Maciej Kawulski o porównywaniu KSW do Wrestlingu

malinowsky

UFC
Lightweight
Na jednym z portali internetowych federacja KSW została porównana do Wrestlingu. Współwłaściciel Konfrontacji Sztuk Walki, Maciej Kawulski na łamach BoxingNews.pl postanowił odpowiedzieć na te zarzuty.



"Nie wiem kim jest Pan Roman Siwek, ale w czasie mojej pracy związanej z MMA, czyli jakieś 10 lat, nie widziałem go ani razu. Jest więc może jakimś cichym ekspertem, albo zawodnikiem, któremu nie idzie za dobrze. Szczerze nie mam pojęcia. Ciekawe, czy Pan Siwek zarobił choćby złotówkę na tej dyscyplinie, czy raczej finansuje swoje gale z innego źródła. Pytam, bo wierzę, że miarą profesjonalizmu w danej branży jest ilość kapitału, który tenże wygenerował. Jak na razie organizacja Pro-Fight jest nam winna sporo kasy, bo promując swoje wydarzenie ukradła zdjęcia należące do Federacji KSW - widać tak właśnie robi się "prawdziwe mocne MMA" w tym kraju - kradnąc zdjęcia z wrestlingu. Dziś przekażę Mamedowi, Jankowi Błachowiczowi, Kułakowi, Antkowi Chmielewskiemu, Michałowi Materli, Łukaszowi Jurkowskiemu i wielu innym zawodnikom bijącym się dla KSW, że nie walczą w MMA, a ich ciężka, wieloletnia praca to cyrk i wrestling. Myślę, że się przejmą, bo słowa te wypowiedział nie lada znawca i ekspert - Pan Roman Siwek." - oznajmił Maciej Kawulski.







boxingnews.pl
 
Pro Fight robi bardzo dobre gale ,więc nie wiem po cholere chcą promować się w taki sposób .
 
Jeśli fizycznie użył tego porównania to się ośmieszył. Jesli Media coś poprzekręcały ze zdania "KSW robi show porównywalne do pro-wrestlingu w Stanach" to już inna sprawa, to nawet można by uznać za komplement. Dlatego, iż jednak KSW to bardziej Pride'owy styl niż na wzór UFC, ale żeby oskarżać federację MMA o ustawianie walk i walkę według ustalonego scenariusza to już kpina...
 
Ale o co w ogóle chodzi, w którym momencie ProFight wykorzystal zdjęcia KSW, chyba coś przeoczyłem.



A do zdania o Wrestlingu odnosił się nie będę bo nie wiem w jakim kontekście (oryginalnie) użył porównania pan Siwek.
 
Roman Siwek to największy ekspert od MMA jakiego ziemia widziała obecnie ustala taktyki dla najlepszych zawodników na świecie.
 
Taką wypowiedź znalazłem odnośnie KSW, wywiad przeprowadzony dla konkurencji :

Powiem tak, KSW robi show. Tak naprawdę to powoli podchodzi nawet pod wrestling, Zamiast wystawiać dobrych czy perspektywicznych zawodników to jakieś jaja sobie robią i ja to mówię otwarcie. Także, ja nawet nie chcę się porównywać do KSW, my jako Pro Fight pokazujemy prawdziwe MMA, mocne uderzenie. A KSW to show, na szczęście mają dobrą telewizję Polsat, gdyby nie było Polsatu, nie byłoby też KSW. A na temat przyszłości MMA w ogóle, jest mi bardzo ciężko coś powiedzieć.
 
Wypowiedź Piotra Szymanowskiego menadżera PRO FIGHT:


"Maciej! Ja bym pochopnie i w nerwach nie pisał • finansuje z innych źródeł • bo to zakrawa o lekuchne pomówienie.


Nie pisz, że nie wiesz • kim jest Pan Siwek • bo rozmawiałeś o nim ze mną (Piotrem Szymanowskim) wiosną ubiegłego roku w siedzibie federacji KSW. Było przy tym kilka osób, a Twoja wiedza o nim została uzupełniona moją wypowiedzią. Pamiętam nawet, że miałeś dla pana Romana pewną propozycję...


Byłeś na PRO FIGHT 5 we Wrocławiu, widziałeś.


Dokładny cytat brzmi, że • ... KSW robi show • .


Roman Siwek nie mówił o zawodnikach a o galach federacji.


W sumie to dziękuję za reklamę bo wszyscy wiedzą, że każda wypowiedź Twoja lub Martina napędza oglądalność. Dzięki!


Pozdrawiam serdecznie
 
po co komu takie sytuacje ? naprawde, mma w Polsce jest takie dochodowe, ze mozna sobie srac na wzajem do gniazda - kazda organizacja krzyczy, ze najwazniejsza jest promocja MMA - wlasnie dajecie nam dobry przyklad jak Wam zalezy na naszym wspolnym dobru. smiech na sali Panowie. zajmijcie swie tworzeniem wlasnych gal i konkurencja w postaci zawodnikow i tworzonego show a nie wojnami slownymi o to kim jest pan siwek i kto tu robi kpine a kto mma. Pro Fight robi dobre gale, ale to nie oznacza ,ze moga sie z patykiem na smoka rzucać.wyluzujcie i zajmijcie sie tym co do Was nalezy. Bo w tych slowach przejawia sie rasowa polaczkowata wredność ( mówie o słowach Siwka)
 
Back
Top