mmarocks to strona sportowa a nie tablica ogłoszeń...

KingDante

BAMMA
Middleweight
Panowie pisałem to już wielokrotnie, często umieszczacie masę shitowych newsów na samej górze, ba było kiedyś tak, że o mocnej gali UFC która miała się odbyć za kilka dni było może ze 2 newsy, a o małej lokalnej polskiej gali kilka razy więcej, gdyż organizator uraczył was informować o każdej dodanej walce w innym czasie. Ja rozumiem, że jednym z głównych motywów działania waszej strony jest promocja polskiego mma i pomoc w rozwoju tego sportu, ale uważam, że przesadzacie.
W dniu dzisiejszym dwa główne newsy to seminarium Jocza, seminarium Janka i później info o licytacji koszulki Janka, panowie, rzucajcie to do jednego newsa, bo przestajecie przypominać stronę o informującą o sporcie, a stajecie się tablicą ogłoszeń. Rozumiem, publikację reklam, to musi być, gdyż z tego się utrzymujecie, ale często przesadzacie z nawarstwieniem się takich newsów w jednym czasie. Cieszę się np. że Orłowski i Janek założyli sklep, ale patrząc na ostatnie miesiące to więcej jest poza sportowych tekstów o Janku niż sportowych…. Ja wiem, że trudno jest odmówić fighterom, organizatorom gal itp. Ale, mma piekielnie szybko się rozwija, za jakiś czas, newsy o mma jako sporcie znajdą się w mniejszości.
To nie jest złośliwość, ale często oglądam waszą stronkę np. na telefonie i jest to denerwujące.
Pozdrawiam serdecznie.
 
z jednej strony zgadzam się z Tobą, ostatnio coraz mniej konkretnego kontentu, byc moze spowodowane brakiem czasu redaktorów, nie wiem, ale przyznam szczerze,że ostatnio czesciej przesiadam sie na grapplerinfo.pl, czy inne strony o zblizonej tematyce, również u konkurencji, i portalach typu sportywalki.org


pozdrawiam MMARocks, mam nadzieje ze tendecja się odwróci :)
 
Paweł Szymon, tak z ciekawości co rozumiesz w takim razie pod stwierdzeniem "konkretny kontent"? W poprzedni weekend mieliśmy na stronie: analizę main eventu UFC 125, typowania wszystkich walk na tej gali, artykuł o Pettisie i niezwiązany z tymi wydarzeniami artykuł o Mad Dogs Gdynia.


Wszystko to było oryginalnymi tekstami/artykułami, które inne strony robią od wielkiego dzwonu. To nie ma być żaden atak czy nic w tym stylu ale w takim wypadku napisz czego oczekujesz? Bo King Dante dał wyraźnie znać co mu się nie podoba.
 
Panowie, to nie jest wielki problem na dzień dzisiejszy, ale przy ilości nowych gal, klubów, sklepów, seminariów i powiększającej się liczbie znanych fighterów czeka nas blokada strony.
Co do jakości, to jeśli chodzi o ilości analiz, artykułów to jest ok., może przydałoby się więcej wywiadów robionych bezpośrednio przez mmarocks, np. przez skype jak kiedyś z Grabowskim.
I tak po espn jesteście moją drugą ulubioną stroną: )
pozdro
 
ok, troche przebarwiłem :) ale w grudniu było tego nie dużo w porownaniu z poprzednimi miesiacami, czesciej wchodziłem na cohones, niz na główną mmarocks.pl, na forum zawsze się coś dzieje :)


tak czy siak dobra robote robicie, tylko czasem przesadzacie z ogloszeniami, które jak rozumiem musza być na głownej z racji że macie jakies tam profity z tego.


Tak czy owak zawsze mmarocks.pl na stronie startowej, pozdro
 
o własnie wiecej wywiadow z polskimi zawodnikami :):)


swoja droga polecam wywiad z mistrzem M1 http://www.grapplerinfo.pl/2011/01/rafal-moks-od-samego-wyjazdu-wszystko-bylo-na-przekor/#more-14408
 
Wywiadów rzeczywiście jest trochę mniej ostatnio, ale to po części trochę wina braku czasu i po części grapplerinfo, które prześciga nas w robieniu aktualnych wywiadów.


Co do kwestii ogłoszeń może rzeczywiście czas coś z tym zrobić.
 
no to moze warto zagaic z grappler'ami o podsuwanie kontentu z wywiadów :)


a tak na marginesie to gdzie jest forum chwytaczy na cohones?
 
To ja trochę posłodzę. Przykładowo artykuł Tidzeja dotyczący punktowania walki Rampage vs Machida był jednym z lepszych tekstów, jaki czytałem na temat sportu (a trochę tego czytam). Trudno pisać coś takiego każdego dnia. A co do reklam - ja po prostu omijam tematy, które mnie nie interesują.


Pozdrawiam towarzystwo.
 
Ja bym np. dodał sondy na stronce, tylko nie jakieś banalne, dzisiaj na espn taka mi wyskoczyła:
If the Heat are „Heatles”, who is Ring Starr?
- Carlos Arroyo
- Mario Chalmers
- Eddie House
- Mike Miller
 
http://choke.pl/obalenie-od-caina-velasqueza/


a ja bym dodał raz na jakis czas tego typu szkoleniowki, krotko zwiezl, na temat pokazywane przez najlepszych :)


napewno wiele odsłon by to miało :)
 
Moim zdaniem dwa seminaria i informacja o aukcji to jeszcze nie powód, żeby bić na alarm. Dla wielu czytelników to z pewnością przydatne i interesujące info, a na ogół jest tego mniej niż 3 na stronie głównej. Jedyne czego mi brakuje ostatnio to wywiady audio z cyklu Szklana Szczęka Extra, ale doskonale rozumiem, że brakuje czasu.
 
Dzięki KingDante za zwrocenie uwagi na to. Może rzeczywiście jest sporo ogłoszeń ale tak tylko gwoli ścisłości napiszę odnośnie powyższych słów "że mamy coś z tego".


Za informacje typu "Seminarium z Grzegorzem Trędowskim..." czy "Piąty obóz KSW" nigdy od nikogo nic nie wzięliśmy. Jest to nasz ukłon w stronę zawodników którzy w ten sposób dorabiają sobie do jak wszyscy wiemy niezbyt dużych zarobków z ringu.


Za dodatkowe posty konkursowe od firm ze sprzętem MMA których rzeczywiście było sporo w trakcie świąt wydaje mi się na 99% (musze sprawdzić z ROBem) że również nie braliśmy nic poza nagrodami w konkursach dla was :)


To takie wyjaśnienie żebyście nie myśleli że tych ogłoszeń jest więcej bo jesteśmy pazernymi żydkami :) Wręcz przeciwnie, sporo razy odrzucaliśmy agresywne reklamy typu pop up na pół ekranu czy ukryte linki w tekstach które mogły by zmylić czytelnika.
 
DEF ja nie uważam że jesteście pazernymi żydkami, Uważam tylko, że kierujecie się szczytnymi przesłankami, chęcią pomocy, ale pamiętajcie- wszystko ma swoje granice, dojdziecie do momentu kiedy ta „pomoc” może zdominować stronkę. Bo przecież jak zgodziliście się pomoc jednemu fighterowi to innemu też wypadało by się zgodzić. Def ja wiem, że to jest trudne, tym bardziej, że część z tych fighterów, organizatorów, trenerów znacie osobiście, ale zobaczcie jak wyglądała scena mma 2lata temu, a jak wygląda teraz, co będzie w przyszłości……pewnie nasze środowisko mma jeszcze się rozrośnie……..
 
To NADAL się rozwija, a popatrzmy na konkurencję:
- wyścig z czasem o umieszczenie newsa na stronce bez weryfikacji (vide ostania "lista Joe Silvy");
- brak rzetelnej analizy;
- mała ilość newsów z kraju.

MMAROCKS swoją pracą u podstaw zbudowało renomę i mocno pozycję o czym świadczy uznanie zawodników i innych mediów (ile razy wymieniano pozycję danego zawodnika na liście rankingowej mmarocks?) i liczba wyświetleń.

Mozna zastanowić się nad układem strony (ogłoszenia dawać przy krawędzi strony), ale wrzucenie tego do osobnej kategorii spowoduje, że wiele osób, które obecnie od niechcenia przeczyta (i być może zainteresuje się ogłoszeniem) raczej nie będzie wchodziła do działu ogłoszeń co ma juz większe implikacje.

Moze za 2 lata, gdy rynek mma w Polsce rozwinie się do rozmiarów poważnego biznesu - wtedy można działać.

Obecnie MMArocks to niepodważalny #1 w Polsce w kwestii rzetelnej informacji i analizy mma

A wtedy zapewne wielu zacznie rządzić więcej newsów z UFC/SF/KSW kosztem innych i skończy się jak w USA, gdzie obecnie najwięksi skoncentrowali się na UFC i SF resztę wiadomości traktując jak egzotykę, bo przecież najważniejsze jest to czego cą fani i co za tym idzie liczba wyświetleń...
 
Dyrma ja uważam, że problem jest już teraz, a będzie tylko rosnąć. Co do twojej sugestii, że trzeba działać jak rynek urośnie, to mam inne zdanie. Nie należy odkładać, rzeczy, które mają pozytywny efekt na stronkę, bo w przyszłości może być trudniej wprowadzić takie zmiany. Jak sobie wyobrażasz Defa, który powie za dwa lata Mamedowi, że nie opublikuje informacji o jego seminarium, jeśli miesiąc wcześniej zrobi to w przypadku np. z Dowdy? Oczywiście, że Defowi będzie trudno odmówić, Mamed mimo, że ma spory dystans do świata, mógłby się obrazić, dlatego problemy lepiej rozwiązywać kiedy nie są jeszcze wielkie.
Ja, w żaden sposób nie krytykuje fachowości strony, gdyż uważam, że jest najlepsza w PL.
Ok., może trochę bardziej merytorycznie, mam propozycję, która w czasie „wzrostu” rynku może, spowodować powstrzymanie wysypu śmieciowych newsów.
Co, gdybyście wprowadzili zasadę, iż każda taka pseudo reklama(seminarium, sklep z koszulkami itp.) wiązał się z wywiadem z zawodnikiem. Przecież, można było zrobić wywiad z Orłowskim i Jankiem i w tym wywiadzie zaprosili by wszystkich do sklepu.
Ogólnie problem pojawia się w momencie, gdy organizatorem będzie pan X z którym nie warto robić wywiadów, ale cóż, zawsze to ograniczy takie rzeczy, a raczej „ubierze” je w coś zjadliwego.
Dyrma co do twojego tekstu „ a wtedy zapewne wielu zacznie rządzić więcej newsów z UFC/SF/KSW kosztem innych i skończy się jak w USA” - na razie miały miejsca sytuacje, że o dużej gali ufc było kilka razy mniej newsów niż o evencie w jakiejś dziurze, ja rozumiem, że trzeba wspierać organizację z PL, ale ewidentnie wtedy organizator z premedytacją wysyłał info o rozpisce fragmentami, żeby wypromować galę- i to jest wykorzystywanie dobroci rockersów. Ja wiem, że nie ma co porównywać was do Sherdoga, czy do innych potęg serwisów o mma, ale tam nie ma takich rzeczy.
 
Nie do konca lapie o co ci chodzi Dante?
Niby wszystko jest ok, ale...
Chcesz pozbyc sie tych "śmieciowych newsów" jak to okresliles czy bardziej chodzi o podzial stronki na te wazne i mniej wazne infa?
Mam tez wrazenie ze masz cos do tych "kadlubowych organizacji" jak to kiedys napisales i wszystkiego co sie z tym wiaze...ale to tylko moje subiektywne wrazenie.

Ja rozumiem ze stonka nie stoi w miejscu tylko sie rozwija i o to chyba chodzi.
A moze trzeba powiekszyc ekipe mmarocks?
Osobiscie newsy nawet z pogranicza mma moim zdaniem sa potrzebne, zreszta zawsze mozna przeciez je ominac.
Ta stronka to moje zrodlo wiedzy i swoista encyklopedia,a ludzie ktorzy ja prowadza to profesjonalisci...i zapewne wiedza co robia.

ps.Dyrma bylby z ciebie dobry analityk gieldowy)
 
Ja też lekko w grudniu odczułem nudę, ale nie przez MMARocks, tylko ogólnie mniej sie działo jak dla mnie procz dni 30.12-01.01, wiec to chyba nic dziwnego.
Pozdrawiam.
 
Używaj cohones i wchodź tylko do tych tematów które Cię interesują. :) Ja tak robię i jest git!
 
To ktoś jeszcze wchodzi na główną od czasów uruchomienia forum ? Bo ja nie :) Raz w miesiącu wejdę pooglądać zdjęcia lasek z Blipa :D
 
zamknąć ten portal i będzie spokój ! ! ! ! ! :D


ja akurat wchodzę tylko na główną, i idiota ze mnie ,że nie wpadnę na to, żeby wchodzić prosto na forum :) o ile mniej lagowania by było :) na kompie jeszcze jako tako mój net daje radę, ale z telefonu to sobie mmarocks nie oglądne bo jak tylko chcę przybliżyć to pamięć mi się kończy :D
 
jak moge dorzucic kamyczek, to mi ostatnio brakuje updatow w kolumnie "Najblizsze gale MMA". Ale to chyba nie ten temat ;-)
 
a ja tak jak Hang-cohones na startowej i "hulaj dusza..";D Zgadzam się, że filmiki z techniki w wykonaniu pro-fighterów duzo by wniosly-takie małe kompedium wiedzy specjalnie dla MMA Rocks w zamian za reklamę np.seminarium czy sklepu;)
 
(ogłoszenia dawać przy krawędzi strony)
IMHO wystarczy takie ogłoszenia ograniczyć do nagłówka, reszta (tekst+grafika) po kliknięciu. Wilk syty i owca cała.
 
Mnie też trochę się nie podoba ilość ogłoszeń i tu się akurat z Tobą King Dante zgodzę. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie jeden zbiorczy post co tydzień,w którym wszystkie ogłoszenia będą wymienione w podpunktach i podlinkowane pod odpowiednie tematy na forum.
Co do konkursów i reklam, tu musicie się wykazać pewną wyrozumiałością. To jest niezbędne, zwiększa staty, ilość zarejestrowanych userów, co wpływa na zainteresowanie nowych "inwestorów". Dzięki temu jest kasa choćby na takie przedsięwzięcia jak wyjazd Tidzeja z akredytacją na UFC, etc.
Chciałbym jeszcze potwierdzić słowa Defa - za ogłoszenia nie otrzymaliśmy żadnej gotówki, a w przypadku konkursów dostajemy tylko kupony i inne gadżety które trafiają do zwycięzców.

Pomysł z sondami też jest dobry i postaramy się go wykorzystać. Myślę jednak, że srogo przesadziliście porównując nas do naszej konkurencji. Większość polskich portali robi tylko przedruki z amerykańskich serwisów, często niedokładne i nierzetelne. Nigdzie nie znajdziecie tyle autorskiego kontentu co u nas - regularny podcast, analizy, typowania, artykuły, wywiady audio i video. Na innych portalach tego po prostu nie ma. Nie ma też tylu ogłoszeń, ale tu sprawa jest oczywista - to do nas się zwraca najwięcej osób z prośbą o ich zamieszczenie.
Dzisiaj uaktualnimy licznik "najbliższe gale MMA" i omówię z Dzihadem temat sond.
Musicie też zwrócić uwagę na to, że są okresy, w których w MMA niewiele się dzieje. W sumie cały grudzień tak było, nie licząc UFC 124 i gal noworocznych. W takim przypadku ciężko o czymś pisać.
 
Back
Top