Marcin Najman vs Riddick Bowe

Droni

Bellator
Welterweight








Jeszcze kilka lat temu wydawało by się to nierealne, ale dziś polski boks za sprawą Tomasza Adamka oraz sukcesów kilku innych pięściarzy zawodowych podnosi się z kolan. 10 września polskich kibiców czeka największe wydarzenie w historii boksu zawodnego w naszym kraju, czyli walka pomiędzy mistrzem świata federacji WBC w wadze ciężkiej Witalijem Kliczko, a Tomaszem Adamkiem, jednak wszystko wskazuje na to, że nie są to jedyne emocje jakie czekać będą polskich kibiców w drugiej połowie tego roku.


Jak dowiedziała się nasza redakcja 6 sierpnia dojdzie najprawdopodobniej do starcia Marcina Najmana z byłym mistrzem świata w wadze ciężkiej Riddickiem Bowe. Amerykanin znany jest doskonale polskim kibicom, ponieważ kilka lat temu stoczył dwie wielkie wojny w ringu z Andrzejem Gołotą. W obu tych pojedynkach Gołota okazał się słabszy od Bowe i oba te pojedynki zakończyły się dyskwalifikacją Polaka. Gołota dwukrotnie pod koniec walki posłał swojego rywala na deski serwując mu cios poniżej pasa, po którym sędzia był zmuszony przerwać pojedynek.


Wszystko wskazuje na to, że szansę pomszczenia porażek Gołoty otrzyma Marcin Najman, którego z Gołotą łączy wieloletnia znajomość. Do walki pomiędzy Riddickiem Bowe, a Marcinem Najmanem dojść ma podczas organizowanej w Częstochowie gali. Z informacji, do których dotarł nasz portal wynika, że rozmowy pomiędzy Najmanem, a Bowe są bardzo zaawansowane i obie strony doszły już do wstępnego porozumienia.


• Rozmowy są zaawansowane. Wspólnie z Andrzejem Gmitrukiem oraz NG promotions chcemy zorganizować galę boksu w Częstochowie. Będzie tam wiele znakomitych walk. Pojedynek z Riddickiem Bowe byłby dla mnie wielkim zaszczytem. • • powiedział BoxingNews.pl, Marcin Najman.
 
Oni to już Kurwa nie mają co zrobić z tymi swoimi "gwiazdeczkami" co przez lata wychodowali :-). No chyba, że to jakiś żart.



Małysz - rajdowiec, Najman - bokser, wojownik:-), Bazelak - zawodnik mma :-), albo tym promotorom coś się w głowie dziać zaczyna albo ludzie są na tyle głupi, że każdy badziew firmowany znanym nazwiskiem kupią:-).



Zobaczcie ilu fighterów z UFC jest zapraszanych do różnych popularnych programów. Chuck nawet tańczył:-). Goście dzięki temu robią się rozpoznawalni i to mma w USA dzięki temu się fajnie sprzedaje. U nas jest odwrotnie zapraszają "gwiazdy" do walki żeby sprzedać gale.
 
Najman już wcześniej coś pierdzielił o jakiejś dużej walce. Mam nadzieję, że do tej walki dojdzie ;p będą jaja. To nie Prima
 
@shogun



chyba wstales lewa noga, akurat małysz to słaby przykład, bo udzial w rajdach to swietna droga do promowania tego sportu, poza tym malysz bardzo dobrze sobie radzi, jako kierowca wiec nie wiem o co ten żal.
 
@shogun



chyba wstales lewa noga, akurat małysz to słaby przykład, bo udzial w rajdach to swietna droga do promowania tego sportu, poza tym malysz bardzo dobrze sobie radzi, jako kierowca wiec nie wiem o co ten żal.
 
Ja do Małysza żadnych pretensji nie mam bo niby za co.To ,że chce spełnić swoje marzenia a przy tym wypromuje ten sport to chyba nie jest źle.Co innego takie powroty starych mistrzów ,którzy ledwo chodzą i walczą z błaznami.
 
@shogun



chyba wstales lewa noga, akurat małysz to słaby przykład, bo udzial w rajdach to swietna droga do promowania tego sportu, poza tym malysz bardzo dobrze sobie radzi, jako kierowca wiec nie wiem o co ten żal.


@Pawel Szymon może jeszcze mi wmówisz, że Małysz to taki drugi Kubica? Czy u nas nie może być jakoś normalnie tak jak w innych krajach. Ja osobiście nie słyszałem, żeby Ahonnen miał zostać gwiazdą rajdów samochodowych. W Finlandii stawiają na młodzież która potem odnosi sukcesy i w sposób naturalny zostaje gwiazdą. A u nas jak ktoś jest popularny w czymś i zakończy karierę to koniecznie trzeba zrobić z niego wielkiego "mistsza" w kolejnej dziedzinie nawet jak się do niej średnio nadaje. No i potem mamy zamiast sportu jeden wielki Cyrk:



bokser Najman



rajdowiec Małysz



zawodnik mma Bazelak



Może z Kuby Wojewódzkiego zróbmy skoczka. Zainteresowanie napewno będzie. Spopularyzujemy dyscyplinę.
 
@Shogun



ahonen to może zły przykład, ściga się, bądź ścigał w wyścigach równoległych. i to chyba w czasie, gdy chwilowo dał sobie spokój ze skakaniem... coś tam nawet wygrał w tych wyścigach...
 
Najman jest w top 3 najpolarniejszych polskich bokserow, ktorzy sa aktywni. A takze w top 3 polskich zawodnikow MMA. to jest prawdziwy fenomen. istny Dyzma. bokserem jest zadnym. kazdy moze sobie zrobic taki rekord na frajerach. w MMA obije go nawet



dobry sredni. niestety na KSW 17 wystapi na 90%. a ta walka na bank bedzie miala dobra ogladalnosc. z 1 strony to ok, a z 2 zal. zal, ze widzowie chce tak prymitywnej rozrywki. ale to nie tylko u nas. te wszystkie Wielkie Braty, i inne gowna, wypatrzyly sens TV.
 
@Shogun



ahonen to może zły przykład, ściga się, bądź ścigał w wyścigach równoległych. i to chyba w czasie, gdy chwilowo dał sobie spokój ze skakaniem... coś tam nawet wygrał w tych wyścigach...









@Yazz może się i ścigał, ale raczej wątpię żeby zaraz w całej Finlandii to był temat nr 1 tak jak u nas o Małyszu. Zresztą mi nie chodzi o to czy się ściga czy nie bo to jego sprawa nie moja. Wnerwia mnie tylko to, że u nas na za wszelką cenę z niektórych chce się zrobić gwiazdy i pokazuje się ich gdzie się tylko da. Przeciętny Kowalski zazwyczaj nie ma pojęcia o czymkolwiek poza tym co się dzieje w świecie "gwiazd". No i trudno się dziwić bo od poniedziałku do poniedziałku je ogląda - jak nie tańczą to śpiewają, jak nie śpiewają to na łyżwach jeżdżą i tak w kółko. Wreście po pewnym czasie ma tak "sprany" łeb, że jedyne do czego się nadaje to do pooglądania po raz kolejny swojej "gwiazdeczki". No i dlatego np: na tak świetnej imprezie jak KSW nie może być 7 normalnych walk tylko musi być 6 normalnych + jeden cyrk no bo bez żadnej "gwiazdy" Kowalski poczułby się nieswojo i nie wzbudziłoby to jego zainteresowania. Powiedzcie mi czy był chociaż jeden freakshow na UFC?
 
@Shogun



ja rozumiem o co ci chodzi, bo nie tylko ciebie to boli.



takie to już jest to nasze polskie piekiełko- byle do koryta i jakoś się kręci.



dzisiaj tu, jutro tam... a kowalski wespół z nowakiem to łykają...
 
A i odnosząc się do wypowiedzi @kokosa80 o Najmanie w pełni się z nim zgadzam. Tylko zauważcie, że gdyby chociaż sam Polsat bardziej promował Kułaka, Różala, Mameda czy choćby wcześniej Jurasa to każdy z nich szybko uzyskałby dużą popularność. I nie chodzi mi tylko o taką promocje jak jest teraz Mameda bo to trochę za mało. Trzeba ich zapraszać do programów, do jakiś show. Kułak i Różal to bardzo barwne postacie moim zdaniem zdecydowanie ciekawsze niż ten śmieszny Najman. Nie jestem pewien ale Kułak chyba raz parę lat temu był w programie Ewy Drzyzgi o "walce w klatkach". Raz przez tyle lat...
 
ale oni nie sa medialni. jakby Mamed zaczal glosic poglady religijne, to by mial lepsze wyniki, bo juz by byly konrowersje. juz by ludzie zaczeli go nie lubic. Rozalowi i Kulakowi brakuje IQ by sie wypromowac. Kulak probowal podpiac sie pod Najmana, ale mu nie wyszlo. Rozal glosi te swoje poglady, ale to jest nie zbyt smieszne, taka wiocha. Do tego jeszcze ma beznadziejna stojke, jak na goscia z K-1. Ten Rusek czy nawet doktor lepiej walczyli w gorze... Janek... coz, medialnie slaby bardzo. Brak osobowosci. Nie wpada w oko praktycznie wcale.
 
Shogun



Mimo calej sympatii do Rozala, lepiej by bylo gdyby przecietny Polak nie poznawal MMA przez pryzmat Marcina. Co do reszty masz generalnie racje. Jesli zas chodzi o informacje o walce Najmana z Bowe. Jezeli do tej walki dojdzie, to Marcin Najman tylko potwierdzi swoje mistrzostwo w autopromocji i marketingu, on na tym tylko skorzysta i trudno go za to akurat winic czy krytykowac. Wiadomo, ze z zadnym nawet przecietnym ale sumiennie trenujacym piesciarzem nie ma szans.W walce z emerytowanym mistrzem moze tylko zyskac. Inna sprawa, ze zal jak dawni mistrzowie rozmieniaja swa slawe na drobne. Ludzie sa jednak tylko ludzmi a zycie ich toczy sie roznymi kolejami. Po tym czego swiadkami bylismy w swiecie boksu w miniony weekend nic mnie juz nie zdziwi. Nawet jak Marcin Najman zaliczy na swym koncie zwyciestwo nad Riddickiem Bowe.



A i prawie bym zapomnial, porownywanie Najmana do Malysza powinno byc karalne.
 
Shogun,



rozumiem twoje przeslanie, ale jak juz ktos Ci wyzej napisal, Malysz najlepszym przykladem nie jest.







Nie wiem jak ty, ale ja osobiscie od 10 lat podziwialem wyczyny Malysza, podobnie jak miliony Polakow. Byc moze jest to spodowane brakiem spektakularnych sukcesow w innych dyscyplinach, ale jakby na to nie spojrzec, Malysz stal sie najwiekszym polskim sportowcem ostatnich lat (w historii?) i zrobil z dyscypliny niszowej, sport narodowy.







Z Malysza nikt nie robi rajdowca, potencjalnego zwyciezce Dakaru, on sam(w przeciwienstwie np do Pudziana nie krzyczy, jak to wejdzie na sam szczyt) mowi, ze jest to dla niego pasja i realizuje swoje marzenia, a ty chcac nie chcac w pewien sposob odbierasz mu prawo do tego. To, ze jest swietnym produktem marketingowym to inna sprawa i wielkie firmy to wykorzystuja, a ze facet ma mozliwosc realizacji marzen i jeszcze na tym moze zarobic - zyc nie umierac! Wszyscy podkreslaja, ze celem jest dojechac do mety.







a jesli chodzi o freakfighty w UFC to rzeczywiscie ciezko cos znalezc, ale jak potrkatujesz kariere Herschela Walkera w strikeforce? o Japonii i Pride nie wspominajac :)
 
różnica między Małyszem i np Pudzianem czy Najmanem jest taka że Ci drudzy wchodzą w inne dyscypliny dla kasy i popularności a pierwszy spełnia marzenia bo kase i popularność już ma więc rzeczywiście, zły przykład
 
Rzeczywiście może kiepski przykład z tym Małyszem ale ogólnie wiecie o co mi chodzi. Jeżeli ta walka jest prawdą a nie jakimś chwytem marketingowym, to już widzę jak Marcinek po ewentualnym zwycięstwie (patrząc na formę Bowe'a całkiem realnym - któryś z kolegów dał filmik z jego sparingu czy jak to nazwać) te "złote" wypowiedzi Najmana:



"Pokonałem boksera który pokonał dwa razy Gołotę". :-)



PS. Moim zdaniem Różal jest całkiem medialny, Martin w którymś z wywiadów też powiedział, że pokłada w nim nadzieje. Oczywiście mogę się zgodzić, że słuchaczki Radia M. będą oburzone ale reszcie pewnie się spodoba. Zresztą wielu moich znajomych zwróciło na niego uwagę.
 
@shogun


a czy czasem "słuchaczki z Radia M" nie są oburzone tym, co się dzieje na KSW? A co dopiero takim Różalem :D
 
Back
Top