc 113


http://www.ufc.com/live/?systemId=595e115b-bf6c-4485-b549-3d0356c653c3&playerContextId=1d73bec4-f687-4fde-8dad-39320e36be67
 
Wyniki ważenia przed UFC113
UFC Light Heavyweight Championship
Lyoto Machida (204) vs. Mauricio "Shogun" Rua (205)

Josh Koscheck (170) vs. Paul Daley (170)
Kevin "Kimbo Slice" Ferguson (225) vs. Matt Mitrione (253)
Patrick Cote (184) vs. Alan Belcher (186)
Sam Stout (155) vs. Jeremy Stephens (155)
Tom Lawlor (185) vs. Joe Doerksen (186)
Marcus Davis (169) vs. Jonathan Goulet (169)
Johny Hendricks (170) vs. T.J. Grant (169)
Joey Beltran (239) vs. Tim Hague (266)
Yoshiyuki Yoshida (170) vs. Michael Guymon (170)
Jason MacDonald (185) vs. John Salter (185)
 
Wand trenuje z Lopezem


GSP gotowy na TUF'a
Georges St. Pierre:
"Wezmę wszystkich swoich trenerów, jeśli będą chcieli, na chwilę obecną się zgadzają. Mam też parę osób, które ze mną pracowały a nikt o nich jeszcze nie wie, nie były w moim narożniku ale odegrali wielką rolę w mojej karierze. Mam człowieka z Paryża, mistrza Muay Thai, pomaga mi przed każdą walką ale nikt go nie zna bo nie jest w moim narożniku.
To znakomity moment, cieszę się, że to się stało właśnie teraz, to będzie dobre doświadczenie, nie zapominając, że cały czas muszę ćwiczyć, być w formie bo zbyt szybko czeka mnie następna walka. To będzie dla mnie pierwsze takie doświadczenie. Ciesze się, bo robię wszystko całkiem inaczej niż inni zawodnicy, inaczej trenuję i ciesze się, że będę mógł to pokazać ludziom, to będzie znakomite doświadczenie."
źródło:mmaweekly.com

UFC ujawniło grapplingowe superfighty na 2010 UFC FAN EXPO, mające się odbyć na koniec miesiąca:
Hermes Franca vs. Bill Cooper
Shayna Baszler vs. Penny Thomas
Caol Uno vs. Fredson Paixao
Javier Vazquez vs. Jeff Glover
Takanori Gomi vs. TBA

Baroni na UFC 118
Phil Baroni (13-12 MMA, 3-6 UFC) zawalczy na UFC 118, przeciwnik nie jest jeszcze znany. Baroni nie wygrał w UFC od 2002 roku i będzie to zapewne dla niego walka o "być albo nie być" w organizacji.
 
Back
Top