Kurnikones

Cyklop Schabowy

UFC
Flyweight
Niestety jaja kupowane w sklepie nie smakują już tak dobrze jak kiedyś, takie przynajmniej ja mam odczucie. Może warto więc zacząć ich produkcję na własną rękę? To z pewnością ogromna zaleta posiadania kur. Wiem to z doświadczenia, bo sam mam swoje stadko. Co zrobić, by znosiły więcej jaj? Jakie warunki im stworzyć? Zakładam ten temat z myślą o użytkownikach, którzy mają lub chcą mieć swój kurnik. Z chęcią udzielę parę rad, jak dbać o swoje kury.
20230701_125738.jpg
 
Niestety jaja kupowane w sklepie nie smakują już tak dobrze jak kiedyś, takie przynajmniej ja mam odczucie. Może warto więc zacząć ich produkcję na własną rękę? To z pewnością ogromna zaleta posiadania kur. Wiem to z doświadczenia, bo sam mam swoje stadko. Co zrobić, by znosiły więcej jaj? Jakie warunki im stworzyć? Zakładam ten temat z myślą o użytkownikach, którzy mają lub chcą mieć swój kurnik. Z chęcią udzielę parę rad, jak dbać o swoje kury. View attachment 91059
z tej kury to za wiele jaj nie wyłuskasz
 
Dużą masz działkę? „Zapach” kurnika nie przeszkadza?

Kury trzymasz w takim „nowoczesnym” kurniku jak na filmiku powyżej czy masz jakieś stare zabudowania?
Działkę mam ok. 17 arów. "Zapach" kurnika sam sobie nie przeszkadza, najgorzej jest podczas sprzątania. Mam starą stodołę, z lewej strony znajduje się osobne pomieszczenie. Na kurnik zostało przerobione półtora roku temu. Obecnie trzymam tam dziewiętnaście kur niosek z jednym kogutem, kilka liliputów (muszę jeszcze dokupić, bo tu już mam dwa kogutki) i kilka kaczek. Każda grupka ma osobną część kurnika
 
Back
Top