Najpiękniejsza i najbardziej emocjonująca walka w historii KSW

Walka moze i byla ulomna technicznie, ale i nasze krajowe MMA bylo wowczas w innym miejscu. Jak napisalem wiele zalezy od przyjetych kryteriow oceniania, ale walke z takim zwrotem akcji trudno uznac za nieciekawa. Oczywiscie przy okresleniu "najpiekniejsza" w odniesieniu do tej walki nie bede sie upieral.
 
Dla mnie pierwsza walka Jurasa z Antkiem. Mój niepokonany hero przegrał wtedy niespodziewanie dla mnie :D



+ walka Materlii z Kułakiem z tego co pamiętam również sporo emocji wywołała
 
Mariusz Slotta vs Marcin Makowski :-)



http://www.ipla.tv/Mariusz-slotta-vs-marcin-makowski-1-4-turnieju/vod-5202643
 
Fakt jest taki ze KSW jest mało efektowne,niedługo dotrą do 20 gali a jak by zebrac wszystkie najlepsze akcje to zmieszczą się w minucie,co dziwne(?!) MMAAtack na jednej gali pobilo efektownoscia cały dorobek KSW...
 
podobnie jak Def - walka Jurasa z Chmielewskim + rewanż na KSW3. są na ipli te dwie gale ?
 
Kumar ma troche racji. Przeglądałem spis walk od pierwszego KSW (wszystko widziałem, nie wszystko pamiętam ale większość przynajmniej kojarzę) i piękne pojedynki trzeba na siłę szukać. Walki typu Materla vs Kułak dla mnie są... kompletnei nieciekawe. 2 gości z brzydką techniką w stójce spędza w tej płaszczyźnie niemal cały pojedynek - to się nie może podobać. Emocje są dla osób które są fanami zawodników, ale ciężko taką walką kogoś zachęcić do PIĘKNA MMA, bo walka piękna nie była :/ Mamed vs Sakurai bije na łeb, na szyję walkę Materla vs Kułak.
 
Mamed vs Accacio nie spełnia moich kryteriów :) Jest jednostronna od początku do końca :(
 
@Blade zależy jak na to spojrzeć, jeżli chodzi o wyrównaną walkę dwóch zawodników reprezentujących podobny poziom to masz rację, ale jeżeli oceniać kunszt czy efektowność i efektywność jednego zawodnika to stawiałbym na właśnie tę walkę. W przeciwnym razie walka według mnie powinna być długa, najlepiej na maksymalnym dystansie, no i oczywiście bardzo wyrównana.
 
Mamed vs Accacio obstawiałbym jako najlepszy nokaut, a walka... no to musi być walka a nie egzekucja :) Dlatego też otworzyłem nowy temat z najlepszymi nokautami.
 
Bez wątpienia jak dotąd niezaprzeczalnym liderem sondy jest Mamed Khalidov w walce z Ryutą Sakuraiem.
 
Dla mnie najlepsze walki w historii mma to:



Michał Materla vs Matt Horwich



Jan Błachowicz vs Sokoudjou 2
 
Mamed vs Sakurai - według mnie najlepsza, zmiany płaszczyzn, dobra walka zarówno w parterze, jak i stójce, zaangażowanie obu fighterów na 150 % (zwłaszcza Ryuta).


Co jak co, ale Pudzian vs Najman też wzbudziło sporo emocji :)
 
Czy ktos sie orientuje z jakiej walki pochodzi zdjecie z pierwszego postu z temacie?






"Fakt jest taki ze KSW jest mało efektowne,niedługo dotrą do 20 gali a jak by zebrac wszystkie najlepsze akcje to zmieszczą się w minucie,co dziwne(?!) MMAAtack na jednej gali pobilo efektownoscia cały dorobek KSW..."



Kumar, KSW ma na koncie ponad 20 gal. 17 numerowanych, 2 razy Extra, 2 razy Eliminacje, Fight Club.
 
Czy ktos sie orientuje z jakiej walki pochodzi zdjecie z pierwszego postu z temacie?


Maciej Górski vs Jędrzej Kubski z KSW Extra w Dąbrowie Górniczej.



http://www.ipla.tv/Maciej-gorski-vs-jedrzej-kubski-final-turnieju/vod-5200981
 
finał KSW 3 - Juras vs Antek. Duszenie zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. No i walka w ubrankach ;)



 
@marcin_ dokladnie tak jest i To tylko potwierdza moja teorie ze nie liczy się ilośc ale jakość!
 
Jaki Kawul szczuplutki i młodziutki :) A co do samej walki, to nie widzę nic szczególnego w niej. Wiem, że szły za nią ogromne emocje, ale sam przebieg... 1:40 chodzenia bez ciosów, póba obrotówki, obalenie, parter i submission.
 
Blade , w przypadku tej walki zachodzą we mnie podobne reakcje jak przy oglądaniu walk z Pride. Stare dzieje i stare emocje. Otoczka wokół walki była niesamowita , rewanż za poprzednią konfrontację , dwóch zwycięzców z dwóch edycji i walkia w Gi "bo tak się umówili".
 
Back
Top