Najpiękniejsza i najbardziej emocjonująca walka w historii KSW

Blade

Legacy FC
Lightweight
ksw_extra_0009.jpeg




Waszym zdaniem - jaka to była walka ? Jan Błachowicz vs Thierry Sokodjou ? Może Mamed Chalidow vs Ryuta Sakurai, czy Michał Materla vs James Zikic, inna walka ? :)
 
Przejrzałem przed chwilą wszystkie rozpiski KSW od pierwszej gali do ostatniej... i nie widzę na prawdę świetnej walki. Mamed vs Ryuta wydaje się najładniejszą, a i tak chyba jest mniej efektowna od Drwal vs Padilla...
 
Wciąż musimy czekać na taką walkę jak Edgar vs Maynard III :) bo niestety KSW pod względem efektowności walk nie rozpieszcza, a jak jeszcze kontraktują zawodników takich jak Branch, to się nie zapowiada na zmianę :(
 
Najbardziej emocjonującą walką w historii KSW, polskiego MMA i chyba sportów walki wogóle była walka Pudziana z Najmanem. Spokój Mariusza na początku a później eksplozja jakiej już w MMA nie będzie. Po tym jak ruszył chyba każdy wiedział, że walkę może zatrzymać jedynie sędzia i też z kłopotami.



Najpiękniejszą walką w historii KSW będzie walka, której jeszcze nie było, bo tak jak wyżej piszecie Mamed vs Sakurai była owszem bardzo miła dla oka i emocjonujaca, ale nie było w niej moim zdaniem iskry, która rozświetliła by mi w głowie przedział z walkami wszechczasów.
 
W trakcie walki największe emocje były chyba właśnie przy walce Mameda z Sakuraiem. Za to największe emocje spowodowane oczekiwaniem były chyba właśnie przed starciem Janka z Sokodjou oraz Mameda z Taylorem, bo nie wiedziałem jak sobie poradzi z zawodnikiem który jest młody i w biegu.
 
Emocje związane z oczekiwaniami na walkę odpuszczamy :) Chodzi o taką walkę którą można pokazać komuś kto nie ogląda MMA, żeby go zachęcić do tego sportu, żeby walka przedsawiała prawdziwe MMA , emocje, efektowne akcje itd. Z walk, które miały miejsce na polskim rynku pokazałbym tylko 2 - Mamed vs Sakurai i Drwal vs Padilla. Z walk poza Polską pewnie Tomasz Drwal vs DrewMcFredries (mamy stójkę, mamy parter, mamy szybkie tempo), może jeszcze Drwal vs Thiago Silva, ewentualnie Nastula vs Barnett.
 
Najpiekniejsza? Dowda - Swierblewski. Najszybsze poddanie w KSW, piekna latajaca balacha, rewelacja.



Emocjonujaca? Chyba Mamedzik z Sakuraiem, jakos specjalnie nie trzeba tego argumentowac.
 
Walka która się kończy szybkim nokautem, bądź poddaniem nie zdobywa fight of the night. To jest nokaut of the night, albo submission of the night jak w przypadku Dowdy. :) Widzę, że Mamed vs Sakurai zdecydowanie wygrywa. Matchmaking KSW psuje możliwość rozgrywania przepięknych walk, bo kontraktują mało efektownie walczących zawodników. Przepiękna oprawa, ale walki już nie tak przepiękne. Zakontraktowanie Brancha uważam za pomyłkę. UFC gdzie się stawia na sport, a nie widowisko go nie chciało ze względu na nudny styl walki, więc dlaczego KSW go wzięło? Brak innych możliwośći?
 
Mówili Panowie K&L w wywiadach, ze za bardzo nie ma chętnych na podjęcie Janowej rękawicy.
 
KSW ma tak duży potencjał, że najlepsze walki jeszcze przyjdą.


A ja zaskoczę i powiem: Horwich vs. Materla ;)
 
Wątpię by walką Horwich vs Materla można było zachęcić Kowalskiego do MMA.
 
Na pewno była to walka emocjonująca. Po pierwszej rundzie wygranej przez Horwicha, Materla wygrał drugą. W dogrywce mogło wydarzyć się wszystko - wystarczy, że Polak popełniłby błąd, a Amerykanin mógłby spokojnie zdobyć dominującą pozycję...
 
Madzer: No właśnie to jest smuitne w KSW, że o wygranej bardzo często decyduje obalenie, bądź zdobycie pozycji, a nie zadane obrażeń, czy sytuacje stanowiące zagrożenie nokautem, bądź poddaniem :(
 
@up


A jeszcze bardziej przykre jest to, że często, w walkach Polaków, o wygranej decyduje narodowość...
 
Oczywiscie wszystko zalezy od tego jakie przyjmie sie kryteria. Mnie jako pierwsza nasuwa sie zdecydowanie konfontacja Materli z Kulakiem.
 
Moje kryteria:



1. Zawodnicy muszą cechować się dobrymi umiejętnościami w elementach walki które prezentują, czyli walka Mai z innym parterowcem w stójce mnie nie interesuje nawet jakby się w niej roiło od knockdownów i zwrotów akcji.



2. Walka musi być ładna dla oka.



3. Nie może to być walka do jednej bramki od początku do końca.



4. Najlepiej żeby to była walka przekrojowa gdzie widzimy MMA w pełnej krasie.



5. Najlepiej, żebyśmy mieli zwroty akcji i zagrożenia (knockdowny, próby poddań), płynne przechodzenie z jednej techniki do drugiej.



Walka Materli z Kułakiem odbyła sie w czasie gdy Materla nie prezentował jeszcze umiejętności bokserskich, dlatego uważam ją za ułomną technicznie i nieciekawą. Walka 2 parterowców walczących w stójce = nieciekawa walka. Obecnie umiejętności bokserskie obu poszły w górę, więc pewnie byłaby ciekawsza i by się odbyła jakby nie kontuzja Kułaka.
 
Back
Top