Mamed na Bloody Elbow

Massimo86

Shark Fights
Lightweight
To artykul na ktory natknalem sie przegladajac zagraniczne portale.



Into a middling morass descended one of the greatest fighters in MMA history. The 185 pound division didn't have a story before joined the UFC, destroying and everyone else Joe Silva could find to put in his path. The weight class had seen a succession of forgettable and replaceable champions prior to Silva - what will we see when he finally departs? And a more pertinent question - now in his late 30's,, is there a chance he is beatable in this world cup? The list:

[list type=decimal]
[*]
Brazil: Anderson Silva
[*]
USA:
[*]
Asia/AUS:

Europe:

Soviet:

Canada: Denis Kang
[/list type=decimal]


Removing Silva and Sonnen, as the top two seeds get a bye, leaves us with the following matchups:



3. Yushin Okami vs. 6. Denis Kang



My Take: Kang went just one for three in a disappointing UFC tenure. Before that, he was thought to be among the world's best. Okami, who will finally get a second chance at Anderson Silva in Rio later this year, has added a solid jab to an already superlative ground game. I like Okami here and don't think it gets out of the first round.



4. Michael Bisping vs. 5. Mamed Khalidov




My Take: Khalidov came onto many people's radar when he upset in Sengoku. Santiago got his win back in a controversial decision, but there is no doubt that Khalidov is one of the very best in the world not under the Zuffa umbrella. This is closer than people might expect, but I think Bisping is too good and has been in with a higher level of competition. He'll weather an early storm to win; but this might be one of the most competitive first round matches in the whole cup.



A Wy jak myslicie? Kto wygralby powyzsze walki?
 



4. Michael Bisping vs. 5. Mamed Khalidov





Rocky IV psia mac z tym "Soviet" :-) Nie wiem co to za artysta pisal, ale szkoda strzepic klawiature na to.
 
:-)
zsrr.jpg
:-):-)
 
Ja tez w pierwszej chwili sie wkurzylem, ale pozniej pomyslalem, ze zakwalifikowali go do takiej grupy ze wzgledu na pochodzenie. Nie kazdy przeciez wie, ze Mamed od kilku miesiecy ma polskie obywatelstwo.
 
Jeden z wielu powodow dlaczego z Yankesow mam tylko Forresta w podpisie :)




No sorry ziom, ale masz Bispinga, a to duzo gorzej jeszcze.



Nie mowiac o tym, ze wg mnie przecietny Brytyjczyk jest w rownym stopniu ignorantem w sprawach "na wschod od Odry", jak przecietny Amerykanin (a jeszcze nawiasem mowiac, to z tego co widze po rodakach, w Polsce tez szalu nie ma, wrecz przeciwnie).




Ja tez w pierwszej chwili sie wkurzylem, ale pozniej pomyslalem, ze zakwalifikowali go do takiej grupy ze wzgledu na pochodzenie. Nie kazdy przeciez wie, ze Mamed od kilku miesiecy ma polskie obywatelstwo.


Przeciez to nie ma nic do rzeczy! On nie byl nigdy zaden "Soviet", tylko jest Czeczenem, nijak do zadnej grupy Rosjanie/Sowieci itd. to nie pasuje, wrecz przeciwnie.
 
otoz niestety sie mylisz Czeczenia oficjalnie rzecz biorac jest autonomiczna republika wchodzaca w sklad Federacji Rosyjskiej. zreszta traktowal bym to raczej jako skrot myslalowy chodzilo im po prostu o zawodnikow z europy wschodniej. wymaganie od amerykanow znajomosci jej geografii i historii jest raczej naiwne:)
 
otoz niestety sie mylisz Czeczenia oficjalnie rzecz biorac jest autonomiczna republika wchodzaca w sklad Federacji Rosyjskiej. zreszta traktowal bym to raczej jako skrot myslalowy chodzilo im po prostu o zawodnikow z europy wschodniej. wymaganie od amerykanow znajomosci jej geografii i historii jest raczej naiwne:)


Bez obrazy, ale - gowno prawda. Niepodlegla Czeczenia byla podbijana najpierw przez Rosjan, pozniej Sowieci urzadzili tam masowe wywozki, po rozpadzie ZSRS niepodlegla Czeczenia zostala znowuz przez Rosjan podbita. Co nie zmienia faktu, ze Czeczeni sa oddzielnym narodem i zgodnie z prawem o samostanowieniu wlasne niepodlegle panstwo nalezy im sie jak psu kosc.



Co tu od Amerykanow wymagac, jak Ty piszesz takie rzeczy - owszem, taki jest na chwile obecna stan, ale sam znajomoscia historii Czeczeni sie nie popiszesz.



Jakby Rosjanie niedawno wchloneli Gruzje, to tez by juz nie bylo Gruzinow, tylko Rosjanie :-)?
 
Nie mowiac o tym, ze wg mnie przecietny Brytyjczyk jest w rownym stopniu ignorantem w sprawach "na wschod od Odry", jak przecietny Amerykanin (a jeszcze nawiasem mowiac, to z tego co widze po rodakach, w Polsce tez szalu nie ma, wrecz przeciwnie).




Klocilbym sie




No sorry ziom, ale masz Bispinga, a to duzo gorzej jeszcze.


:-)
 
No i tu niestety po raz kolejny sie mylisz bo historie Czeczeni znam (polecam ksiazki Jagielskiego). I niezaleznie od Twoich pogladow na te sprawe niepodleglosci Czeczenii nie uznaje zadne panstwo na swiecie (mozesz o tym przeczytac nawet i na wiki). dlatego tez redaktorzy bloodyelbow jak najbardziej mogli tak napisac (abstrahujac oczywiscie od kwestii polskiego obywatelstwa)
 
Klocilbym sie




To sie kloc ;) Koniec koncow, to zalezy od danych osob i ich wyksztalcenia/wiedzy/zainteresowan, ale wg mnie przecietny Amerykanin, Brytyjczyk = jeden spiewka w takich sprawach.



Mozesz sie smiac, no ale dla mnie Bisping to uosobienie najgorszych cech fightera.

No i tu niestety po raz kolejny sie mylisz bo historie Czeczeni znam (polecam ksiazki Jagielskiego).




Bez obrazy, ale skoro dla Ciebie fakt, ze Czeczenia jest okupowana przez Rosje (bo inaczej tego nie mozna okreslic, skoro zostala zajeta przez Rosjan sila) czyni z Mameda Sowieta/Rosjanina, raczej ciezko uznac za przeblyski wiedzy.

I niezaleznie od Twoich pogladow na te sprawe niepodleglosci Czeczenii nie uznaje zadne panstwo na swiecie


Polski przez ponad wiek z okladem tez nikt nie uznawal (poza Turcja, czy np. mniej lub bardziej ambiwalentnym podejsciem Bonaparte), to pewnie oznacza, ze nie bylo Polakow, tylko byli Rosjanie, Prusacy, Austracy? Bo taki tok myslenia teraz wlasnie prezentujesz.




mozesz o tym przeczytac nawet i na wiki


Wow, to zes zapodal zrodlem.




dlatego tez redaktorzy bloodyelbow jak najbardziej mogli tak napisac


Pewnie, ze mogli, papier/internet kazda glupote zniesie. Co nie zmienia faktu, ze jest to gleboka glupota.
 
Back
Top