Nate Marquardt rozwiązał kontrakt z BAMMA - może walka z Mamedem?

Apokalipson

Oplot Challenge
Welterweight
Na mmafighting.com wrzucili informację, że Nate rozwiązał kontrakt z BAMMA i szuka ewentualnych walk. Moim zdaniem byłby to świetny przeciwnik dla Mameda. Wreszcie ktoś naprawdę na poziomie, a nie jakiś menel czy emeryt. Co prawda Marquardt teraz walczy w welterweight, ale skoro w 2011 był w wadze średniej to może mógłby nabrać trochę masy i zmierzyć się z Mamedem. Tak czy inaczej byłby to świetny test dla Mameda i mam nadzieję, że KSW go ściągnie...

Link do artykułu: http://www.mmafighting.com/2012/01/13/nate-marquardt-bamma-severe-ties/

Kukul24

Legacy FC
Middleweight
"Menel czy Emeryt" chyba troche przesadziłeś :)

Słyszałem że Mamed ma już zaklepaną walke na KSW 19 z panem Miętkiem z pod monopolowego...

A tak na poważnie to Nate zgodził by się na 100% na walke z Mamedem choć wątpie że KSW będzie zainteresowane takim zestawieniem.

jajcarz

WSOF
Light Heavyweight
Niech nawet nie nabiera masy tylko przyjeżdża walczyć czy to na KSW czy MMA-Attack, taki zawodnik to wartość sama w sobie. Jest w Polsce kilku chłopaków którzy mogliby z nim powalczyć.

Apokalipson

Oplot Challenge
Welterweight
@ GLF, Kukul

Nie chodziło mi o wszystkich jego przeciwników... Mówiąc o menelu miałem na myśli Jamesa Irvina, a w kontekście jego osoby nie jest to, aż tak nietrafne określenie. Koleś jest uzależnieniony od środków przeciwbólowych, a jego stan psychiczny i fizyczny ma niekorzystny wpływ na jego kariere (nie zrobił wagi na KSW i zawiódł federacje na kilku innych frontach). Może nie wpisuję się on idealnie wizurenek "menela" spod sklepu, ale nie traktowałbym tej metafory aż tak dosłownie ;) Z kolei mówiąć o emerycie miałem na myśli 41 letniego Matta Lindlanda, wybacz ale trudno go takim nie nazwać...

jajcarz

WSOF
Light Heavyweight
Pisząc powalczyć nie miałem na myśli wygrywania. Myślę, że oprócz Mameda, Materla czy Drwal w 84, a w 77 Mańkowski zaprezentował się bardzo równorzędnie z Sobottą i myślę, że mógłby powalczyć.

Tens

WSOF
Heavyweight
Jest w Polsce kilku chłopaków którzy mogliby z nim powalczyć.

Zawalczyć, to może każdy z każdym. Inna sprawa, że żaden polski zawodnik nie byłby faworytem.

Apokalipson

Oplot Challenge
Welterweight
Wracając do tematu... Byłby to bez wątpienia najtrudniejszy przeciwnik z jakim przystało się Mamedowi zmierzyć i prawdziwy sprawdzian jego realnych umiejętności... Mam nadzieję, że jakaś polska federacja wykorzysta okazję i zaklepie go zanim zrobią to inni...

slawek1

Jungle Fight
Lightweight
Kilku zawodników w Polsce? Marquardt to światowej klasy zawodnik, niedostępny dla KSW,chociażby ze względów finansowych, jakoś nie widzę go w walce z nikim, oprócz Mamedem w 84,nie mówiąc już o -77,ale znając życie, rozwiązał kontrakt z BAMMA, żeby na nowo związać się z UFC

Tykersky

Legacy FC
Lightweight
Wydaje mi sie ze Nate jest w formie i to by był najlepszy aktualnie przeciwnik dla Mamedziora (nie licząc Lombarda oczywiście). Żaden ochlap z UFC zwolniony za porażki, miał długi staż w UFC, na koncie kilka znaczących nazwisk. Jestem za ! :D

Kukul24

Legacy FC
Middleweight
Niektórzy chyba nie zdają sobie sprawy że Nate był w momencie zwolnienia w top5 wagi średniej na świecie serio uważacie że jakiś polak miał by z nim szanse?

Nie chce nikogo obrażać ale Drwal został zwolniony po przegranych z 3 ligowym fighterem(Branch) Materla męczył się z Horwichem a wystawianie Borysa do tej walki to delikatnie mówiąc nieporozumienie jego największym wyczynem jest remis z Sobottą który przegrał wszystkie 3 pojedynki w Zuffie z przeciętniakami.

@Slawek

Ciekawa opinia być może faktycznie Dana chce zatrudnić ponownie Nate'a choć co do tego że KSW nie jest w stanie spełnić jego wymagań finansoych to sie nie zgodze. Ksw pewnie nie jest w stanie zapewnić mu zarobków porównywalnych do tych z UFC ale kto jest w stanie? Belltor pewnie tak ale jeżeli wygra turniej może Dream i to wszystko rynek pracy dla Nate'a drastycznie się skurczył.

turas

Maximum FC
Light Heavyweight
Ja liczę że jak nie Hector zawalczy z Memedem to Net to dla niego dobre rozwiązanie

slawek1

Jungle Fight
Lightweight
@ Kukul

W historii Dana przebaczał nie takie wpadki, więc moim zdaniem, skoro nie udało się zoragnizować walki Marquardt-Daley , Nate wróci do UFC. Nie jest aż tak bardzo rozpoznawalną postacią poza USA,żeby którejś organizacji opłacało się go zakontraktować, A co do KSW, to może i by bylo stać zapłacić mu tyle ile chce, ale czy było by to opłacalne ? Duże prawdopodobieństwo,że pokonałby Mameda, zgarnął by sporą kasę i zapewne wrócił do UFC, a KSW zostało by bez hajsu i z blizną na karierze Mameda

Kukul24

Legacy FC
Middleweight
Zgadzam się w 100%

A tak na poważnie to Nate zgodził by się na 100% na walke z Mamedem choć wątpie że KSW będzie zainteresowane takim zestawieniem.

To mój pierwszy komentarz pod tym tematem.

endriu

Jungle Fight
Welterweight
Marquardt

1. zbyt drogi

2. w razie ewentualnej wygranej pozostawia skaze na "marce" Mameda

3. przecietny "Kowalski" siedząc przed tv nie będzie widział róznicy miedzy Marquardtem a Irvinem, dla niego będzie liczyła się wygrana Mameda, a poziom sportowy i tak zmierzy na podstawie wyglądu zewnętrznego ew. groźnej miny

Osobiście chciał bym takiego zestawienia lecz myślę ze w/w powody wystarczą żeby KSW się tą walką nie zainteresowało, gdyż może ona godzić w ich interesy, a docelowo Nate i tak chce walczyć w UFC.

dzidzi

Oplot Challenge
Light Heavyweight
K&L powtarzają że najlepszych przeciwników będą Mamedowi ściągać do Polski. Trzymam za słowo.

Jeśli jednak Marquardt wróci do UFC i będzie walczył w WW to Diaz, GSP i Condit mogą drżeć :D

Kukul24

Legacy FC
Middleweight
Miał taki zamiar w UFC bo z Silvą już walczy i w tej wadze już raczej do Title shoota by nie doszedł(niedawno przegrał eliminator z Okamim) ale jeżeli nie będzie walczył w UFC to chyba nie robi mu to dużej różnicy.

Born2kill

UFC
Heavyweight
Nie chciałbym go z żadnym Polakiem, bo go lubię , a za Polaków trzymam kciuki. Natomiast sam Nate po prostu w KSW, jak najbardziej, choć niestety nieuniknione by było starcie z Mamedem, Cipkiem czy Kułakiem jeśli wróci.

No to oby Mamed, ani nikt inny nie musiał skończyć jak jak Gouveia w gifie poniżej;)

Kukul24

Legacy FC
Middleweight
Gdyby doszło do ewentualnej walki raczej by sie tak skończyło.

Może Mamed mógł by coś pokombinować ale wątpie a Materla ma za słabe zapasy żeby obalać Nate'a w stójce raczej mu jeszcze niedorówna.

Zenek

BAMMA
Flyweight
Jakby Mamed go pobił na KSW, to bym uwierzył w zorganizwoanie gali UFC w Polsce w przeciągu dwóch kolejnych lat.

Apokalipson

Oplot Challenge
Welterweight
@ Raphaelius

W welterweight miał mieć debiut właśnie walcząc dla BAMMY do czego finalnie nie doszło, tak samo wcześniej walka ze Storym, która też miała być w tej wadze, która wiadomo jak się skończyła... W międzyczasie w wywiadzie sam stwierdzał, że welterweight mu bardziej odpowiada i zamierza dłużej w niej pozostać więc chyba nie aż tak "za dużo powiedziane"...

http://mmaweekly.com/nate-marquardt-as-a-welterweight-i-see-this-as-a-permanent-move