Majsterkowanie DIY - porady, sztuczki, nowe patenty

@andrzej_t. specu od części metalowych: poszukuję motylka na śrubę M8, koniecznie ze stali nierdzewnej (będzie w wodzie), koniecznie z kontrą (będą drgania i inne szamotania :) ). Jakoś nie mogę wyszkiełkować?

Coś ten deseń
H2f25ddf0ad104df9adbfa1e772f57a18f.jpg_q50.jpg


Te do kosiarek mają kontrę?
MOTYLEK-RACZEK-UCHWYTU-KOSIARKI-NAKRETKA-M8



Ewentualnie mogłaby być nakładka-klucz na (samokontrującą) zwykłą zakrętkę m8. Takie coś łatwiej schować chyba niż klucz...
Mogę zapytać mojego dostawcy. Na kiedy by Ci to trzeba było?
 
Kuipiłem wiertarke udarowa niby. Za 100 zł. Nie w wierca się w beton w wieżowcu. Eh. Jestem ciekaw czy w ogóle ma ten udar. Bo jest cos nietak. W instruijkci jest pokazane zeby suwak przesunac na lewo, Gdzie kuwa wszędzie jest wtedy bez udaru. I tu tez jest znak wiertła. Udaru nie czuje . Wiec nawet nie wiem czy jebli sie w instrukcji. Tylko na jednym ustawieniu wydaje specyficzny dźwięk a na drugim nie. Ten dźwiek to jest udar?Nie miałem wiertarki w ręce, to nie wiem. Tak czy siak sie nie w wierca. Tylko z ciekawości pytam.
Bo to jest wiertarka z udarem mechanicznym, w cegle możesz tym wiercić, do żelbetu potrzebny jest udar pneumatyczny. Za stówę, to raczej takiej nie kupisz, minimum 150 :wink:
 
Pany prowadnice do żaluzji wewnetrznych mi sie odklejaja, a i "zasobnik" z roletą nad oknem też już dycha, jakis klej do okna PCV polecacie?
 
Wrzucam jeszcze tu
Ja robię klimy ale nie w domach, a w maszynach ciężkich. Ale jak masz jakieś pytania o zasadę działania lub po co ten albo tamten element to pomogę. Domowych instalacji szczegółowo nie znam, a i ze znajomością producentów dla domu słabo.
Ale na zasadnicze i elementarne pytania raczej odpowiem.
To tyle z mojej strony.
 
Ja robię klimy ale nie w domach, a w maszynach ciężkich. Ale jak masz jakieś pytania o zasadę działania lub po co ten albo tamten element to pomogę. Domowych instalacji szczegółowo nie znam, a i ze znajomością producentów dla domu słabo.
Ale na zasadnicze i elementarne pytania raczej odpowiem.
To tyle z mojej strony.
Ok dzięki, ale bardziej zależy mi na kwestii doboru odpowiedniego sprzętu do domu, czyli nie twoja działka. Jak będę miał pytania jakieś dodatkowe to będę pamiętał.
 
Back
Top