Naważniejsza polska walka w UFC?

Najważniejsza polska walka w UFC?

  • Tomasz Drwal vs Thiago Silva

    Votes: 1 0.7%
  • Tomasz Drwal vs Ivan Serati

    Votes: 0 0.0%
  • Piotr Hallmann vs Francisco Trinaldo

    Votes: 6 4.0%
  • Joanna Jędrzejczyk vs Carla Esparza

    Votes: 80 53.0%
  • Joanna Jędrzejczyk vs Claudia Gadelha II

    Votes: 3 2.0%
  • Joanna Jędrzejczyk vs Karolina Kowalkiewicz

    Votes: 18 11.9%
  • Krzysztof Jotko vs Thales Leites

    Votes: 0 0.0%
  • Marcin Tybura vs Andrei Arlovski

    Votes: 2 1.3%
  • Joanna Jędrzejczyk vs Rose Namajunas

    Votes: 5 3.3%
  • Marcin Tybura vs Fabricio Werdum

    Votes: 16 10.6%
  • Jan Błachowicz vs Jimi Manuwa II

    Votes: 20 13.2%

  • Total voters
    151

Wejert

Brutaal
Heavyweight
W sobotę Janek w świetnym stylu zrewanżował się Jimiemu Manuwie. To na pewno jedna z najważniejszych walk Polaków w UFC. Ale którą można by określić tą najważniejszą? Debiut pierwszego Polaka? Pierwsze zwycięstwo? Pokonanie legendy? Zdobycie pasa? Co sądzicie?
 
Zależy czy rozpatrujemy walkę pod względem jaka stawka była na szali czy pod względem co zyskał Polak.
Jeśli chodzi o to pierwsze to wydaje mi się ze walka Tybury z Werdumem, bo w obecnej kondycji wagi ciezkiej mogla ona dać Polakowi title shota.
 
Najwazniejsza walka ? To chyba ta o pas Aśki.

Najwazniejsza wygrana ? To właśnie starcie Janek vs Manuwa II bo teraz Janek wskoczy do top 5 lub top 10 i ma szanse bić się nawet i o pas.
 
Zależy pod jakim względem wybieramy, jeśli chodzi o niesione emocje, to dla mnie: Joanna Jędrzejczyk vs Claudia Gadelha II, za to najwięcej radości miałem z Piotr Hallmann vs Francisco Trinaldo. Rankingowo to chyba Marcin Tybura vs Fabricio Werdum.
 
Najważniejsza męska walka. Tybur vs Werdum i Jan vs Gus.

Najważniejsza wygrana Jan vs Manuwa II.
 
Ważność walk Aśki trudne do oceny. Żeński sport to nadal #nikogo. Poza tenisem czy Rondą i olimpiadą
 
Właśnie przez to, że jest tyle możliwych aspektów podlegających ocenie jest to tak interesujące. Drwal vs Thiago to prehistoria, sam wtedy jeszcze nie interesowałem się MMA, ale biorąc pod uwagę jak trudno było się dostać do tamtego UFC to wielka sprawa. Ale z drugiej strony... Polka mistrzem świata lub Polak w main evencie UFC w starciu z legendą to też niesamowite wydarzenia. I pomyśleć, że doświadczamy tego mimo, że bilans Polaków w UFC jest ujemny (43-47) i kilku z krajowej czołówki jeszcze do UFC nie zawitało.
 
Jeżeli rozpatrywać pod kątem "najważniejsza dla Polski", to nie wiem jak można wybrać cokolwiek innego niż JJ vs KK o pas.

A Joanna vs Rose 2 będzie moim zdaniem najważniejsza pod każdym kątem. Stawką jest to, czy Polska znowu będzie mieć mistrza w organizacji. Jak ktoś pisze, że walka Tybury z Werdumem była ważniejsza, to chyba przedawkował leki.
 
joanana.jpg
 
pasy kobiecych dywizji...
o jeden walczą panie les...

by the way... Asia lub Karolina mają chłopaków?
bo ani Owczarz ani Raszewska nie mają...hmmmm
 
W tych ważnych walkach liczy się też wynik, dlatego przegrane walki odpadają np. Werdum-Tybura odpada.
Jeśli chodzi o najbliższą przyszłość to Namajunas/Jędrzejczyk 2, ponieważ:
1. pierwsza taka walka w UFC na popularnym kanale jakim jest Polsat Sport, a po walce Błachowicza widać, że potencjał jest spory
2. jak Asia wygra to bardzo to zwiększy zainteresowanie i wszyscy Polacy w UFC i nie tylko skorzystają, to jest w sumie chyba najważniejsza jej walka w karierze, może nie sportowo (bo 6 pasów już ma), ale marketingowo itd.
 
Po odrzuceniu walk kobiet zostaja 2 walki Tybury z legendami i walka Janka ze wzgledu na widowiskowosc.
 
Back
Top