Mały vs Duży, Zawodnik MMA vs Bokser/Kickboxer

Player26

Oplot Challenge
Heavyweight
Witam. Mam prośbę do Was: Szukam walk typu Minowa vs Giant/Sapp, gdzie lekki zawodnik dawał radę o wiele cięższemu. Interesują mnie też walki zawodników MMA (najlepiej wywodzących się z Zapasów lub BJJ), z Bokserami/Kickboxerami, ogólnie uderzaczami, coś na wzór ostatniej walki Kondraciuka z Nikolicem. Za pomoc będę bardzo wdzięczny.







Pozdrawiam.
 
Dziękuje. Jeśli znacie jeszcze inne tego typu starcia, to proszę o zamieszczenie ich tutaj.
 
obejrzyj sobie po prostu UFC 1 2 i 4 gdzie Royce wszystkich łamał pomimo ze był najchudszy a w finale zwykle spotykał się z zapaśnikiem np. z Danem Savernem.
 
Ostatnio w Brazylii była walka 57 kg vs 130 kg. Jest gdzieś wideo, poszukaj. Poza tym Ozdoba vs Burneika... Jeżeli chodzi o kickboxerow, to myślę, ze Tyrone Spong
 
Dzięki. Tak czysto teoretycznie, myślicie, że np średniej klasy zawodnik MMA ze stylem bazowym zapasy/bjj wążący 77/84 kg dałby rade w walce na zasadach mma bokserom klasy Kliczko lub podobnej klasy kickboxerom z wagą powyżej 100 kg? To pytanie od dawna mnie nurtuje. Uwielbiałem pierwsze turnieje UFC kiedy Royce wygrywał z "olbrzymami", czy walki w Pride. Jednak tutaj powstaje pytanie jak sytuacja mogłaby wyglądać dzisiaj. Możecie zarzucić mi zbyt wielkie fantazjowanie, ale z chęcią zobaczyłbym Mańkowskiego, Moksa lub Saidowa w walce z np Szpilką. Szpilka miałby powiedzmy tylko 2 miesiące na przygotowania do tej formuły, jak ocenialibyśćie szanse Szpili w starciu z wyżej wymienionymi?







P.S, korzystam z pytań science fiction, ponieważ jak widzę ten dział mi na to pozwala ;)
 
Bokser/kb nie mieliby szans. Couture vs Toney A z takich walk to nie wiem, czy wzrostowo też cię interesuje? Struve vs Hunt/Barry (Barry przegrał).
 
Szpilka? toć to drewno, mierny nawet na ringu bokserskim.



Natomiast Kliczko myśle że by mogł walczyć z wielkimi sukcesami(i to nie tylko z lżejszymi), petarda w łapie, do tego spore doświadczenie również w kick-boxingu. Ale takich bokserów jest bardzo mało, patrz przykład Toneya który dostał oklep.
 
ale z chęcią zobaczyłbym Mańkowskiego, Moksa lub Saidowa w walce z np Szpilką. Szpilka miałby powiedzmy tylko 2 miesiące na przygotowania do tej formuły, jak ocenialibyśćie szanse Szpili w starciu z wyżej wymienionymi?
Nie wiem jak jest z obaleniami u Moksa, ale jakby zapasior taki jak Borys czy Asłan wjechał w boksera to mogiła. Nie widzę opcji, żeby nowicjusz wstał spod wytrenowanego zapaśnika.
 
Fedor z Choiem czy "Zuluzinho" ;)



Też zwykle widzę jak bokser/kickboxer nie ma pojęcia co robić, gdy ktoś go łapie, ale jeśli ktoś zacznie myśleć i choć swoją pracą nóg, którą stójkowicze mają dużo lepszą może zacząć pierwszą opcję obrony, potem nauczyć się sprawli i jakoś to będzie ;) Dobrze się zaprezentował Jackiewicz "u Nastuli" jak na typowego uderzacza ;)
 
Jackiewicz wypadł bardzo dobrze, świetne kopnięcia, w końcu był w przeszłości mocno utytułowanym kickboxerem. Zobaczymy jak sobie poradzi jak trafi na zapaśnika, chociaż nie chce mi się wierzyć żeby KSW dało go od razu na "pożarcie" ;)







Keylock, masz rację. Jeśli ktoś nie trenował nigdy zapasów/bjj to będzie nim rzucał nawet średniej klasy trenujący/zawodnik, choćby ważył nawet 30 kg mniej. Przypomniałem sobie, że widziałem raz taką sytuację.
 
Back
Top