Majsterkowanie DIY - porady, sztuczki, nowe patenty

Nie. Włączam wodę coś tam leci po czym się resetuje na inną niższa temperature
I leci lodowata
Przy tym światło miga w łazience a jak puści się ciepłą wodę to zaczyna świecić xD
Coś na pewno z bezpiecznikiem
Możesz mieć problem z instalacją elektryczną. Może gdzieś N albo L jest niedokręcony. Jeśli ten podgrzewacz jest trójfazowy to wezwij elektryka bo jak Cię pierdolnie to nie będzie co zbierać. Poza tym może to w końcu doprowadzić do pożaru.
 
@szplin co sądzisz o parksidzie? warto na własny domowy użytek?
bo cena zacheca

Miałem parę rzeczy:
-multitool przewodowy - rozjebał się pierwszego dnia, wymienili przysłali drugi: tak samo jeden dzień i do śmietnika
- lis czarny, zrobiłem nim remont swojego mieszkania i jakieś demontaże u mojej kobity w lokalu. Trochę mała moc, ale do dzisiaj działa
- szlifierka do podłóg i ścian, przy zdzieraniu lamperii z tynków ujebala się przekladania
- wkrętark, mam trzy: jedna jakaś podstawowa bez udaru długo mi służyła ostatnio się zepsuła, druga z udarem okazała się za słaba do wiercenia w cegle pod uchwyty kablowe ale za to spoko mieszała gładzie, trzecia do g-k mało wygodna i jakoś dziwnie chodzi od nowości.

No i ostatnio skusiłem się na jakiś młot na akumulator, ale jeszcze nie używałem.

Moja diagnoza marki jest taka: chujowizna, ale jak przy zakupie bułek i kurczaka coś wpadnie w oko to można kupić i potestować. Jak okaże się że narzędzie jest przydatne i dużo się nim robi to można bez żalu parcha wyjebać do kosza i kupić Makite albo niebieskiego Boscha. No i kupować tylko rzeczy na aku, kablowe od razu lepiej kupić porządne.
Ja mam multitoola jakieś 3-4 lata i działa a używam go często w robocie. Praktycznie w każdym tygodniu chociaż raz. Dzisiaj chodził jak szalony. Przymierzam się do zakupu nowego przede wszystkim ze względu na zmniejszenie drgań, ale ten daje radę. Nakurwiam ostrza hurtowo w Action i swoją robotę robi.
Mam wkrętarkę, kupiłem 5 lat temu i działa bez zarzutu do dzisiaj. Wiadomo, że jest słabsza od porządnych markowych, ale zero problemów.
Mam też gumówkę, kupiłem na szybko bo stara mi się spaliła a potrzebowałem w 10 minut nową i tak już służy 2-3 lata. Jedyne co to pękła izolacja przewodu przy korpusie, ale to pierdoła.
Jedne co wiem na 100% to, że wyrzynarka jest chujowa od nich i nie warto. Laser spierdala kilka cm a brzeszczot jest tak zabudowany, że nie widać jak ciąć.
Teściu ma ukośnicę na domowy/garażowy użytek i zadowolony.
Aaa no i ja mam jeszcze pilarkę tarczową to też jest ok. Nie używam jakoś bardzo dużo, ale czasami przycinam drzwi na robocie to bez problemu daje radę.
 
No to nie resetuje się, tylko przestaje podgrzewać wodę (on podgrzewa w czasie rzeczywistym)

:benny: ja pierdole

Coś ty się tego bezpiecznika uczepił?
Termiczny tak, nadprądowy nie.
Jeśli termiczny wywala to i tak odblokowanie da ci tylko na chwilę spokój, a problem trzeba znaleźć i rozwiązać (i to fachowiec, nie Ty).
A te migające lampy to już w ogóle lepiej niech to sprawdzi fachowiec zanim narobisz sobie kurestwa.

Możesz mieć problem z instalacją elektryczną. Może gdzieś N albo L jest niedokręcony. Jeśli ten podgrzewacz jest trójfazowy to wezwij elektryka bo jak Cię pierdolnie to nie będzie co zbierać. Poza tym może to w końcu doprowadzić do pożaru.
:kis: dziekuje za pomoc.
 
I już wiadomo kto był na "serwisie" u żółwia
:deniro:
Hehe nie takie rzeczy widziałem.
Raz byłem na mieszkaniu w którym odbył się generalny remont obejmujący wymianę całej instalacji. Asy chyba robili pierwszy raz i to na pełnej wyjebce bo włączniki światła były zrobione tak: od dołu wcisnęli ochrony i neutralny a od góry fazy. Próba uruchomienia żyrandola wypierdalała różnicówke, nadpradowy i zabezpieczenia na klatce schodowej.
 
Hehe nie takie rzeczy widziałem.
Raz byłem na mieszkaniu w którym odbył się generalny remont obejmujący wymianę całej instalacji. Asy chyba robili pierwszy raz i to na pełnej wyjebce bo włączniki światła były zrobione tak: od dołu wcisnęli ochrony i neutralny a od góry fazy. Próba uruchomienia żyrandola wypierdalała różnicówke, nadpradowy i zabezpieczenia na klatce schodowej.
Jak włącznik światła nie świecił ogniem to i tak jakiś sukces
:werdum:
 
Majstry, może się ktoś z was z czym takim spotkał albo jest lepszy w google niż ja. Byłem z córką w hotelu i był tam " LEGO room " a w nim taka ścianka do przyczepiania i zapragnąłem coś takiego zmontować u małej.
Ktoś wie skąd takie coś można dostać ?
PXL-20240325-094827816.jpg
 
Majstry, może się ktoś z was z czym takim spotkał albo jest lepszy w google niż ja. Byłem z córką w hotelu i był tam " LEGO room " a w nim taka ścianka do przyczepiania i zapragnąłem coś takiego zmontować u małej.
Ktoś wie skąd takie coś można dostać ?
PXL-20240325-094827816.jpg
Obawiam się że to zrobione z pojedynczych płytek konstrukcyjnych, jedna taka mała płytka ok 60 zł
 
Ramy do luster (lub jakieś inne) w środek sklejka i na to naklejone płytki konstrukcyjne LEGO. Trochę kupowania i planowania, do zrobienia w jeden weekend.
Majstry, może się ktoś z was z czym takim spotkał albo jest lepszy w google niż ja. Byłem z córką w hotelu i był tam " LEGO room " a w nim taka ścianka do przyczepiania i zapragnąłem coś takiego zmontować u małej.
Ktoś wie skąd takie coś można dostać ?
PXL-20240325-094827816.jpg
 
No jebaniutki ma piec, grzejnik, klimę, sracz, lodówkę, zlew, kran, kosz na śmieci, fotowoltaikę, stół, okap, kilka niezależnych lamp w tym fikuśna do czytania w łóżku
 

Coś takiego, powyginane więc pytanie czy nie uszkodzi taki tapeciok i lepiej może piłę z małymi zębami?
Nożykiem chyba lepsza linia cięcia wyjdzie, ale faktycz trudno powiedziec jak wpłyną te fale na cięcie. Nie masz opcji przetestować?
To będzie jakos listwą zamaskowane czy cięcie będzie widoczne? Bo mógłbys sprawdzic jak wyżynarką idzie albo jakąś piłą tarczową, najlepiej stołową, ale to musiałbyś mieć piłę z dużym blatem najlepiej
 
Nożykiem chyba lepsza linia cięcia wyjdzie, ale faktycz trudno powiedziec jak wpłyną te fale na cięcie. Nie masz opcji przetestować?
To będzie jakos listwą zamaskowane czy cięcie będzie widoczne? Bo mógłbys sprawdzic jak wyżynarką idzie albo jakąś piłą tarczową, najlepiej stołową, ale to musiałbyś mieć piłę z dużym blatem najlepiej
Trochę materiału i tak do usunięcia bo ściana niższa niż lamel, więc próba pewnie będzie, ale wolałem dopytać bo może ktoś już się bawił z czymś podobnym. Piła mechaniczna pewnie by stopiła materiał. O ile na ciemnych nie byłoby problemu bo wystarczy dociąć nożykiem i umieścić na górze to tutaj te falowania komplikują sytuację i niepokój o widoczne uszczerbienia.
Wzdłużnie to

Wzdłużnie tylko na pile stołowej ew. zwykła najazdowka, ale musiałbyś sobie zrobić wzornik do cięcia ze sklejki. Poprzecznie ukośnica z posuwem.
Z doświadczenia do plastików i takich paneli są spoko tarcze do amelinium.
Spróbuję, i dam znać, może wcześniejsza piła po prostu nieodpowiednia.
 
Trochę materiału i tak do usunięcia bo ściana niższa niż lamel, więc próba pewnie będzie, ale wolałem dopytać bo może ktoś już się bawił z czymś podobnym. Piła mechaniczna pewnie by stopiła materiał. O ile na ciemnych nie byłoby problemu bo wystarczy dociąć nożykiem i umieścić na górze to tutaj te falowania komplikują sytuację i niepokój o widoczne uszczerbienia.

Spróbuję, i dam znać, może wcześniejsza piła po prostu nieodpowiednia.
Generalnie przy cięciu pilarką nie powinno Ci nic topic. O ile to PVC, jeżeli XPS no to dłuższe cięcia mogą na tyle rozgrzać tarcze że faktycznie będzie z tym problem. PVC fajnie się skrawa i lecą wióry które można na luzie odessać do odkurzacza jak masz podłączony do pilarki. XPS tworzy takie grudy gówniane które zapychają pilarkę i kleją się do osłony tarczy przez to wszystko się bardziej grzeje.
Jak to XPS to można by struną do styropianu spróbować, ale nigdy nie robiłem tym i nie wiem jak tym zrobić proste cięcia na takiej długości.
 
Generalnie przy cięciu pilarką nie powinno Ci nic topic. O ile to PVC, jeżeli XPS no to dłuższe cięcia mogą na tyle rozgrzać tarcze że faktycznie będzie z tym problem. PVC fajnie się skrawa i lecą wióry które można na luzie odessać do odkurzacza jak masz podłączony do pilarki. XPS tworzy takie grudy gówniane które zapychają pilarkę i kleją się do osłony tarczy przez to wszystko się bardziej grzeje.
Jak to XPS to można by struną do styropianu spróbować, ale nigdy nie robiłem tym i nie wiem jak tym zrobić proste cięcia na takiej długości.
Tym drutem nie wyjdzie roztopiona papka na krawędzi?
 
Back
Top