Mój game plan był dobry - wywiad z Lyoto Machidą po UFC 140

Anonymous

NoLife FC
ufc-140jp_rhrxser.jpg




(photo by Nick Laham/Zuffa LCC)







Następnego dnia po walce z Jon Jones • em na UFC 140, Lyoto Machida udzielił krótkiego wywiadu dla portalu Tatame.com .







Jakie są twoje przemyślenia po walce z Jon Jonesem?



Sądzę ,że to była ciężka walka. Przygotowania były twardsze w każdym aspekcie. Pojechaliśmy zrobić swoją robotę. Ułożyliśmy game plan, który do momentu, gdy byłem w stójce działał. Niestety jego łokieć wylądował na mej twarzy. Byłem zamroczony, źle widziałem, co mi przeszkadzało. W tamtym momencie pomyślałem: muszę zrobić to co najlepiej potrafię , tu i teraz. Tak to wyglądało.



Czy czułeś, że Jon Jones był sfrustrowany w pierwszej rundzie, gdyż chciał Cię trafić, a nie mógł Cie złapać?



Czułem, że minimalnie przegrał pierwszą rundę ale byłem skupiony by nie robić z tego czegoś wielkiego, gdyż każda runda jest inna i musiałem mieć wszystkie. Robiłem swoją grę i to działało.



Mimo, że byłeś lepszy w pierwszej rundzie, dwóch z trzech sędziów punktowało ją na korzyść Jonesa. Jak Ty to widzisz? Myślisz, że to możliwe?



Był jeden koleś na gali, który podszedł do mnie. Nie zgadzał się z sędziami , że dali wygraną Jones • owi. Zapytał się ich , jak to możliwe. Sędziowie odpowiedzieli, że dopiero na powtórce zobaczyli dokładnie jak było i to było niezrozumiałe. Ale nigdy nie będziemy wiedzieć, jakby sędziowie to ocenili, jeśli mieliby wystarczająco dużo czasu. Więc również musimy ich zrozumieć, chociaż to jest życie sportowca i jego kariera są na szali.



Jak się przygotowywałeś na najważniejsze elementy walki Jonesa: obalenia i ciosy łokciami?



Sądzę, że nie miałem wystarczająco dużo czasu. Obalił mnie, wystrzelił łokciem , co mnie trochę zaskoczyło. Wiedziałem, że mnie obali, ale nie sadziłem, że tak szybko. Miałem głowę blisko siatki, trafił mnie łokciem, nie widziałem, próbowałem się podnieść, a on trafił mnie mocniej. ..



Dostałeś łokciem, ale wstałeś •



Wstałem, ale sędzia przerwał. Wznowiliśmy walkę, ale nie zdołałem odzyskać sił •



Spotkaliście się po walce?



Nie. Chwile rozmawialiśmy. Gratulowałem mu obronienie pasa, ale to było zbyt krótko.



Jakie masz przemyślenia po UFC 140? Rogerio wygrał, ale Rodrigo przegrał. Jak to jest oglądać to zza kulis?



Byłem szczęśliwy z wygranej Rogerio. Kibicowaliśmy mu. Rodrigo miał już przeciwnika w swoich rękach, ale niefortunnie się to skończyło. Czasem chcemy zrobić coś więcej, przyjąć dobrą pozycję i zrobić wszystko by skończyć walkę inaczej • Sądzę, że to zawsze kolejna porcja wiedzy w naszym życiu. Jak mam mówić o Rogeiro i Rodrigo? Mogę mówić o nich tylko dobre rzeczy. Oni mają dużo większe doświadczenie niż ja.



Jak postrzegasz swoją sytuacje w UFC na dziś dzień? Jak widzisz swoją przyszłość?



Aktualnie • czekam. Dopiero to się stało (przegrałem) , jest za wcześnie. Musimy nadal trenować i czekać aż zadzwonią do mnie z propozycją kolejnej walki.
 
E tam. Debiut miałem dużo wcześniej i to nie jeden :-)



Ale fajnie ,że "Władza" doceniła to tłumaczenie :-)
 
Machida jeszcze pokaże na co go stać.



Tito va Machida 2



Ewentualnie walka z przegranym Evans vs Davis
 
Jones go fizycznie zdominował. Jak dla mnie w tej kategorii oprócz Jonesa tylko Shogun jest od niego lepszy. Oby Bones szybko się zwinął do ciężkiej i znowu będziemy mieć bardzo ciekawą sytuację w LHW.
 
Fajnie by było zobaczyć go z Hendersonem , ale nie chciałbym żeby dostał ciężkie KO ... może zwycięzca Gustafson - Matyushenko ?
 
Zgadzam się ze wszystkim , co powiedział Machida.


Machida vs. Ortiz, Machida vs. przegrany Davis/Evans, Machida vs. Griffin - moje propozycje najbliższych zestawień.


Dobra wrzuta, dzięki za wywiad.
 
Przegrany Evans - Davis dla Mochidy byłoby bardzo dobrym zestawieniem. Ortiz za słabo, żeby dostać Lyoto, to jego drugi z rzędu przegrany pojedynek i nie zestawią go z kimś kto dopiero walczył o pas. Jedyne możliwości jakie jeszcze widzę dla Mochidy to walka z małym nogiem, gryffinem albo franklinem, ale ci dwaj ostatni przed tym zestawieniem musieliby jeszcze kogoś pokonać.
 
UFC zazwyczaj nie zestawia przegranych z wygranymi, więc Gustaffson/Matyushenko odpada. Silva chyba nie zrobił by tego Ortizowi i nie zestawił by go z Machidą w jego ostatniej walce ;) Zresztą serio chcielibyście to zobaczyć? Do mnie najbardziej przemawia Machida vs przegrany Davis/Evans, Ortiza z Forrestem a Rampage'a z Shogunem :)
 
"Rodrigo miał już przeciwnika w swoich rękach, ale niefortunnie się to skończyło."



Cóż za ironia.
 
@helieris, Paz


Zestawiając go z Lyoto, osobiście sugerowałem się tym, że Ortiz mógłby po prostu chcieć z nim walczyć...
 
Dla Machidy najlepsi przeciwnicy to jak ktoś wyżej wspomniał:



1. Przegrany walki Evans vs Davis



2. Forrest Griffin (już teraz)



Natomiast dla Tito świetny byłby Rich Franklin (myślę, że łatwiejszy przeciwnik niż Forrest ze względu na słabsze zapasy)
 
Ortiz nie będzie chciał walczyć z Machida, po ich 1 walce narzekał, że Dana wiedział że ta walka tak będzie wyglądała i dlatego dał mu właśnie Machide.
 
@heileris zestawia zestawia , szczególnie jak ktoś przegra titleshota albo straci pas to go zestawiają z kimś na fali wznoszącej , np w samej tylko LHW: Shogun - Forrest , Rampage - Bader , Rashad - T.Silva
 
@Blade - sorry, nie wiedziałem o tym. Twoja propozycja walki z Franklinem byłaby dobra i sądzę, że równie dobrze, oboje mogliby zakończyć karierę takim pojedynkiem.
 
Szkoda Lyoto, zajebiście się zaprezentował. Najlepsza opcja to przegrany Davis/Evans. Przecież Ortiza by zabił.
 
czemu chcecie dać mu Ortiza? Ja tam zobaczyłbym go z Forrestem lub Hendersonem. a jeśli kogoś na odbudowanie, to czemu nie Pokrajac
 
Nie było tak źle faktycznie game plan miał dobry. Najbliższą walkę Lyoto to bym chciał zobaczyć z Shogunem :)
 
3 walka z Shogunem... nie... odgrzewane kotlety, to już nie będą te same emocje. Lyoto vs Rashad/Evans, albo Forrest Griffin.Z Hendersonem Lil Nog - kolejna walka wielkich nazwisk i myslę, że znowu wielkie emocje.
 
Ciekawe czy by Ortiz chciał tego rewanżu hehehe... Ja bym wolał taką opcję: Machida vs Bader i Rampage vs Shogun. Problem w tym, że w pierwszym przypadku gryzie się lekko zestawienie przegranego z wygranym (choć różnica poziomów to niweluje wg mnie), a w drugim termin nie puszcza - trzeba byłoby przenieść walkę na później co raczej niezbyt sprzyjałoby rozpisce.



PS: W zasadzie to Bader vs Rampage również łamie "zasadę" nie zestawiania przegranego z wygranym...
 
Back
Top